Martins Indi viert feest met AZ en kijkt uit naar rentree Oranje
ALKMAAR (ANP) - Bruno Martins Indi vierde het Europese ticket voor AZ samen met zijn ploeggoten en de fans van de club uit Alkmaar. "We zijn altijd blijven geloven in ons zelf", zei de verdediger. "Maar gelukkig komt het er nu uit."
AZ verpletterde Vitesse met maar liefst 6-1 in het tweede duel van de finale van de play-offs, na de nederlaag van afgelopen donderdag in Arnhem (2-1). Daardoor begint de club het Europees avontuur van komend seizoen in de tweede voorronde van de Conference League. "We moesten dit seizoen te vaak in de achtervolging", zei Martins Indi. "Maar uiteindelijk hebben we misschien wel het beste voor het laatst bewaard."
De spelers van AZ vierden de zege vlak voor de tribune met de fanatieke aanhang. Tientallen fans klommen over de hekken en namen bezit van het speelveld na de laatste wedstrijd van een lang seizoen.
Bruno Martins Indi kan nog niet op vakantie. Hij is na vijf jaar weer opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal, die maandag bijeenkomt voor vier duels in de Nations League. "Ik ben hartstikke blij dat ik me weer bij Oranje mag laten zien", zei de centrale verdediger bij ESPN. "Ik heb altijd geloof gehouden dat ik weer zou kunnen terugkeren bij Oranje. Ik voelde me na het telefoontje van de bondscoach een beetje zoals de eerste keer toen ik werd geselecteerd. Ik heb dit wel even gevierd."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
8 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
10 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
10 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
12 uur geleden