Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Massale arrestaties bij nieuwe protesten Wit-Rusland

Massale arrestaties bij nieuwe protesten Wit-Rusland

MINSK (ANP) - Wit-Russen die genoeg hebben van hun president Aleksandr Loekasjenko deden het vanwege de repressie een tijdje rustig aan, maar zijn toch in tal van steden de straat opgegaan. Veiligheidstroepen stonden donderdag massaal paraat op de Wit-Russische Vrijheidsdag en arresteerden meer dan 170 mensen.

Alleen al in de hoofdstad Minsk zijn 136 mensen opgepakt, meldt de onafhankelijke nieuwssite tut.by. Volgens mensenrechtencentrum Viasna zijn in negentien andere steden meer dan vijftig mensen aangehouden.

Betogingen in Minsk waren verboden. Het ministerie van Binnenlandse Zaken bevestigde dat mensen zijn opgepakt "in verband met het overtreden van de wetgeving inzake massa-evenementen".

Martelpraktijken

Eerder op de dag riep de oppositie in Wit-Rusland op tot nieuwe demonstraties tegen Loekasjenko, die nog altijd in het zadel zit na frauduleuze verkiezingen in augustus. De massale betogingen sindsdien zijn met hardhandig optreden de kop ingedrukt. Gedetineerde betogers moeten vervolgens vrezen voor martelpraktijken in gevangenissen.

Oppositieleider Svetlana Tichanovskaja sprak deze week vanuit haar ballingsoord Litouwen demonstranten moed in. "De hele wereld gelooft in jullie."

Meer uit Buitenland

Zeker 26 gewonden in Zaporizja na glijbomaanval

KYIV (ANP/RTR/AFP/DPA) - Bij Russische aanvallen met zogenoemde glijbommen in de Oekraïense regio Zaporizja zijn zeker 26 mensen gewond geraakt, onder wie een kind. Dat meldt de gouverneur van de zuidelijke regio Ivan Fedorov op Telegram. Bij de aanval in het centrum van de gelijknamige stad zou een huizenblok zijn geraakt, dat volgens AFP-verslaggevers ter plaatse in brand staat.

13 minuten geleden
Louvre toch gedeeltelijk open ondanks staking

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre gaat woensdag gedeeltelijk open, meldt het management van het Parijse museum aan persbureau AFP. Vakbonden CFDT en CGT stemden woensdag unaniem voor het verlengen van de staking, die ervoor zorgde dat het museum sinds maandag dicht was.

1 uur geleden
Oekraïne claimt 90 procent van Koepjansk te hebben heroverd

KOEPJANSK (ANP/RTR) - Oekraïne zegt 90 procent van de oostelijke stad Koepjansk in handen te hebben. Rusland claimde die stad in november te hebben ingenomen, maar Kyiv stelt dat de herovering alweer bijna compleet is. Rusland ontkent dat.

2 uur geleden
Louvre blijft langer dicht, staking medewerkers gaat door

PARIJS (ANP/AFP) - Het wereldberoemde Louvre in Parijs blijft gesloten. Het personeel van het museum heeft gestemd om de staking, die maandag begon, voort te zetten. Ze protesteren tegen verslechterende arbeidsomstandigheden en een hoge werkdruk.

2 uur geleden
VS overwegen sancties tegen Rusland als het voorstel verwerpt

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De VS overwegen opnieuw sancties in te stellen tegen de Russische energiesector als het Kremlin niet instemt met een staakt-het-vuren in Oekraïne. Dat meldt persbureau Bloomberg, dat zich baseert op ingewijden.

2 uur geleden
Verenigd Koninkrijk vanaf 2027 weer in Erasmusprogramma van EU

BRUSSEL (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk treedt vanaf 2027 weer toe tot het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+. Dat hebben Eurocommissaris (Handel) Maroš Šefčovič en Britse minister Nick Thomas-Symonds woensdag bekendgemaakt. De exacte datum moet nog worden uitonderhandeld.

3 uur geleden
Oekraïne valt opnieuw belangrijke Russische raffinaderij aan

SLAVJANSK AAN DE KOEBAN (ANP/RTR) - Oekraïne heeft in de nacht van dinsdag op woensdag met drones een belangrijke olieraffinaderij in het zuiden van Rusland aangevallen. Dat meldt de Oekraïense strijdmacht op Telegram.

3 uur geleden