Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Massale pro-Palestijnse betoging in Londen

Massale pro-Palestijnse betoging in Londen

LONDEN (ANP/RTR) - Ongeveer 100.000 mensen hebben een pro-Palestijnse demonstratie gehouden in het centrum van Londen. Ze trokken door de Britse hoofdstad om een onmiddellijk staakt-het-vuren in de Palestijnse Gazastrook te eisen.

De demonstranten, die "Free Palestine" scandeerden, spandoeken vasthielden en met Palestijnse vlaggen zwaaiden, verzamelden zich bij Downing Street, de officiële residentie en het kantoor van de Britse premier Rishi Sunak. Veel van de gezangen en spandoeken bevatten sterke anti-Israëlische boodschappen. Zo stonden op een spandoek foto's van Sunak, de Amerikaanse president Joe Biden en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu met de slogan "Gezocht voor oorlogsmisdaden".

De politie had voor de mars gewaarschuwd dat iedereen die steun zou betuigen aan Hamas, dat in Groot-Brittannië is verboden als terroristische organisatie, gearresteerd zou worden.

Ook in het westen van Duitsland gingen duizenden mensen de straat op om aandacht te vragen voor het Palestijnse leed. In Düsseldorf waren het er volgens de politie 5500. Op spandoeken waren teksten te lezen als "Tegen oorlog, geweld en agressie in Gaza" en "Voor vrede, gerechtigheid en menselijke waardigheid in Palestina". Vergelijkbare demonstraties waren er in onder meer Münster, Keulen en Bielefeld. Een pro-Palestijnse bijeenkomst zondag in Berlijn is door de politie verboden.

Meer uit Buitenland

Britse parlementsvoorzitter tipte politie vluchtgevaar Mandelson

LONDEN (ANP) - Lindsay Hoyle, de voorzitter van het Britse Lagerhuis, zegt dat hij naar de politie is gestapt met informatie over oud-minister Peter Mandelson voordat die gearresteerd werd om zijn banden met Jeffrey Epstein. Hij deelde niet om wat voor informatie het ging, maar volgens de BBC en Sky News heeft hij de politie gewaarschuwd dat Mandelson van plan zou zijn om naar de Britse Maagdeneilanden te vluchten.

47 minuten geleden
Brussel verdeeld over fonds voor toegankelijkheid abortus

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt donderdag een besluit over het toegankelijk maken van abortus voor alle Europese vrouwen. De Commissie is verdeeld en daarmee is de uitkomst van de stemming onzeker.

1 uur geleden
Iran arresteert bekende journaliste Elaheh Mohammadi

TRONDHEIM/TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse autoriteiten hebben de bekende journaliste Elaheh Mohammadi gearresteerd. Dat meldt de in Noorwegen gevestigde mensenrechtenorganisatie Hengaw op basis van bronnen in Teheran. Justitie in Iran heeft de arrestatie nog niet bevestigd en de reden is onduidelijk.

1 uur geleden
Ex-topman geheime dienst Sri Lanka opgepakt om bomaanslagen 2019

COLOMBO (ANP/AFP) - Een voormalige topman van de geheime dienst van Sri Lanka, generaal Suresh Sallay, is gearresteerd omdat hij wordt verdacht van samenzwering en van medeplichtigheid aan een reeks bomaanslagen in 2019.

2 uur geleden
EU zoekt driftig naar opties blokkade Hongarije te omzeilen

BRUSSEL (ANP) - Op alle mogelijke niveaus wordt met Hongarije gesproken in een poging de blokkades op te heffen die het land heeft opgeworpen tegen een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne en het 20e sanctiepakket tegen Rusland.

3 uur geleden
Slachtoffers brand Crans-Montana krijgen elk bijna 55.000 euro

ZÜRICH (ANP/RTR) - Zwitserland gaat een eenmalige betaling van 50.000 Zwitserse frank (bijna 55.000 euro) doen aan zwaargewonde overlevenden en nabestaanden van de nieuwjaarsbrand in een bar in het skigebied Crans-Montana. Bij de brand kwamen 41 mensen om het leven. Meer dan honderd mensen raakten gewond, van wie velen ernstig.

3 uur geleden
Zelensky verwacht direct overleg met Rusland en VS begin maart

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky denkt dat er in de eerste dagen van maart weer direct overleg is tussen zijn land, Rusland en de VS. De drie hebben al onderhandelingsrondes gehad in Abu Dhabi en Genève. Het is niet bekend waar de volgende ronde zou zijn.

3 uur geleden