'Massadonor' opnieuw voor de rechter
DEN HAAG (ANP) - Voor de rechtbank in Den Haag is een kort geding begonnen tegen 'massadonor' Jonathan, de biologische vader van honderden kinderen. Een ouder die via een spermadonatie van hem een kind heeft, spande de zaak tegen hem aan omdat hij kinderen probeert te bereiken via YouTube.
Jonathan zou daarbij namen van ouders noemen en lelijke dingen over hen zeggen. Ook geeft hij kinderen 'adviezen' over hoe ze moeten leven, zo luidt de klacht. Volgens de rechter is er een "batterij video's" van overlegd.
De Stichting Donorkind heeft zich achter de eis geschaard dat hij moet stoppen met het benaderen van de kinderen zonder toestemming van de ouders. Volgens de stichting mag de massadonor de kinderen alleen benaderen via de ouders en pas als die instemmen. Dat staat ook in het donorcontract dat ze met hem hebben afgesloten, aldus de organisatie eerder.
Dwangsom
In 2023 bepaalde de rechter in Den Haag dat Jonathan, met wiens zaad toen zeker 550 kinderen waren verwekt, moest stoppen met het verstrekken van zijn sperma, op straffe van een dwangsom van 100.000 euro per donatie. De zaak was aangespannen door genoemde stichting, die vreesde voor het welzijn van al die kinderen van één vader en de kans dat ze nietsvermoedend verliefd worden op een halfzus of -broer.
Volgens de advocate van de eisers mocht van Jonathan worden verwacht dat hij zich vervolgens terughoudend zou opstellen, maar het tegendeel is het geval. Hij maakt van zijn gedrag een soort "handelswaar", noemt zich "de ooievaar uit Den Haag" en toont foto's van kinderen met (zijn) blonde krullen. "De kinderen zijn nieuwsgierig naar hun afkomst" en kijken daarom naar het YouTube-kanaal, juist op een beïnvloedbare leeftijd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Aletta Jacobs, die als eerste vrouw officieel aan een Nederlandse universiteit mocht studeren, krijgt een standbeeld in het centrum van Den Haag. Dat moet aan de Wijnhaven worden neergezet, niet ver van de campus van de Universiteit Leiden. "Een passende locatie", aldus wethouder Lotte van Basten Batenburg.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De avondspits van dinsdag is de drukste spits tot nu toe in 2026. Volgens de verkeersinformatie van de ANWB stond er rond 17.30 uur zo'n 1100 kilometer file. Niet eerder dit jaar waren vertragingen door files zo groot.
5 uur geledenASSEN (ANP) - De provincie Drenthe geeft een subsidie van 148.000 euro voor onderzoek naar een nieuwe technologie die kan helpen bij het beschermen van grazers in gebieden waar veel wolven voorkomen. In die pilot worden onder meer automatische beeldherkenning en middelen om wolven af te schrikken gecombineerd met een systeem waarbij vroegtijdig voor de wolf wordt gewaarschuwd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de regen in de afgelopen twee weken stroomt weer meer water door de Rijn en de Maas, meldt Rijkswaterstaat in de nieuwste droogtemonitor, maar ondanks de stijging blijft de afvoer in de grote rivieren laag voor de tijd van het jaar.
7 uur geledenHILVARENBEEK (ANP) - De dierenverzorgster van Safaripark Beekse Bergen die zaterdag gewond raakte door een panteraanval, is dinsdag aan haar verwondingen overleden. "Haar overlijden raakt ons allemaal diep en we leven intens mee met haar familie, vrienden en naasten", aldus de dierentuin in een verklaring.
8 uur geledenSCHEVENINGEN (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste kitesurfer bij Scheveningen zijn spullen van de kitesurfer gevonden. Dit meldt een woordvoerder van de politie. De zoektocht naar de 18-jarige man is dinsdag rond het middaguur gestaakt vanwege de weersomstandigheden en wordt niet meer hervat.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een 38-jarige medewerker van het Openbaar Ministerie is dinsdag aangehouden op verdenking van verkiezingsfraude, ambtelijke corruptie, computervredebreuk, valsheid in geschrifte en schending van het ambtsgeheim. De verdachte bekleedt naast zijn werk bij het OM een politieke functie in Oost-Brabant.
10 uur geleden