Massale arrestaties bij nieuwe protesten Wit-Rusland
MINSK (ANP) - Wit-Russen die genoeg hebben van hun president Aleksandr Loekasjenko deden het vanwege de repressie een tijdje rustig aan, maar zijn toch in tal van steden de straat opgegaan. Veiligheidstroepen stonden donderdag massaal paraat op de Wit-Russische Vrijheidsdag en arresteerden meer dan 170 mensen.
Alleen al in de hoofdstad Minsk zijn 136 mensen opgepakt, meldt de onafhankelijke nieuwssite tut.by. Volgens mensenrechtencentrum Viasna zijn in negentien andere steden meer dan vijftig mensen aangehouden.
Betogingen in Minsk waren verboden. Het ministerie van Binnenlandse Zaken bevestigde dat mensen zijn opgepakt "in verband met het overtreden van de wetgeving inzake massa-evenementen".
Martelpraktijken
Eerder op de dag riep de oppositie in Wit-Rusland op tot nieuwe demonstraties tegen Loekasjenko, die nog altijd in het zadel zit na frauduleuze verkiezingen in augustus. De massale betogingen sindsdien zijn met hardhandig optreden de kop ingedrukt. Gedetineerde betogers moeten vervolgens vrezen voor martelpraktijken in gevangenissen.
Oppositieleider Svetlana Tichanovskaja sprak deze week vanuit haar ballingsoord Litouwen demonstranten moed in. "De hele wereld gelooft in jullie."
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Het Oekraïense parlement heeft Naftogaz-baas Serhi Koretsky aangesteld als nieuwe premier. Eerder deze week stapte Joelia Svyrydenko op als premier, op aangeven van president Volodymyr Zelensky die uit is op een cultuurverandering in zijn kabinet.
10 uur geledenFONTAINEBLEAU (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron is naar Fontainebleau gegaan om brandbestrijders te bedanken die de bosbrand daar blussen. Die brak zondag uit en heeft ruim 2000 hectare bos verwoest. De brand is inmiddels onder controle.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal dit weekend niet afreizen naar de VS, zo maakte zijn kantoor bekend. Netanyahu zou daar de uitvaart van de onlangs overleden conservatieve senator Lindsey Graham bijwonen, maar die is uitgesteld tot het eind van de maand.
10 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Op verschillende plekken in Oekraïne is protest uitgebroken over het ontslag van minister van Defensie Mychajlo Fedorov. Die bevestigde woensdag op te stappen, nadat eerder in verschillende media werd gesuggereerd dat president Volodymyr Zelensky uit was op zijn ontslag. Eerder stapte ook premier Joelia Svyrydenko op, op aangeven van Zelensky.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het Iraanse leger heeft bekendgemaakt dat het donderdag Amerikaanse militaire bases en faciliteiten in Koeweit en Bahrein heeft aangevallen met drones. De aanvallen waren een reactie op nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran.
13 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Het zoeken naar vermisten na het kapseizen en zinken van een toeristenboot in de Baai van San Francisco is stopgezet. Er zijn volgens de autoriteiten waarschijnlijk vier doden gevallen. Het bootongeluk was dinsdag niet ver van het eiland Alcatraz. Er werd een slachtoffer gevonden dat snel overleed, drie vermisten worden verondersteld dood te zijn.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het centrale commando van het Amerikaanse leger, CENTCOM, meldt dat het leger de laatste reeks aanvallen op Iran heeft voltooid. De aanvallen werden uitgevoerd in opdracht van president Donald Trump.
18 uur geleden