Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marvel wint eerste acteerprijs ooit voor Bassett in Black Panther

Marvel wint eerste acteerprijs ooit voor Bassett in Black Panther

LOS ANGELES (ANP) - Actrice Angela Bassett heeft voor productiehuis Marvel, bekend van de populaire actiefilms, voor het eerst in de geschiedenis een belangrijke acteerprijs gewonnen. Zij kreeg dinsdagavond een Golden Globe voor haar vertolking van koningin Ramonda in Wakanda Forever, de tweede Black Panther-film.

Bassett werd gezien als favoriet voor het beeldje. De actrice memoreerde in haar toespraak acteur Chadwick Boseman, die de titelrol vertolkte in de eerste film. De acteur overleed in 2020 aan de gevolgen van kanker. "Het maken van Wakanda Forever was door zijn afwezigheid voor de hele cast en crew een reis", zei Bassett. "We rouwden, we gaven elkaar leven. We gingen om elkaar heen staan en beseften elke dag dat we in het licht en de geest van Chadwick aan het werk waren. We zijn trots dat we op zijn nalatenschap mogen voortbouwen."

De actrice geldt, zeker na haar Globe-winst voor beste vrouwelijke bijrol, als favoriet voor de Oscar in deze categorie. De Black Panther-sequel Wakanda Forever was in november een grote hit en bracht wereldwijd bijna een miljard dollar op. De film is vanaf 1 februari te zien op streamingdienst Disney+.

De Golden Globes waren dit jaar opvallend divers. Zo won de Chinese actrice Michelle Yeoh een prijs voor haar hoofdrol in de fantasy-actiefilm Everything Everywhere All At Once, kreeg Eddie Murpy een oeuvreprijs en was de hit Abbott Elementary, over het wel en wee op een zwarte lagere school, de belangrijkste winnaar in de categorie beste komedieserie.

Abbott Elementary is in Nederland te zien op Disney+.

Meer uit Buitenland

Trump meldt inbeslagname tanker voor kust Venezuela

WASHINGTON/OSLO/CARACAS (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft gezegd dat de VS voor de kust van Venezuela een grote olietanker hebben opgebracht. Hij zei dit tegen verslaggevers en voegde eraan toe dat er "meer dingen gebeuren, daar horen jullie later over".

3 uur geleden
Opnieuw grote betogingen in Bulgarije tegen regering en corruptie

SOFIA (ANP/AFP) - Tienduizenden Bulgaren hebben in Sofia en andere steden betoogd tegen de regering en tegen corruptie. Begin deze maand waren er ook grote demonstraties van vooral jongeren. Het werd een uiting van Gen Z in Bulgarije genoemd. De coalitieregering trok onder druk van de protestgolf de voorgenomen begrotingsplannen op 3 december in. Volgens Bulgaarse media waren de protesten van woensdag nog groter dan die op 1 december.

4 uur geleden
Nepal sluit overeenkomst met leden Gen Z-protestbeweging

KATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal heeft een overeenkomst gesloten met vertegenwoordigers van de Gen Z-protestbeweging. Het gaat om een pakket maatregelen die moeten leiden tot minder corruptie en beter bestuur. Interim-premier Sushila Karki, een voormalige opperrechter, sprak tijdens een plechtigheid in Kathmandu over een "mijlpaal".

6 uur geleden
Aanhoudingen in Frankrijk over 'kindersekspoppen'

PARIJS (ANP/AFP) - Bij een grote operatie van de Franse politie in heel het land zijn woensdag een twintigtal mensen aangehouden omdat ze worden verdacht van het kopen van illegale sekspoppen die een kinderlijk uiterlijk hebben. Vijf van de verdachten zijn bekend bij de politie wegens pedofiele praktijken.

7 uur geleden
IJsland doet ook niet mee aan Eurovisie Songfestival 2026

REYKJAVIK (ANP) - IJsland gaat in navolging van onder meer Nederland en Spanje volgend jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. Dat is woensdag besloten tijdens een bestuursvergadering van de publieke omroep RÚV, maakte de omroep zelf bekend. Vorige week maakte de European Broadcasting Union (EBU), de organisator van het songfestival, bekend dat Israël mee mag doen aan de editie van volgend jaar in Oostenrijk. Hierop besloot een aantal landen het evenement te boycotten.

8 uur geleden
Grote Europese bondgenoten bellen Trump over vredesplan Oekraïne

PARIJS (ANP) - De leiders van de drie belangrijkste Europese landen hebben de Amerikaanse president Donald Trump gebeld over de jongste Oekraïne-vredesplannen van de Verenigde Staten. Er is druk diplomatiek verkeer tussen de VS, Europa, Oekraïne en Rusland nu de VS mikken op een doorbraak in de dagen voor Kerstmis.

8 uur geleden
Media: Amerikaans ministerie koopt zelf Boeings voor deportaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid koopt zelf vliegtuigen om deportaties van illegalen soepeler en sneller te laten verlopen. De deportaties verlopen vooralsnog met allerlei chartervliegtuigen. The Washington Post heeft gemeld dat het ministerie 140 miljoen dollar (120 miljoen euro) uittrekt voor zes Boeing-737's. Daarmee heeft het ministerie meer de hand in de uitzetting van ongewenste migranten.

8 uur geleden