Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mascottes voetbalclubs pleiten in Den Haag voor volle stadions

Mascottes voetbalclubs pleiten in Den Haag voor volle stadions

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse profvoetbalclubs hebben in Den Haag gepleit voor de terugkeer naar volle stadions. Diverse clubs hadden hun mascotte in de spelersbus van het Nederlands elftal naar Den Haag gestuurd. Marianne van Leeuwen, de directeur betaald voetbal van de KNVB, ging samen met Jan de Jong van de Eredivisie CV en Marc Boele van de Keuken Kampioen Divisie op Het Plein voor de Tweede Kamer in gesprek met minister Conny Helder van Sport.

De mascottes liepen over het Binnenhof naar Het Plein, waar ze ballen uitreikten aan diverse politici. Met deze ludieke actie wilden de voetbalclubs uit de Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie aandacht vragen voor hun situatie. Ze mogen op dit moment vanwege de coronamaatregelen maximaal één derde van de capaciteit van hun stadions gebruiken. De clubs willen zo snel mogelijk weer al hun seizoenkaarthouders en supporters kunnen toelaten. Vorige week voerden ze actie. De spelers verschenen bij vrijwel alle wedstrijden op het veld in T-shirts met letters die de tekst 'stadions vol' vormden.

Het kabinet is van plan om in onder meer de stadions de 1,5 meterregel los te laten, wat betekent dat de stadions weer vol kunnen stromen met publiek. Dinsdag geeft coronaminister Ernst Kuipers een persconferentie om de nieuwe maatregelen toe te lichten.

Meer uit Voetbal

Lang geopereerd aan diepe snijwond in duim na duel met Liverpool

LIVERPOOL (ANP/DPA) - Galatasaray-aanvaller Noa Lang heeft woensdagavond in het verloren Champions League-duel bij Liverpool (4-0) een diepe snijwond in een duim opgelopen. De 26-jarige international van Oranje ondergaat donderdagochtend in Liverpool een operatie, meldt de Turkse club.

1 uur geleden
Liverpool na ruime zege op Galatasaray weer tegen PSG

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.

13 uur geleden
Atlético schakelt Tottenham uit, Simons scoort twee keer

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.

14 uur geleden
FC Barcelona loopt na rust weg bij Newcastle en wint met 7-2

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.

15 uur geleden
Paris Saint-Germain enkele weken zonder geblesseerde Barcola

PARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.

17 uur geleden
Braga volgt voorbeeld Sporting en buigt in Europa achterstand om

BRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.

18 uur geleden
Feyenoord-directeur Te Kloese noemt bedreigingen 'heel vervelend'

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.

19 uur geleden