Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Massale demonstratie Nepal na verkrachting en moord 17-jarige

Massale demonstratie Nepal na verkrachting en moord 17-jarige

KATHMANDU (ANP) - Honderden Nepalezen demonstreerden vrijdag in de hoofdstad Kathmandu na de verkrachting en dood van een meisje. Door de zaak is er nu veel aandacht voor seksueel geweld tegen vrouwen, dat in Nepal onbestraft blijft.

De 17-jarige Bhagirathi Bhatta raakte vorige week donderdag vermist toen ze vanuit school terug naar huis ging. Haar lichaam werd een dag later in een kloof gevonden in de buurt van haar dorp in West-Nepal. Uit de eerste forensische onderzoeken kwam naar voren dat ze was verkracht en gewurgd.

Betogers in Kathmandu droegen vrijdag witte rouwkleding en droegen een jonge vrouw op een draagstoel mee, die de slachtoffers van soortgelijke misdaden symboliseerde. Bij de demonstratie werd geroepen om een einde aan geweld tegen vrouwen en gerechtigheid voor de slachtoffers. Sommige betogers blinddoekten zichzelf, waarmee zij kritiek op de regering uitten, die volgens hen wegkijkt van het vele geweld tegen Nepalese vrouwen.

Het is niet voor het eerst dat Nepalezen massaal op de been zijn om te demonstreren tegen geweld tegen vrouwen. In 2018 gingen duizenden de straten van Kathmandu op na de brute verkrachting van en moord op de 13-jarige scholiere Nirmala Pant. Bij die protesten viel een dode en raakten talloze betogers gewond.

Demonstranten waren woedend op de overheid nadat beelden waren uitgelekt van politieagenten die bewijsmateriaal vernietigden. Volgens de politie vonden er in Nepal vorig jaar zeker 2100 verkrachtingen plaats, meer dan een verdubbeling van de 1000 zaken die in 2015 werden geregistreerd.

Meer uit Buitenland

Rechter beveelt vrijlating 5-jarige jongen na arrestatie door ICE

SAN ANTONIO (ANP/RTR/DPA) - Een rechter in de Amerikaanse staat Texas heeft de vrijlating van de vijfjarige Liam Conejo Ramos en zijn vader Adrian Conejo Arias bevolen. De twee werden eerder deze maand door agenten van de immigratiedienst ICE gearresteerd in Minneapolis.

2 uur geleden
Meerderheid Iraaks parlement blijft al-Maliki steunen als premier

BAGDAD (ANP/AFP) - De belangrijkste sjiitische alliantie van Irak blijft achter Nouri al-Maliki staan als toekomstig premier, ondanks dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om alle steun aan het land stop te zetten.

9 uur geleden
Iran: vooruitgang richting onderhandelingen met VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De hoogste veiligheidsfunctionaris van Iran heeft zaterdag gezegd dat Teheran vooruitgang boekt richting onderhandelingen met de Verenigde Staten om een militaire confrontatie te voorkomen.

10 uur geleden
Witkoff spreekt van constructieve gesprekken met Rusland

MIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zei zaterdag dat hij constructieve gesprekken heeft gevoerd in Miami met een Russische gezant. De gesprekken gingen vooraf aan mogelijke onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in Abu Dhabi zondag over een door de Verenigde Staten gesteund plan om de bijna vier jaar durende oorlog in Oekraïne te beëindigen.

11 uur geleden
Rechter weigert ICE-operatie in Minnesota stop te zetten

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota weigerde zaterdag een bevel te geven om agenten van de immigratiedienst ICE per direct uit Minneapolis weg te sturen of het aantal sterk te verminderen.

12 uur geleden
Duizenden demonstranten betuigen steun aan Franse politie

PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.

13 uur geleden
Explosies in meerdere plaatsen in Iran gemeld

BANDAR ABBAS (ANP/DPA) - In meerdere plaatsen in Iran zijn explosies gemeld. Een van de meldingen kwam uit de strategische havenstad Bandar Abbas. Daar werd een appartementengebouw door een ontploffing zwaar beschadigd en zijn volgens de autoriteiten een dode en veertien gewonden gevallen.

16 uur geleden