Masker van Mbappé in strijd met reglementen van UEFA
LEIPZIG (ANP) - Het gezichtsmasker van Kylian Mbappé met de Franse nationale vlag is in strijd met de reglementen van de UEFA. Dat hebben Franse media uitgezocht na de afsluitende training van Frankrijk voor het duel van vrijdag met het Nederlands elftal op het EK in Leipzig.
Mbappé trainde met een masker over zijn neus die hij maandagavond brak in de slotfase van het duel met Oostenrijk (1-0). Hij had de Franse nationale vlag op zijn gezichtsbescherming laten aanbrengen en dat is in strijd met de regels. "Medische uitrusting die op het speelveld wordt gedragen, moet één kleur hebben en mag niet met een team of fabrikant worden geïdentificeerd", valt te lezen in de reglementen van de UEFA.
Het is niet bekend of Mbappé ook een masker met een kleur op maat heeft laten maken. De aanvoerder moest duidelijk aan zijn nieuwe gezichtsbescherming wennen. Tijdens de training zette hij zijn masker een aantal keren af en weer op, omdat het niet goed of lekker zat.
Mbappé deed met zijn ploeggenoten mee met een rondo en het andere deel van de warming-up. Het is onduidelijk of hij daarna ook bij de groep bleef. Journalisten waren alleen het eerste kwartier welkom. Bondscoach Didier Deschamps ging daarna achter gesloten deuren verder.
Voor de training lieten Deschamps en aanvallende middenvelder Antoine Griezmann zich positief uit over het herstel van Mbappé. Of hij vrijdag ook echt gaat voetballen, liet de bondscoach in het midden. Frankrijk won de eerste wedstrijd van Oostenrijk en hoeft, met Polen als laatste opponent in de groep, niet per se risico te nemen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
12 uur geleden