Massale arrestaties bij nieuwe protesten Wit-Rusland
MINSK (ANP) - Wit-Russen die genoeg hebben van hun president Aleksandr Loekasjenko deden het vanwege de repressie een tijdje rustig aan, maar zijn toch in tal van steden de straat opgegaan. Veiligheidstroepen stonden donderdag massaal paraat op de Wit-Russische Vrijheidsdag en arresteerden meer dan 170 mensen.
Alleen al in de hoofdstad Minsk zijn 136 mensen opgepakt, meldt de onafhankelijke nieuwssite tut.by. Volgens mensenrechtencentrum Viasna zijn in negentien andere steden meer dan vijftig mensen aangehouden.
Betogingen in Minsk waren verboden. Het ministerie van Binnenlandse Zaken bevestigde dat mensen zijn opgepakt "in verband met het overtreden van de wetgeving inzake massa-evenementen".
Martelpraktijken
Eerder op de dag riep de oppositie in Wit-Rusland op tot nieuwe demonstraties tegen Loekasjenko, die nog altijd in het zadel zit na frauduleuze verkiezingen in augustus. De massale betogingen sindsdien zijn met hardhandig optreden de kop ingedrukt. Gedetineerde betogers moeten vervolgens vrezen voor martelpraktijken in gevangenissen.
Oppositieleider Svetlana Tichanovskaja sprak deze week vanuit haar ballingsoord Litouwen demonstranten moed in. "De hele wereld gelooft in jullie."
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.
4 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het vijftienpuntenplan dat de VS hebben voorgelegd aan Iran, is ontvangen en leidde tot "sterke en positieve berichten en gesprekken". Dat zegt de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff in een toelichting over de toenadering die de VS hebben gezocht tot Iran.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Iran was van plan om het Midden-Oosten over te nemen, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd tijdens een kabinetsbijeenkomst. "Maar wij kwamen toevallig langs, dus het was niet zo makkelijk."
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Europese Commissie vindt dat Oekraïne geen grondgebied moet afstaan om de oorlog te beëindigen. Dat de Verenigde Staten dat van plan lijken, speelt Rusland in de kaart, aldus de Europese buitenlandchef Kaja Kallas.
3 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een automatisch geweer cadeau gegeven, meldt het Belarussische staatspersbureau BelTA. Loekasjenko was in Pyongyang op bezoek voor het ondertekenen van een vriendschapsverdrag en de twee leiders wisselden veel geschenken met elkaar uit.
5 uur geleden