Massale pro-Palestijnse betoging in Londen
LONDEN (ANP/RTR) - Ongeveer 100.000 mensen hebben een pro-Palestijnse demonstratie gehouden in het centrum van Londen. Ze trokken door de Britse hoofdstad om een onmiddellijk staakt-het-vuren in de Palestijnse Gazastrook te eisen.
De demonstranten, die "Free Palestine" scandeerden, spandoeken vasthielden en met Palestijnse vlaggen zwaaiden, verzamelden zich bij Downing Street, de officiële residentie en het kantoor van de Britse premier Rishi Sunak. Veel van de gezangen en spandoeken bevatten sterke anti-Israëlische boodschappen. Zo stonden op een spandoek foto's van Sunak, de Amerikaanse president Joe Biden en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu met de slogan "Gezocht voor oorlogsmisdaden".
De politie had voor de mars gewaarschuwd dat iedereen die steun zou betuigen aan Hamas, dat in Groot-Brittannië is verboden als terroristische organisatie, gearresteerd zou worden.
Ook in het westen van Duitsland gingen duizenden mensen de straat op om aandacht te vragen voor het Palestijnse leed. In Düsseldorf waren het er volgens de politie 5500. Op spandoeken waren teksten te lezen als "Tegen oorlog, geweld en agressie in Gaza" en "Voor vrede, gerechtigheid en menselijke waardigheid in Palestina". Vergelijkbare demonstraties waren er in onder meer Münster, Keulen en Bielefeld. Een pro-Palestijnse bijeenkomst zondag in Berlijn is door de politie verboden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump mag doorgaan met de bouw van zijn balzaal bij het Witte Huis zolang de zaak daarover loopt. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft maandag een tijdelijke bouwstop, opgelegd door een lagere rechter, geschorst.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-premier Édouard Balladur is op 97-jarige leeftijd overleden in Parijs. Dat meldt persbureau AFP op gezag van de familie.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Zweden koopt vier fregatten van de Franse Naval Group, voor 4,3 miljard euro. Maandag werd tijdens een ceremonie in Stockholm het koopcontract ondertekend, in bijzijn van de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Franse president Emmanuel Macron.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner te hebben bijgepraat over de situatie op het slagveld. Daar boekt Rusland volgens de Oekraïense leider slechts weinig terreinwinst, terwijl het voor die beperkte overwinningen wel een hoge prijs betaalt.
6 uur geledenBISJKEK (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase premier Narendra Modi heeft de Russische president Vladimir Poetin opgeroepen om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne. De twee spraken elkaar maandag in de marge van een top in Kirgizië.
6 uur geledenKATHMANDU (ANP) - De drie Nederlanders die vermist zijn geraakt bij de dodelijke overstromingen in het grensgebied van Nepal en China, zijn nog altijd niet gevonden. Dat bevestigt de Nepalese politie desgevraagd tegenover ANP. Wel is begonnen met zoeken op de plekken waar zij mogelijk zijn verdwenen, zo voegt de autoriteit eraan toe.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Eurocommissaris voor EU-uitbreiding Marta Kos vindt dat er in de EU "geen plaats" moet zijn voor de "verheerlijking" vanuit Servië rondom het overlijden van de Bosnisch-Servische ex-generaal Ratko Mladić.
8 uur geleden