Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marvel wint eerste acteerprijs ooit voor Bassett in Black Panther

Marvel wint eerste acteerprijs ooit voor Bassett in Black Panther

LOS ANGELES (ANP) - Actrice Angela Bassett heeft voor productiehuis Marvel, bekend van de populaire actiefilms, voor het eerst in de geschiedenis een belangrijke acteerprijs gewonnen. Zij kreeg dinsdagavond een Golden Globe voor haar vertolking van koningin Ramonda in Wakanda Forever, de tweede Black Panther-film.

Bassett werd gezien als favoriet voor het beeldje. De actrice memoreerde in haar toespraak acteur Chadwick Boseman, die de titelrol vertolkte in de eerste film. De acteur overleed in 2020 aan de gevolgen van kanker. "Het maken van Wakanda Forever was door zijn afwezigheid voor de hele cast en crew een reis", zei Bassett. "We rouwden, we gaven elkaar leven. We gingen om elkaar heen staan en beseften elke dag dat we in het licht en de geest van Chadwick aan het werk waren. We zijn trots dat we op zijn nalatenschap mogen voortbouwen."

De actrice geldt, zeker na haar Globe-winst voor beste vrouwelijke bijrol, als favoriet voor de Oscar in deze categorie. De Black Panther-sequel Wakanda Forever was in november een grote hit en bracht wereldwijd bijna een miljard dollar op. De film is vanaf 1 februari te zien op streamingdienst Disney+.

De Golden Globes waren dit jaar opvallend divers. Zo won de Chinese actrice Michelle Yeoh een prijs voor haar hoofdrol in de fantasy-actiefilm Everything Everywhere All At Once, kreeg Eddie Murpy een oeuvreprijs en was de hit Abbott Elementary, over het wel en wee op een zwarte lagere school, de belangrijkste winnaar in de categorie beste komedieserie.

Abbott Elementary is in Nederland te zien op Disney+.

Meer uit Buitenland

WHO ziet hongersnood in Gaza niet afnemen

GENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) ziet de hongersnood in Gaza niet afnemen. Ook ziet zij weinig vooruitgang in de hoeveelheid noodhulp die het gebied bereikt. Dat zei WHO-baas Tedros Ghebreyesus donderdag tegen journalisten op het hoofdkantoor van de VN-organisatie in Genève.

1 uur geleden
Zelensky houdt hoop op gebruik Russische tegoeden voor lening EU

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt hoop dat de EU bevroren Russische tegoeden zal gebruiken voor een lening, zei hij na afloop van een bijeenkomst met EU-leiders. De EU-leiders praten later donderdag verder over de lening.

1 uur geleden
EU-leiders: aanpak bedreigingen aan oostflank is prioriteit

BRUSSEL (ANP) - De EU-regeringsleiders willen dat de bedreigingen aan de oostflank van de EU als eerste worden aangepakt. Het verlenen van concrete steun aan de lidstaten die het dichtst bij Rusland liggen, moet ook met prioriteit worden aangepakt, stellen zij donderdag in een gezamenlijke verklaring.

2 uur geleden
Grote protesten op Hongaarse herdenkingsdag anti-Sovjetopstand

BOEDAPEST (ANP/AFP) - In de Hongaarse hoofdstad Boedapest zijn tienduizenden mensen de straat opgegaan voor steunbetuigingen aan enerzijds de regering van premier Viktor Orbán, anderzijds aan de oppositie.

2 uur geleden
Zelensky: twee journalisten gedood door Russische drone

KYIV (ANP) - Twee Oekraïense journalisten zijn donderdag omgekomen door een Russische aanval, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op sociale media. Het gaat om Olena Hoebanova en cameraman Yevhen Karmazin. Een derde journalist, Oleksandr Kolytsjev, raakte door dezelfde aanval gewond.

2 uur geleden
Vicepresident Vance: beledigd over stunt rond Westoever

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering is niet blij met de stemming in het Israëlische parlement over de annexatie van de Westelijke Jordaanoever. Vicepresident JD Vance zegt dat het om een politieke stunt gaat, en dat de stemming niet wordt omgezet in beleid. Hij zei zelfs beledigd te zijn. Het kantoor van premier Benjamin Netanyahu spreekt van een provocatie door de oppositie.

4 uur geleden
Britse ex-militair vrijgesproken van moord tijdens Bloody Sunday

BELFAST (ANP/RTR/AFP) - Een Britse ex-militair is vrijgesproken van twee moorden en vijf pogingen tot moord in Noord-Ierland in 1972. De man was de enige die werd vervolgd voor zijn rol bij het gewelddadige optreden van het Britse leger destijds, in wat ook wel Bloody Sunday wordt genoemd.

4 uur geleden