Martins Indi heeft nog genoeg om voor te strijden met AZ
ALKMAAR (ANP) - Bruno Martins Indi weet niet wat hij pijnlijker vond, de nederlaag van AZ tegen Ajax eerder deze maand in de halve finale van de KNVB-beker of uitschakeling door Bodø/Glimt in de achtste finales van de Conference League. "Tegen Ajax waren we maar een stap verwijderd van de bekerfinale", zei hij. "Maar Europees verder bekeren was ook wel heel erg mooi geweest."
Martins Indi zat er donderdagavond laat verslagen bij in de perskamer van AZ, na het gelijkspel na verlenging tegen de kampioen van Noorwegen (2-2). Dat kwam niet alleen omdat de uitslag na de nederlaag van 2-1 van vorige week onvoldoende was voor een plek in de kwartfinale. Hij was ook ontevreden over zijn spel in de return.
Het tweede duel met Bodø/Glimt, een club met een begroting van zo'n 10 miljoen euro, had niet beter kunnen beginnen voor Martins Indi. De 30-jarige verdediger stuurde Vangelis Pavlidis weg op de linkerflank en zag de Griek scoren. Na de 1-1 kon de 34-voudig international van het Nederlands elftal wel door de grond zakken. "Die reken ik mezelf aan", zei hij. "De communicatie tussen mij en de keeper was niet goed en vervolgens tik ik de bal voor de voeten van die jongen", doelde hij op doelpuntenmaker Amahl William Pellegrino.
Veel kansen
"Gelukkig maken we snel 2-1, maar daarna missen we te veel kansen", analyseerde Martins Indi. "En dan slaan zij toe in de verlenging. Ik weet niet of ik die bal had kunnen wegschieten. Misschien wel. Daarna krijg ik in de laatste minuut van de blessuretijd van de verlenging nog een kans om gelijk te maken. Maar ik kopte naast, het mocht niet zo zijn."
En dus staat AZ niet voor het eerst sinds acht jaar in een kwartfinale van een Europees toernooi en blijft Bodø/Glimt de grote verrassing van de Conference League. De Noren vernederden eerst dit seizoen al AS Roma met 6-1. Vorige maand waren ze nog twee keer te sterk voor Celtic.
Achttien overwinningen
Ajax maakte begin deze maand een einde aan een serie van achttien overwinningen op rij van AZ in verschillende competities. Vervolgens won de ploeg van trainer Pascal Jansen alleen nog maar van NEC. AZ staat vierde in de Eredivisie, op basis van een beter doelsaldo dan FC Twente. De achterstand op het als derde geklasseerde Feyenoord is opgelopen tot 4 punten.
"De KNVB-beker winnen is een mooie prijs", zei Martins Indi. "En we waren graag verder gekomen in Europa. Maar ik denk dat we de komende weken nog voldoende hebben om voor te strijden. We moeten nu zo hoog als mogelijk in de competitie eindigen. Daar gaan we voor."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."
10 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
19 uur geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
21 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
22 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
22 uur geleden