Massale arrestaties bij nieuwe protesten Wit-Rusland
MINSK (ANP) - Wit-Russen die genoeg hebben van hun president Aleksandr Loekasjenko deden het vanwege de repressie een tijdje rustig aan, maar zijn toch in tal van steden de straat opgegaan. Veiligheidstroepen stonden donderdag massaal paraat op de Wit-Russische Vrijheidsdag en arresteerden meer dan 170 mensen.
Alleen al in de hoofdstad Minsk zijn 136 mensen opgepakt, meldt de onafhankelijke nieuwssite tut.by. Volgens mensenrechtencentrum Viasna zijn in negentien andere steden meer dan vijftig mensen aangehouden.
Betogingen in Minsk waren verboden. Het ministerie van Binnenlandse Zaken bevestigde dat mensen zijn opgepakt "in verband met het overtreden van de wetgeving inzake massa-evenementen".
Martelpraktijken
Eerder op de dag riep de oppositie in Wit-Rusland op tot nieuwe demonstraties tegen Loekasjenko, die nog altijd in het zadel zit na frauduleuze verkiezingen in augustus. De massale betogingen sindsdien zijn met hardhandig optreden de kop ingedrukt. Gedetineerde betogers moeten vervolgens vrezen voor martelpraktijken in gevangenissen.
Oppositieleider Svetlana Tichanovskaja sprak deze week vanuit haar ballingsoord Litouwen demonstranten moed in. "De hele wereld gelooft in jullie."
Meer uit Buitenland
LUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.
5 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.
5 uur geleden