Mascottes voetbalclubs pleiten in Den Haag voor volle stadions
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse profvoetbalclubs hebben in Den Haag gepleit voor de terugkeer naar volle stadions. Diverse clubs hadden hun mascotte in de spelersbus van het Nederlands elftal naar Den Haag gestuurd. Marianne van Leeuwen, de directeur betaald voetbal van de KNVB, ging samen met Jan de Jong van de Eredivisie CV en Marc Boele van de Keuken Kampioen Divisie op Het Plein voor de Tweede Kamer in gesprek met minister Conny Helder van Sport.
De mascottes liepen over het Binnenhof naar Het Plein, waar ze ballen uitreikten aan diverse politici. Met deze ludieke actie wilden de voetbalclubs uit de Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie aandacht vragen voor hun situatie. Ze mogen op dit moment vanwege de coronamaatregelen maximaal één derde van de capaciteit van hun stadions gebruiken. De clubs willen zo snel mogelijk weer al hun seizoenkaarthouders en supporters kunnen toelaten. Vorige week voerden ze actie. De spelers verschenen bij vrijwel alle wedstrijden op het veld in T-shirts met letters die de tekst 'stadions vol' vormden.
Het kabinet is van plan om in onder meer de stadions de 1,5 meterregel los te laten, wat betekent dat de stadions weer vol kunnen stromen met publiek. Dinsdag geeft coronaminister Ernst Kuipers een persconferentie om de nieuwe maatregelen toe te lichten.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
3 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.
6 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
6 uur geleden