Massale arrestaties bij nieuwe protesten Wit-Rusland
MINSK (ANP) - Wit-Russen die genoeg hebben van hun president Aleksandr Loekasjenko deden het vanwege de repressie een tijdje rustig aan, maar zijn toch in tal van steden de straat opgegaan. Veiligheidstroepen stonden donderdag massaal paraat op de Wit-Russische Vrijheidsdag en arresteerden meer dan 170 mensen.
Alleen al in de hoofdstad Minsk zijn 136 mensen opgepakt, meldt de onafhankelijke nieuwssite tut.by. Volgens mensenrechtencentrum Viasna zijn in negentien andere steden meer dan vijftig mensen aangehouden.
Betogingen in Minsk waren verboden. Het ministerie van Binnenlandse Zaken bevestigde dat mensen zijn opgepakt "in verband met het overtreden van de wetgeving inzake massa-evenementen".
Martelpraktijken
Eerder op de dag riep de oppositie in Wit-Rusland op tot nieuwe demonstraties tegen Loekasjenko, die nog altijd in het zadel zit na frauduleuze verkiezingen in augustus. De massale betogingen sindsdien zijn met hardhandig optreden de kop ingedrukt. Gedetineerde betogers moeten vervolgens vrezen voor martelpraktijken in gevangenissen.
Oppositieleider Svetlana Tichanovskaja sprak deze week vanuit haar ballingsoord Litouwen demonstranten moed in. "De hele wereld gelooft in jullie."
Meer uit Buitenland
PARAMARIBO (ANP) - Suriname neemt met staatseer afscheid van oud-president Chandrikapersad Santokhi, die op 30 maart op 67-jarige leeftijd overleed. De witte houten kist met zijn lichaam, bedekt met de Surinaamse vlag, arriveerde dinsdagochtend vroeg met militaire begeleiding bij huize Santokhi in Lelydorp, ruim twintig kilometer van Paramaribo. Familie, buurtgenoten en politieke vrienden namen daar afscheid van 'Chan'.
5 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft een aantal voorwaarden opgesteld voor een duurzame vrede met de Verenigde Staten, zegt een Iraanse functionaris tegen persbureau Reuters. Een van die voorwaarden zou zijn dat Iran toestemming krijgt om tol te heffen op de Straat van Hormuz, de zeestraat die zeer belangrijk is voor de wereldwijde oliehandel.
10 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De Turkse autoriteiten melden dat zeker één schutter om het leven is gekomen door een vuurgevecht met de politie nabij het Israëlische consulaat in Istanbul. Nog eens twee aanvallers raakten gewond, meldt gouverneur Davut Gül.
14 minuten geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door een schietincident in de buurt van het Israëlische consulaat in Istanbul. Ook raakten twee agenten gewond, berichten Turkse media.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is in aanloop naar spannende parlementsverkiezingen aangekomen in Hongarije. Hij gaat daar de Hongaarse premier Viktor Orbán bezoeken en volgens bronnen gaan ze ook samen op campagne. Op beelden is te zien dat minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó de prominente gast ontving nadat zijn vliegtuig was geland.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft de Russische president Vladimir Poetin tijdens een telefoongesprek uitgebreide steun toegezegd. Dat komt naar voren uit een gespreksverslag van de Hongaarse overheid dat in aanloop naar de Hongaarse verkiezingen is ingezien door persbureau Bloomberg.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Turkse aanklagers hebben een nieuw onderzoek geopend naar de prominente oppositiepoliticus Ekrem Imamoglu. De opgepakte burgemeester van Istanbul wordt nu ook beschuldigd van belediging tijdens een hoorzitting op 6 april.
3 uur geleden