Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Massadonor' opnieuw voor de rechter

'Massadonor' opnieuw voor de rechter

DEN HAAG (ANP) - Voor de rechtbank in Den Haag is een kort geding begonnen tegen 'massadonor' Jonathan, de biologische vader van honderden kinderen. Een ouder die via een spermadonatie van hem een kind heeft, spande de zaak tegen hem aan omdat hij kinderen probeert te bereiken via YouTube.

Jonathan zou daarbij namen van ouders noemen en lelijke dingen over hen zeggen. Ook geeft hij kinderen 'adviezen' over hoe ze moeten leven, zo luidt de klacht. Volgens de rechter is er een "batterij video's" van overlegd.

De Stichting Donorkind heeft zich achter de eis geschaard dat hij moet stoppen met het benaderen van de kinderen zonder toestemming van de ouders. Volgens de stichting mag de massadonor de kinderen alleen benaderen via de ouders en pas als die instemmen. Dat staat ook in het donorcontract dat ze met hem hebben afgesloten, aldus de organisatie eerder.

Dwangsom

In 2023 bepaalde de rechter in Den Haag dat Jonathan, met wiens zaad toen zeker 550 kinderen waren verwekt, moest stoppen met het verstrekken van zijn sperma, op straffe van een dwangsom van 100.000 euro per donatie. De zaak was aangespannen door genoemde stichting, die vreesde voor het welzijn van al die kinderen van één vader en de kans dat ze nietsvermoedend verliefd worden op een halfzus of -broer.

Volgens de advocate van de eisers mocht van Jonathan worden verwacht dat hij zich vervolgens terughoudend zou opstellen, maar het tegendeel is het geval. Hij maakt van zijn gedrag een soort "handelswaar", noemt zich "de ooievaar uit Den Haag" en toont foto's van kinderen met (zijn) blonde krullen. "De kinderen zijn nieuwsgierig naar hun afkomst" en kijken daarom naar het YouTube-kanaal, juist op een beïnvloedbare leeftijd.

Meer uit Binnenland

Ajax en BENU-apotheken genomineerd voor kwakzalverijprijs

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) heeft voetbalclub Ajax, BENU-apotheken en Verpleegkundigen en Verzorgenden Nederland genomineerd voor de Meester Kackadorisprijs 2026. Dat is een jaarlijkse ludieke prijs voor organisaties die kwakzalverij zouden bevorderen.

1 uur geleden
Nederlandse defensiechef voelt ongemak bij ontslagen in Pentagon

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim kijkt met verbazing en afkeuring naar de vele ontslagen in de top van de Amerikaanse krijgsmacht. Dat heeft hij zijn Amerikaanse collega's ook overgebracht. "Ik vind het ongemakkelijk wat daar gebeurt."

3 uur geleden
Drie meldingen bij PersVeilig na demonstratie Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Bij de organisatie PersVeilig hebben drie journalisten zich gemeld die stellen te zijn belaagd tijdens de extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag zaterdag.

3 uur geleden
Houd vertrekkende Amerikanen wel in reserve, oppert Eichelsheim

KOPENHAGEN (ANP) - De troepen die de Verenigde Staten mogelijk uit Europa weg willen halen, zouden wel gereserveerd kunnen blijven voor de bescherming van dat continent, oppert Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim. Zo kunnen de NAVO-landen volgens hem voorkomen dat er gaten vallen in hun verdediging tegen Rusland.

3 uur geleden
Drie XR-demonstranten verhoord na nacht op politiebureau

ZEVENAAR (ANP) - De drie demonstranten van Extinction Rebellion die zaterdagmiddag met de auto het verkeer op de A12 bij Zevenaar blokkeerden, hebben een nacht op het politiebureau doorgebracht. Ze worden zondagmiddag verhoord, zegt een woordvoerder van de politie.

3 uur geleden
Paul Haenen stopt na 50 jaar met rol van Bert uit Sesamstraat

HILVERSUM (ANP) - Paul Haenen stopt na ruim vijftig jaar met de nasynchronisatie van de stem van Sesamstraatpop Bert. Dat maakte de acteur zondagochtend bekend in zijn tv-programma Margreet Dolman Begrijpt 'T op RTL 4.

6 uur geleden
Alle 24 verdachten rellen Malieveld Den Haag vrijgelaten

DEN HAAG (ANP) - De 24 verdachten van de rellen op het Malieveld zaterdagmiddag zijn vrijgelaten, meldt de politie. Het grootste deel van de verdachten heeft de politie zaterdag al laten gaan, laat een woordvoerder weten.

7 uur geleden