
Massale demonstratie in Berlijn tegen oorlog en wapenleveranties
BERLIJN (ANP/DPA) - Tienduizenden mensen demonstreren in het centrum van Berlijn aan beide zijden van de Brandenburger Tor tegen de oorlog in Oekraïne, tegen wapenleveranties aan dat land en voor vredesonderhandelingen en vrede. Een uur voor de betoging begon, schatte de politie dat er circa 10.000 betogers bijeengekomen waren, initiatiefnemers schatten het aantal op ten minste 50.000.
Het initiatief is van de politica Sahra Wagenknecht van de partij Die Linke en de Duitse vrouwenrechtenactiviste Alice Schwarzer. Op de website van de initiatiefnemers van de betoging 'Opstand voor de vrede' zijn tot en met zaterdagmorgen 640.000 steunbetuigingen geregistreerd. Wagenknecht en Schwarzer zeggen "onderhandelingen en geen tanks" te willen.
Een van de sprekers is een voormalig militair adviseur van toenmalig bondskanselier Angela Merkel, generaal Erich Vad. Hij vindt dat de wapenleveranties een militair doel missen en niet op basis van een militaire strategie worden gedaan. De strijd in Oekraïne is volgens hem een vastgelopen "uitputtingsslag" waar de wapenleveranties weinig aan zullen veranderen.
Vrijdag betoogden in het westen van Duitsland talrijke mensen voor vrede in een menselijke keten van 50 kilometer tussen Münster en Osnabrück.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat onderzoek doen naar mensenrechtenschendingen in de Gazastrook om het Internationaal Strafhof (ICC) te helpen, meldt het Openbaar Ministerie. In een verklaring staat dat Spanje hiermee wil voldoen aan zijn "verplichtingen op het gebied van internationale samenwerking en mensenrechten".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse progressieve politicus Bernie Sanders heeft het Israëlische optreden in de Gazastrook bestempeld als genocide. Hij kreeg eerder veel kritiek van zijn achterban dat hij die term nog niet had gebruikt, maar is nu de eerste senator uit de Verenigde Staten die dat wel doet.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Op meerdere plekken in Frankrijk zijn protestacties begonnen tegen de voorgenomen bezuinigingen van de regering. Zo is het openbaar vervoer ontregeld in onder andere Lyon, Marseille, Bordeaux en Toulouse. Tot nu toe zijn zeker dertig mensen gearresteerd, meldt de Franse zender BFMTV.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse schrijversvakbonden Writers Guild of America West (WGA) en de Screen Actors Guild (SAG-AFTRA) staan "achter Jimmy Kimmel en zijn schrijvers". ABC zette de Amerikaanse talkshow Jimmy Kimmel Live! voor onbepaalde tijd stop wegens uitspraken van de presentator over de recente moord op de conservatieve activist Charlie Kirk.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - De Thaise politie heeft traangas en rubberkogels afgevuurd op Cambodjaanse actievoerders in een betwist grensgebied, aldus de autoriteiten in beide landen. Dit is de grootste escalatie sinds Thailand en Cambodja in juli een staakt-het-vuren afkondigden om een dodelijk vijfdaags conflict te beëindigen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een Amerikaanse immigratierechter heeft bevolen dat de pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil naar Algerije of Syrië moet worden gedeporteerd. Hij zou opzettelijk informatie hebben weggelaten toen hij een greencard aanvroeg. Dat blijkt uit gerechtelijke documenten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij de antifascistische Antifa-beweging bestempelt als "terroristische organisatie". Trump liet maandag al doorschemeren deze stap te willen zetten naar aanleiding van de moord op de rechtse politieke activist Charlie Kirk. De moord op Kirk is door de autoriteiten niet in verband gebracht met politieke groeperingen.
7 uur geleden