Masker van Mbappé in strijd met reglementen van UEFA
LEIPZIG (ANP) - Het gezichtsmasker van Kylian Mbappé met de Franse nationale vlag is in strijd met de reglementen van de UEFA. Dat hebben Franse media uitgezocht na de afsluitende training van Frankrijk voor het duel van vrijdag met het Nederlands elftal op het EK in Leipzig.
Mbappé trainde met een masker over zijn neus die hij maandagavond brak in de slotfase van het duel met Oostenrijk (1-0). Hij had de Franse nationale vlag op zijn gezichtsbescherming laten aanbrengen en dat is in strijd met de regels. "Medische uitrusting die op het speelveld wordt gedragen, moet één kleur hebben en mag niet met een team of fabrikant worden geïdentificeerd", valt te lezen in de reglementen van de UEFA.
Het is niet bekend of Mbappé ook een masker met een kleur op maat heeft laten maken. De aanvoerder moest duidelijk aan zijn nieuwe gezichtsbescherming wennen. Tijdens de training zette hij zijn masker een aantal keren af en weer op, omdat het niet goed of lekker zat.
Mbappé deed met zijn ploeggenoten mee met een rondo en het andere deel van de warming-up. Het is onduidelijk of hij daarna ook bij de groep bleef. Journalisten waren alleen het eerste kwartier welkom. Bondscoach Didier Deschamps ging daarna achter gesloten deuren verder.
Voor de training lieten Deschamps en aanvallende middenvelder Antoine Griezmann zich positief uit over het herstel van Mbappé. Of hij vrijdag ook echt gaat voetballen, liet de bondscoach in het midden. Frankrijk won de eerste wedstrijd van Oostenrijk en hoeft, met Polen als laatste opponent in de groep, niet per se risico te nemen.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
34 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Chelsea-aanvaller Cole Palmer is fit genoeg om zondag te spelen in de Premier League-wedstrijd tegen Arsenal. Dat zei Chelsea-manager Enzo Maresca tijdens een persconferentie.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam in de Eredivisie niet beschikken over Ivan Perisic. De Kroaat viel woensdag in de door de Eindhovenaren met 4-1 gewonnen ontmoeting bij Liverpool in de Champions League uit met een blessure.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.
7 uur geledenSEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
17 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
19 uur geleden