Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Massale demonstratie Nepal na verkrachting en moord 17-jarige

Massale demonstratie Nepal na verkrachting en moord 17-jarige

KATHMANDU (ANP) - Honderden Nepalezen demonstreerden vrijdag in de hoofdstad Kathmandu na de verkrachting en dood van een meisje. Door de zaak is er nu veel aandacht voor seksueel geweld tegen vrouwen, dat in Nepal onbestraft blijft.

De 17-jarige Bhagirathi Bhatta raakte vorige week donderdag vermist toen ze vanuit school terug naar huis ging. Haar lichaam werd een dag later in een kloof gevonden in de buurt van haar dorp in West-Nepal. Uit de eerste forensische onderzoeken kwam naar voren dat ze was verkracht en gewurgd.

Betogers in Kathmandu droegen vrijdag witte rouwkleding en droegen een jonge vrouw op een draagstoel mee, die de slachtoffers van soortgelijke misdaden symboliseerde. Bij de demonstratie werd geroepen om een einde aan geweld tegen vrouwen en gerechtigheid voor de slachtoffers. Sommige betogers blinddoekten zichzelf, waarmee zij kritiek op de regering uitten, die volgens hen wegkijkt van het vele geweld tegen Nepalese vrouwen.

Het is niet voor het eerst dat Nepalezen massaal op de been zijn om te demonstreren tegen geweld tegen vrouwen. In 2018 gingen duizenden de straten van Kathmandu op na de brute verkrachting van en moord op de 13-jarige scholiere Nirmala Pant. Bij die protesten viel een dode en raakten talloze betogers gewond.

Demonstranten waren woedend op de overheid nadat beelden waren uitgelekt van politieagenten die bewijsmateriaal vernietigden. Volgens de politie vonden er in Nepal vorig jaar zeker 2100 verkrachtingen plaats, meer dan een verdubbeling van de 1000 zaken die in 2015 werden geregistreerd.

Meer uit Buitenland

Trump vraagt Netanyahu geen vergeldingsaanval uit te voeren

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president zei na de aanval van Iran op Israël dat hij Benjamin Netanyahu zal vragen af te zien van wraak. Dat verklaarde Donald Trump tegenover nieuwssite Axios. Het telefoongesprek tussen de president en de Israëlische premier zou inmiddels hebben plaatsgevonden.

2 uur geleden
Revolutionaire Garde: aanvallen op Israël waren een waarschuwing

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat de raketaanval op Israël van zondagavond een "waarschuwing" was, een reactie op de Israëlische aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet eerder die dag. Ook dreigde de IRG met grootschaligere aanvallen op Amerikaanse en Israëlische doelen in het geval van nieuwe agressie.

3 uur geleden
Trump tegen Iran: keer terug naar de onderhandelingstafel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een eerste reactie gegeven op de Iraanse raketaanvallen op Israël, die Teheran zei te hebben uitgevoerd ter vergelding van Israëlische aanvallen op Beiroet eerder op zondag. "Wat ik Iran zou willen voorhouden: jullie hebben jullie projectielen afgevuurd, nu is het genoeg", zei hij onder meer tegen de zender Fox News. "Keer terug naar de onderhandelingstafel en sluit een deal."

4 uur geleden
Leger meldt dat Iran raketten richting Israël heeft afgevuurd

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger meldt dat het raketbeschietingen vanuit Iran heeft waargenomen. De raketten zouden richting Israëlisch grondgebied zijn gevlogen. Het zijn de eerste aanvallen sinds een staakt-het-vuren tussen Israël en Iran inging op 8 april.

4 uur geleden
Britse krant: Trump overweegt aankoop Chagos-eilanden

WASHINGTON/LONDEN (ANP) - Het Witte Huis overweegt een plan om de Chagos-eilanden van Mauritius te kopen. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Een van de eilanden is Diego Garcia, waar een Brits-Amerikaanse militaire basis staat. Dankzij de strategische ligging van Diego Garcia ligt Iran binnen bereik van bijvoorbeeld langeafstandsbommenwerpers.

6 uur geleden
Trump loopt weg bij interview na vragen over verkiezingsfraude

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weggelopen bij een interview met NBC News. De interviewster vroeg hem om bewijzen voor zijn claim dat er fraude wordt gepleegd bij lokale verkiezingen in Californië.

6 uur geleden
President Bolivia mag van Congres leger inzetten tegen protesten

LA PAZ (ANP/AFP) - Het Boliviaanse Congres (parlement) heeft een wet aangenomen die president Rodrigo Paz de bevoegdheid geeft het leger in te zetten om wegblokkades op te ruimen die belangrijke steden al wekenlang lamleggen. Dat meldde de voorzitter van het lagerhuis, Roberto Castro, na een urenlang nachtelijk debat.

7 uur geleden