Massale pro-Palestijnse betoging in Londen
LONDEN (ANP/RTR) - Ongeveer 100.000 mensen hebben een pro-Palestijnse demonstratie gehouden in het centrum van Londen. Ze trokken door de Britse hoofdstad om een onmiddellijk staakt-het-vuren in de Palestijnse Gazastrook te eisen.
De demonstranten, die "Free Palestine" scandeerden, spandoeken vasthielden en met Palestijnse vlaggen zwaaiden, verzamelden zich bij Downing Street, de officiële residentie en het kantoor van de Britse premier Rishi Sunak. Veel van de gezangen en spandoeken bevatten sterke anti-Israëlische boodschappen. Zo stonden op een spandoek foto's van Sunak, de Amerikaanse president Joe Biden en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu met de slogan "Gezocht voor oorlogsmisdaden".
De politie had voor de mars gewaarschuwd dat iedereen die steun zou betuigen aan Hamas, dat in Groot-Brittannië is verboden als terroristische organisatie, gearresteerd zou worden.
Ook in het westen van Duitsland gingen duizenden mensen de straat op om aandacht te vragen voor het Palestijnse leed. In Düsseldorf waren het er volgens de politie 5500. Op spandoeken waren teksten te lezen als "Tegen oorlog, geweld en agressie in Gaza" en "Voor vrede, gerechtigheid en menselijke waardigheid in Palestina". Vergelijkbare demonstraties waren er in onder meer Münster, Keulen en Bielefeld. Een pro-Palestijnse bijeenkomst zondag in Berlijn is door de politie verboden.
Meer uit Buitenland
BRASÍLIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaat Flávio Bolsonaro heeft dinsdag bij de kiesrechtbank een verzoek ingediend om de kandidatuur van zijn rivaal, president Luiz Inácio 'Lula' da Silva, ongeldig te laten verklaren. Aanleiding voor zijn verzoek is vermeende illegale propaganda die via een WhatsApp-account van de overheid zou zijn verspreid.
1 uur geledenLAHORE (ANP) - Pakistan heeft een man gearresteerd die ervan wordt beschuldigd een online netwerk voor vervalste postzegels en verzendlabels te hebben opgezet. Volgens Amerikaanse aanklagers heeft dit de Amerikaanse postdienst USPS een verlies van meer dan 126 miljoen dollar toegebracht, meldt onder meer The Washington Post.
1 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff heeft woensdag een ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin in Moskou, meldt persbureau AFP op gezag van een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Jared Kushner, schoonzoon van president Donald Trump, neemt via een videoverbinding deel aan het gesprek.
3 uur geledenOUAGADOUGOU (ANP/AFP) - De militaire junta in Burkina Faso heeft de doodstraf weer ingevoerd. De onverkozen regering stemde unaniem voor de maatregel, die juist in 2018 was afgeschaft.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met de Russische president Vladimir Poetin gesproken over de vrijlating van Stephan Hubbard, die al ruim vier jaar vastzit in Rusland. Dit zei Trump tegen journalisten bij het Witte Huis.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - Het Poolse parlement heeft gestemd voor het versoepelen van de zeer strenge abortuswetten in het land. Daardoor moet het onder meer niet meer strafbaar worden om vrouwen te helpen die hun zwangerschap afbreken. Maar de verwachting is dat de conservatief-nationalistische president van Polen zijn veto zal gebruiken om de versoepeling te blokkeren.
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn in Gaza omgekomen na Israëlische aanvallen op verschillende locaties. Dit melden de Palestijnse burgerbescherming en verschillende ziekenhuizen.
8 uur geleden