Massagraven met 56 lichamen ontdekt in noorden van Mexico
CHIHUAHUA (ANP/AFP) - In het noorden van Mexico zijn 56 lichamen gevonden in massagraven, maakten lokale aanklagers bekend. De stoffelijke overschotten werden eerder deze week opgegraven in de staat Chihuahua, een broeinest van drugsgerelateerde misdaad en wapenhandel.
Er werden zowel lichamen als skeletten gevonden. Er werden ook kogelhulzen gevonden in de graven. De resten zijn naar een forensisch lab gestuurd in de hoop de doden te kunnen identificeren.
De lichamen werden opgegraven in een gebied dat bekendstaat als El Willy, en dat wordt gecontroleerd door een criminele organisatie genaamd La Linea.
De staat Chihuahua ligt langs een drugs- en migrantensmokkelroute naar de Verenigde Staten. Vorige maand werden minstens twaalf lichamen gevonden in verschillende graven in de regio.
Sinds Mexico in 2006 een groot offensief begon tegen drugskartels zijn er in het hele land meer dan 450.000 mensen gedood door bendegeweld.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/AFP) - Italië legt beslag op meer dan 200 miljoen euro aan bezittingen van de overleden beruchte maffiabaas Matteo Messina Denaro. Hij was jarenlang de meest gezochte maffioso in Italië voor hij in 2023 werd gearresteerd en datzelfde jaar in de gevangenis overleed.
13 minuten geledenKYIV (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Kyiv zegt open te blijven na een Russische oproep aan buitenlanders en diplomaten om de Oekraïense hoofdstad te verlaten wegens geplande aanvallen. "Er zijn geen wijzigingen in onze werkzaamheden en berichten die het tegendeel beweren zijn onjuist", aldus de ambassade op X.
35 minuten geledenLIMASSOL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas vindt dat de EU niet in de val van Rusland moet trappen door nu een gezant aan te wijzen voor de onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland. "Onderhandelen is altijd teamwork. Je hebt een 'good cop' en een 'bad cop' en je hebt een strategie. De inhoud is veel belangrijker dan de persoon", zei Kallas voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump klaagt zakenkrant Wall Street Journal weer aan. Hij eist minstens 10 miljard dollar aan compensatie vanwege berichtgeving over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.
2 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/AFP) - Een Keniaanse kostschool is getroffen door een dodelijke brand in een slaapzaal. Er zijn volgens een politiebron zestien doden gevallen, vooral kinderen. Daarnaast zouden 73 gewonden naar een ziekenhuis zijn gebracht.
2 uur geledenRICHMOND (ANP) - Een ex-functionaris van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA is opgepakt na de vondst van 303 goudstaven in zijn huis. Hij zou het goud met een waarde van ruim 40 miljoen dollar (circa 34,5 miljoen euro) van zijn werk mee naar huis hebben genomen, melden Amerikaanse media.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft donderdag laten weten dat ze een Amerikaanse luchtmachtbasis heeft aangevallen. Staatspersbureau Tasnim meldt dat dit zou zijn gebeurd naar aanleiding van een Amerikaanse aanval in de buurt van de zuidelijke stad Bandar Abbas.
4 uur geleden