Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Masker van Mbappé in strijd met reglementen van UEFA

Masker van Mbappé in strijd met reglementen van UEFA

LEIPZIG (ANP) - Het gezichtsmasker van Kylian Mbappé met de Franse nationale vlag is in strijd met de reglementen van de UEFA. Dat hebben Franse media uitgezocht na de afsluitende training van Frankrijk voor het duel van vrijdag met het Nederlands elftal op het EK in Leipzig.

Mbappé trainde met een masker over zijn neus die hij maandagavond brak in de slotfase van het duel met Oostenrijk (1-0). Hij had de Franse nationale vlag op zijn gezichtsbescherming laten aanbrengen en dat is in strijd met de regels. "Medische uitrusting die op het speelveld wordt gedragen, moet één kleur hebben en mag niet met een team of fabrikant worden geïdentificeerd", valt te lezen in de reglementen van de UEFA.

Het is niet bekend of Mbappé ook een masker met een kleur op maat heeft laten maken. De aanvoerder moest duidelijk aan zijn nieuwe gezichtsbescherming wennen. Tijdens de training zette hij zijn masker een aantal keren af en weer op, omdat het niet goed of lekker zat.

Mbappé deed met zijn ploeggenoten mee met een rondo en het andere deel van de warming-up. Het is onduidelijk of hij daarna ook bij de groep bleef. Journalisten waren alleen het eerste kwartier welkom. Bondscoach Didier Deschamps ging daarna achter gesloten deuren verder.

Voor de training lieten Deschamps en aanvallende middenvelder Antoine Griezmann zich positief uit over het herstel van Mbappé. Of hij vrijdag ook echt gaat voetballen, liet de bondscoach in het midden. Frankrijk won de eerste wedstrijd van Oostenrijk en hoeft, met Polen als laatste opponent in de groep, niet per se risico te nemen.

Meer uit Voetbal

Arsenal wint in League Cup na strafschoppen van Crystal Palace

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.

1 uur geleden
Nigeria wint moeizaam van Tanzania in eerste wedstrijd Afrika Cup

FÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.

3 uur geleden
Algemeen directeur Brands blijft tot medio 2029 bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.

4 uur geleden
Real Madrid verhuurt Endrick tot einde van het seizoen aan Lyon

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.

4 uur geleden
Duel Go Ahead - Heerenveen uitgesteld om Europa League

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.

10 uur geleden
Liverpool 'een paar maanden' zonder spits Isak na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.

13 uur geleden
Spits Isak (Liverpool) geopereerd aan enkel en breuk in kuitbeen

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.

1 dag geleden