Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Massadonor' opnieuw voor de rechter

'Massadonor' opnieuw voor de rechter

DEN HAAG (ANP) - Voor de rechtbank in Den Haag is een kort geding begonnen tegen 'massadonor' Jonathan, de biologische vader van honderden kinderen. Een ouder die via een spermadonatie van hem een kind heeft, spande de zaak tegen hem aan omdat hij kinderen probeert te bereiken via YouTube.

Jonathan zou daarbij namen van ouders noemen en lelijke dingen over hen zeggen. Ook geeft hij kinderen 'adviezen' over hoe ze moeten leven, zo luidt de klacht. Volgens de rechter is er een "batterij video's" van overlegd.

De Stichting Donorkind heeft zich achter de eis geschaard dat hij moet stoppen met het benaderen van de kinderen zonder toestemming van de ouders. Volgens de stichting mag de massadonor de kinderen alleen benaderen via de ouders en pas als die instemmen. Dat staat ook in het donorcontract dat ze met hem hebben afgesloten, aldus de organisatie eerder.

Dwangsom

In 2023 bepaalde de rechter in Den Haag dat Jonathan, met wiens zaad toen zeker 550 kinderen waren verwekt, moest stoppen met het verstrekken van zijn sperma, op straffe van een dwangsom van 100.000 euro per donatie. De zaak was aangespannen door genoemde stichting, die vreesde voor het welzijn van al die kinderen van één vader en de kans dat ze nietsvermoedend verliefd worden op een halfzus of -broer.

Volgens de advocate van de eisers mocht van Jonathan worden verwacht dat hij zich vervolgens terughoudend zou opstellen, maar het tegendeel is het geval. Hij maakt van zijn gedrag een soort "handelswaar", noemt zich "de ooievaar uit Den Haag" en toont foto's van kinderen met (zijn) blonde krullen. "De kinderen zijn nieuwsgierig naar hun afkomst" en kijken daarom naar het YouTube-kanaal, juist op een beïnvloedbare leeftijd.

Meer uit Binnenland

Scheuren ontdekt in brug richting Maasvlakte, rijstroken dicht

ROTTERDAM (ANP) - Opnieuw zijn mankementen ontdekt in een belangrijke brug waar een snelweg overheen gaat: in de westelijke Suurhoffbrug richting de Maasvlakte zijn scheuren geconstateerd, meldt Rijkswaterstaat. Die zitten in een van de hoofdliggers. Omwille van de veiligheid sluit de wegbeheerder de twee gewone rijstroken af. Al het verkeer moet over de vluchtstrook.

2 uur geleden
Stefan de Walle stopt als Sinterklaas bij Het Sinterklaasjournaal

HILVERSUM (ANP) - Acteur Stefan de Walle stopt per direct met zijn rol als Sinterklaas in Het Sinterklaasjournaal. De Walle vertolkte de rol sinds 2011. Wie de nieuwe Sinterklaas wordt, maakt de NTR nog niet bekend.

2 uur geleden
Utrecht verbiedt opnieuw snelwegblokkade XR komende zaterdag

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft de aangekondigde snelwegblokkade van Extinction Rebellion (XR) komende zaterdag verboden. De actiegroep wil opnieuw demonstreren op de Ring A12 bij Utrecht, maar de gemeente staat dat niet toe. "Het betreden en blokkeren van een snelweg is verboden en strafbaar", staat op de website.

2 uur geleden
Vrijwel alle betrokkenen busongeval Zwitserland zijn weer thuis

DEN HAAG (ANP) - Het overgrote deel van de mensen die betrokken waren bij het busongeluk in Zwitserland is terug in Nederland. Woensdag zijn opnieuw drie mensen onderweg naar huis en staat de teller op veertig, meldt alarmcentrale Eurocross. Momenteel liggen nog vier mensen in het ziekenhuis. De verwachting is dat zij donderdag terugreizen.

3 uur geleden
Spooraannemer: saboteurs hadden kennis, waren gericht op overlast

AMERSFOORT (ANP) - De daders van de grootschalige spoorsabotages van dinsdag hadden duidelijk kennis over spoorsystemen en waren bovenal uit op overlast, denkt directeur Jorn Pruntel van spooraannemer ASSET Rail. "Het was zeer vakkundig uitgevoerd. Hiervoor moet je veel kennis hebben van het vakgebied, anders kun je dit niet", schat hij in.

3 uur geleden
Twee aanhoudingen na onrust bij demonstratie Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De politie in Den Haag heeft woensdag twee personen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de rellen op het Malieveld. Een politieagent raakte daarbij lichtgewond. De Mobiele Eenheid zette kort een waterwerper en pepperspray in.

3 uur geleden
Boeren verlaten Arnhem na speeches, gesprek met Statenleden

ARNHEM (ANP) - De ongeveer honderd boeren die zich hadden verzameld bij het provinciehuis van Gelderland hebben Arnhem verlaten. De trekkers die geparkeerd stonden op een plein in het centrum van de stad zijn toeterend weggereden, zag een ANP-verslaggever. Boeren luisterden naar speeches en hebben direct aan Statenleden hun zorgen kunnen overbrengen.

5 uur geleden