Marvel wint eerste acteerprijs ooit voor Bassett in Black Panther
LOS ANGELES (ANP) - Actrice Angela Bassett heeft voor productiehuis Marvel, bekend van de populaire actiefilms, voor het eerst in de geschiedenis een belangrijke acteerprijs gewonnen. Zij kreeg dinsdagavond een Golden Globe voor haar vertolking van koningin Ramonda in Wakanda Forever, de tweede Black Panther-film.
Bassett werd gezien als favoriet voor het beeldje. De actrice memoreerde in haar toespraak acteur Chadwick Boseman, die de titelrol vertolkte in de eerste film. De acteur overleed in 2020 aan de gevolgen van kanker. "Het maken van Wakanda Forever was door zijn afwezigheid voor de hele cast en crew een reis", zei Bassett. "We rouwden, we gaven elkaar leven. We gingen om elkaar heen staan en beseften elke dag dat we in het licht en de geest van Chadwick aan het werk waren. We zijn trots dat we op zijn nalatenschap mogen voortbouwen."
De actrice geldt, zeker na haar Globe-winst voor beste vrouwelijke bijrol, als favoriet voor de Oscar in deze categorie. De Black Panther-sequel Wakanda Forever was in november een grote hit en bracht wereldwijd bijna een miljard dollar op. De film is vanaf 1 februari te zien op streamingdienst Disney+.
De Golden Globes waren dit jaar opvallend divers. Zo won de Chinese actrice Michelle Yeoh een prijs voor haar hoofdrol in de fantasy-actiefilm Everything Everywhere All At Once, kreeg Eddie Murpy een oeuvreprijs en was de hit Abbott Elementary, over het wel en wee op een zwarte lagere school, de belangrijkste winnaar in de categorie beste komedieserie.
Abbott Elementary is in Nederland te zien op Disney+.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.
1 uur geledenBOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne krijgt definitief de EU-lening van 90 miljard euro, zo zijn alle lidstaten overeengekomen. Hongarije heeft zijn blokkade opgeheven. Dit betekent dat Oekraïne nu zo snel mogelijk de eerste 45 miljard euro voor 2026 ontvangt, voor onder meer de aanschaf van militair materieel. Dat heeft een woordvoerder van het Cypriotische voorzitterschap van de EU donderdag bekendgemaakt.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij een reddingsactie van het Rode Kruis woensdag in het zuiden van Libanon zijn vrijwilligers aangevallen, meldt de hulporganisatie in een statement. Vier teams moesten na de reddingsactie gecheckt worden in het ziekenhuis. Het incident gebeurde in de zuidelijke plaats Tayri, dezelfde locatie waar woensdag een Libanese journalist om het leven kwam.
3 uur geleden