Martins Indi viert feest met AZ en kijkt uit naar rentree Oranje
ALKMAAR (ANP) - Bruno Martins Indi vierde het Europese ticket voor AZ samen met zijn ploeggoten en de fans van de club uit Alkmaar. "We zijn altijd blijven geloven in ons zelf", zei de verdediger. "Maar gelukkig komt het er nu uit."
AZ verpletterde Vitesse met maar liefst 6-1 in het tweede duel van de finale van de play-offs, na de nederlaag van afgelopen donderdag in Arnhem (2-1). Daardoor begint de club het Europees avontuur van komend seizoen in de tweede voorronde van de Conference League. "We moesten dit seizoen te vaak in de achtervolging", zei Martins Indi. "Maar uiteindelijk hebben we misschien wel het beste voor het laatst bewaard."
De spelers van AZ vierden de zege vlak voor de tribune met de fanatieke aanhang. Tientallen fans klommen over de hekken en namen bezit van het speelveld na de laatste wedstrijd van een lang seizoen.
Bruno Martins Indi kan nog niet op vakantie. Hij is na vijf jaar weer opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal, die maandag bijeenkomt voor vier duels in de Nations League. "Ik ben hartstikke blij dat ik me weer bij Oranje mag laten zien", zei de centrale verdediger bij ESPN. "Ik heb altijd geloof gehouden dat ik weer zou kunnen terugkeren bij Oranje. Ik voelde me na het telefoontje van de bondscoach een beetje zoals de eerste keer toen ik werd geselecteerd. Ik heb dit wel even gevierd."
Meer uit Voetbal
LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
7 uur geledenLEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
9 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
11 uur geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
14 uur geleden