Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Massadonor' opnieuw voor de rechter

'Massadonor' opnieuw voor de rechter

DEN HAAG (ANP) - Voor de rechtbank in Den Haag is een kort geding begonnen tegen 'massadonor' Jonathan, de biologische vader van honderden kinderen. Een ouder die via een spermadonatie van hem een kind heeft, spande de zaak tegen hem aan omdat hij kinderen probeert te bereiken via YouTube.

Jonathan zou daarbij namen van ouders noemen en lelijke dingen over hen zeggen. Ook geeft hij kinderen 'adviezen' over hoe ze moeten leven, zo luidt de klacht. Volgens de rechter is er een "batterij video's" van overlegd.

De Stichting Donorkind heeft zich achter de eis geschaard dat hij moet stoppen met het benaderen van de kinderen zonder toestemming van de ouders. Volgens de stichting mag de massadonor de kinderen alleen benaderen via de ouders en pas als die instemmen. Dat staat ook in het donorcontract dat ze met hem hebben afgesloten, aldus de organisatie eerder.

Dwangsom

In 2023 bepaalde de rechter in Den Haag dat Jonathan, met wiens zaad toen zeker 550 kinderen waren verwekt, moest stoppen met het verstrekken van zijn sperma, op straffe van een dwangsom van 100.000 euro per donatie. De zaak was aangespannen door genoemde stichting, die vreesde voor het welzijn van al die kinderen van één vader en de kans dat ze nietsvermoedend verliefd worden op een halfzus of -broer.

Volgens de advocate van de eisers mocht van Jonathan worden verwacht dat hij zich vervolgens terughoudend zou opstellen, maar het tegendeel is het geval. Hij maakt van zijn gedrag een soort "handelswaar", noemt zich "de ooievaar uit Den Haag" en toont foto's van kinderen met (zijn) blonde krullen. "De kinderen zijn nieuwsgierig naar hun afkomst" en kijken daarom naar het YouTube-kanaal, juist op een beïnvloedbare leeftijd.

Meer uit Binnenland

Nog geen deal begroting, coalitieleiders spreken maandag verder

DEN HAAG (ANP) - De leiders van D66, VVD en CDA zijn na ruim vijftien uur onderhandelen over de begroting het nog niet eens geworden over de begroting voor volgend jaar. Het overleg wordt volgens een woordvoerder van Financiën maandagochtend om 09.00 uur voortgezet.

22 minuten geleden
Excuses psychiater voor ouders door euthanasie overleden tiener

HILVERSUM (ANP) - Psychiater Jim van Os heeft excuses aangeboden aan de ouders van de 17-jarige Milou Verhoof. Zij overleed in oktober 2023 door euthanasie. Van Os stuurde met dertien collega's een brief naar het Openbaar Ministerie, waarin ze vroegen om een verkennend onderzoek naar haar ouders en behandelaars. Van Os betuigde zijn spijt zondag in het programma Zomergasten op NPO2.

2 uur geleden
Families van vermiste Nederlanders 'leven tussen hoop en vrees'

DEN HAAG (ANP) - Familieleden van twee Nederlanders die worden vermist na de overstromingen in Nepal en Tibet zijn "diep aangeslagen" en "leven tussen hoop en vrees". Dat laten ze weten in een verklaring die is verspreid door de organisatie Namens de Familie, die ze bijstaat.

7 uur geleden
Slachtoffers dodelijke aanrijding Markerwaarddijk 17 en 19 jaar

LELYSTAD (ANP) - De drie mensen die zaterdagavond laat om het leven kwamen door een aanrijding op de dijk tussen Lelystad en Enkhuizen zijn jongemannen van 17 en 19 jaar. Twee van 17 jaar komen uit Oisterwijk en uit Groesbeek, de 19-jarige uit Delft, maakte de politie zondagmiddag bekend. Vijf anderen raakten gewond.

10 uur geleden
Brand in binnenstad Deventer is geblust

DEVENTER (ANP) - De brand in een pand aan de Brink in de binnenstad van Deventer is geblust. Rond 14.30 uur kon de brandweer het sein brand meester geven. Over de oorzaak van de brand en de schade is nog niets bekend.

11 uur geleden
30-jarige man uit Vinkel meldt zich om dodelijk ongeluk in Oss

OSS (ANP) - Een 30-jarige man uit het Brabantse Vinkel heeft zich zondagmiddag gemeld bij de politie na een dodelijk ongeluk in Oss op zaterdag. Politie Oost-Brabant zei aanvankelijk dat de man aangaf de bestuurder te zijn van de auto waarmee een fietser werd aangereden, maar kwam daar later op terug. De man had zich enkel gemeld omdat hij hoorde dat de politie naar hem op zoek was en had niets gezegd over zijn eventuele betrokkenheid bij het ongeluk.

11 uur geleden
Enkele tientallen bij dienst overleden koning Harald in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In het Noorse Kultuurhuis in Rotterdam, ook wel de Zeemanskerk, hebben zondagmiddag zo'n zestig mensen een herdenkingsdienst bijgewoond voor de overleden koning Harald. De aanwezigen zongen samen en haalden herinneringen op aan de koning, die vrijdag op 89-jarige leeftijd overleed. Ook werd het volkslied gezongen.

11 uur geleden