Martins Indi viert feest met AZ en kijkt uit naar rentree Oranje
ALKMAAR (ANP) - Bruno Martins Indi vierde het Europese ticket voor AZ samen met zijn ploeggoten en de fans van de club uit Alkmaar. "We zijn altijd blijven geloven in ons zelf", zei de verdediger. "Maar gelukkig komt het er nu uit."
AZ verpletterde Vitesse met maar liefst 6-1 in het tweede duel van de finale van de play-offs, na de nederlaag van afgelopen donderdag in Arnhem (2-1). Daardoor begint de club het Europees avontuur van komend seizoen in de tweede voorronde van de Conference League. "We moesten dit seizoen te vaak in de achtervolging", zei Martins Indi. "Maar uiteindelijk hebben we misschien wel het beste voor het laatst bewaard."
De spelers van AZ vierden de zege vlak voor de tribune met de fanatieke aanhang. Tientallen fans klommen over de hekken en namen bezit van het speelveld na de laatste wedstrijd van een lang seizoen.
Bruno Martins Indi kan nog niet op vakantie. Hij is na vijf jaar weer opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal, die maandag bijeenkomt voor vier duels in de Nations League. "Ik ben hartstikke blij dat ik me weer bij Oranje mag laten zien", zei de centrale verdediger bij ESPN. "Ik heb altijd geloof gehouden dat ik weer zou kunnen terugkeren bij Oranje. Ik voelde me na het telefoontje van de bondscoach een beetje zoals de eerste keer toen ik werd geselecteerd. Ik heb dit wel even gevierd."
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
3 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
3 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
8 uur geleden