Massaclaim tegen LG om prijsafspraken over televisies
AMSTERDAM (ANP) - Het Zuid-Koreaanse techbedrijf LG heeft jarenlang zijn televisies in Nederland te duur verkocht, meent de stichting Consumenten Competition Claims. De fabrikant maakte verboden afspraken met webwinkels om televisies niet onder een bepaalde prijs te verkopen. LG controleerde ook of de winkeliers zich hieraan hielden. De stichting eist dat LG het te veel betaalde bedrag aan de televisiekopers teruggeeft.
De massaclaim is door de stichting ingediend bij LG in Amstelveen en volgt op het besluit van de toezichthouder ACM, die vaststelde dat LG zich schuldig heeft gemaakt aan de verboden prijsafspraken. De stichting is samen met de Consumentenbond eind vorig jaar al een juridische procedure gestart tegen het elektronicaconcern Samsung voor soortgelijke verboden prijsafspraken.
Consumenten die tussen 2013 en 2019 in Nederland een televisie hebben gekocht kunnen zich volgens de stichting aansluiten bij de massaclaim. Dat geldt voor consumenten die een LG, Samsung of een ander merk tv kochten. Volgens de stichting hebben consumenten in die periode gemiddeld 100 euro te veel betaald voor hun televisie.
Meer uit Financieel
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Hamburgerketen McDonald's heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet behaald doordat klanten bij een bezoek gemiddeld meer uitgaven. De fastfoodketen profiteerde van acties en prijsverlagingen om meer klanten aan te trekken die op de kosten letten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Chinese webwinkel Shein, bekritiseerd in Frankrijk wegens de verkoop van sekspoppen die op kinderen lijken, opende woensdag zijn allereerste fysieke winkel ter wereld in Parijs. De opening vond plaats onder strenge bewaking van oproerpolitie bij het luxe warenhuis tegenover het stadhuis van Parijs. Kinderrechtenactivisten protesteerden daar tegen de komst van de winkel.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco neemt Gulf Gas + Power over. Dat bedrijf levert energie aan Nederlandse midden- en kleinbedrijven (mkb'ers) en heeft meer dan 30.000 klanten. Eneco en Gulf Gas + Power melden geen financiƫle details over de overname.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met duizend extra medewerkers, extra busjes, uitgebreidere sorteercentra en meer bezorgdagen denkt PostNL klaar te zijn voor de drukke feestdagenperiode. In aanloop naar Black Friday, gevolgd door Sinterklaas, de kerstdagen en nieuwjaar, bezorgen bedrijven als PostNL en DHL ieder jaar miljoenen extra pakketten en poststukken.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Google heeft een schikking getroffen met de maker van de populaire game Fortnite, Epic Games. Het voorstel moet een einde maken aan de rechtszaak die Epic Games in 2020 aanspande.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat hogesnelheidstreinen tussen EU-landen flink sneller gaan rijden, wat uren verschil in de reistijd moet opleveren. Dat staat in een actieplan voor hogesnelheidslijnen dat de Europese Commissie woensdag presenteert.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - De druk op autofabrikanten neemt toe. Bij Nissan leidt een tekort aan chips tot productiebeperkingen, terwijl BMW en Toyota lagere winstmarges rapporteren door internationale handelsmaatregelen en felle concurrentie.
5 uur geleden