Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Massademonstraties in Bolivia na arrestatie ex-president

Massademonstraties in Bolivia na arrestatie ex-president

LA PAZ (ANP/AFP) - Tienduizenden Bolivianen zijn maandag de straat opgegaan om te demonstreren tegen de arrestatie van voormalig interimpresident Jeanine Añez. Ze wordt ervan beschuldigd een staatsgreep te hebben geleid tegen haar socialistische voorganger Evo Morales. Añez werd zaterdag gearresteerd op verdenking van opruiing, terrorisme en samenzwering. Zondag werd bekendgemaakt dat ze voorlopig vier maanden vast blijft zitten.

"Het was geen staatsgreep. Het was een fraude", stond op een spandoek van een van de demonstranten. Ondanks de gevaren van het coronavirus waren actievoerders massaal op de been in de hoofdstad La Paz en in de steden Cochabamba, Sucre, Trinidad en Santa Cruz.

In Santa Cruz, de economische hoofdstad van het land, kwamen ongeveer 40.000 mensen bijeen op het Christus de Verlosser-plein, waar in het verleden alleen rechtse demonstraties plaatsvonden.

Evo Morales

De regering van Peru meldde dat een van de voormalige ministers van Añez, Roxana Lizarraga, asiel heeft aangevraagd in het land. Na haar arrestatie tweette Añez zondag: "Ze sturen me vier maanden naar de gevangenis in afwachting van een proces over een 'staatsgreep' die nooit heeft plaatsgevonden."

De rechts georiënteerde Añez kwam in november 2019 aan de macht als waarnemend president na het vertrek van de socialistische president Evo Morales, die na veertien jaar aan het bewind na politieke onrust moest opstappen. Hij zou hebben geknoeid met de verkiezingsuitslag. Morales ging in Argentinië in ballingschap, maar keerde terug na de verkiezingen in november vorig jaar, toen zijn partijgenoot Luis Arce tot president werd gekozen.

Añez wordt verweten na het vertrek van Morales ongrondwettelijk te hebben gehandeld en in feite samen met haar medestanders een coup te hebben gepleegd. Dat zou zijn gebeurd op voorspraak van de strijdkrachten. Ook haar voormalige justitieminister, de chef van de politie en de voormalige bevelhebber van de strijdkrachten en anderen zijn in staat van beschuldiging gesteld.

Meer uit Buitenland

Israël: hoogste leider Khamenei van Iran is gedood

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Iraanse leider Ali Khamenei is dood en zijn lichaam is gevonden. Dat zegt een hoge Israëlische functionaris tegen persbureau Reuters. Iran heeft de dood van Khamenei nog niet bevestigd.

26 minuten geleden
Netanyahu: veel aanwijzingen dat Khamenei dood is

JERUZALEM/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zaterdag gezegd dat er veel aanwijzingen zijn dat de Iraanse ayatollah Ali Khamenei "er niet meer is", zonder diens dood expliciet te bevestigen.

42 minuten geleden
Lokale media: dertig bommen op woning Khamenei gegooid

TEHERAN (ANP/AFP) - Als onderdeel van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn dertig bommen op het wooncomplex van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei gegooid. Dat zegt Amit Segal, een vertrouweling van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, tegen de Israëlische omroep Channel 12. Het lot van Khamenei is nog altijd niet duidelijk.

43 minuten geleden
Aanhangers regime Iran de straat op in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - Aanhangers van het Iraanse regime zijn zaterdag op motoren de straat opgegaan in hoofdstad Teheran. Ze zwaaiden met de Iraanse vlag en er was muziek, melden journalisten van AFP.

1 uur geleden
Rode Halve Maan: ruim 200 doden door aanvallen op Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn zeker 201 mensen om het leven gekomen. Dat melden Iraanse media op basis van hulporganisatie de Rode Halve Maan. Zeker 747 mensen zouden gewond zijn geraakt bij de aanvallen.

2 uur geleden
Von der Leyen: Europa veroordeelt onrechtvaardige aanvallen Iran

BRUSSEL (ANP) - Europa veroordeelt de "onrechtvaardige Iraanse aanvallen" waaronder die op de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) "ten zeerste", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. "Deze aanvallen vormen een flagrante schending van de soevereiniteit van de VAE en een duidelijke schending van het internationaal recht", voegt ze eraan toe.

2 uur geleden
Israël: zo'n 200 toestellen ingezet bij historisch grote aanval

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft bekendgemaakt dat het ongeveer tweehonderd gevechtsvliegtuigen heeft ingezet bij de aanvallen op Iran. Daarmee zouden vrijwel gelijktijdig honderden militaire doelen zijn bestookt.

2 uur geleden