Massagraven met 56 lichamen ontdekt in noorden van Mexico
CHIHUAHUA (ANP/AFP) - In het noorden van Mexico zijn 56 lichamen gevonden in massagraven, maakten lokale aanklagers bekend. De stoffelijke overschotten werden eerder deze week opgegraven in de staat Chihuahua, een broeinest van drugsgerelateerde misdaad en wapenhandel.
Er werden zowel lichamen als skeletten gevonden. Er werden ook kogelhulzen gevonden in de graven. De resten zijn naar een forensisch lab gestuurd in de hoop de doden te kunnen identificeren.
De lichamen werden opgegraven in een gebied dat bekendstaat als El Willy, en dat wordt gecontroleerd door een criminele organisatie genaamd La Linea.
De staat Chihuahua ligt langs een drugs- en migrantensmokkelroute naar de Verenigde Staten. Vorige maand werden minstens twaalf lichamen gevonden in verschillende graven in de regio.
Sinds Mexico in 2006 een groot offensief begon tegen drugskartels zijn er in het hele land meer dan 450.000 mensen gedood door bendegeweld.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
6 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.
6 uur geledenBERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - The New York Times begint een procedure tegen het Pentagon, dat de Amerikaanse grondwet zou schenden met een reeks beperkingen voor journalisten in het defensiedepartement. Dat heeft recent verslaggevers opgedragen een verklaring van ruim twintig pagina's te ondertekenen waarin hun werkzaamheden worden beperkt.
7 uur geleden