Martins Indi heeft nog genoeg om voor te strijden met AZ
ALKMAAR (ANP) - Bruno Martins Indi weet niet wat hij pijnlijker vond, de nederlaag van AZ tegen Ajax eerder deze maand in de halve finale van de KNVB-beker of uitschakeling door Bodø/Glimt in de achtste finales van de Conference League. "Tegen Ajax waren we maar een stap verwijderd van de bekerfinale", zei hij. "Maar Europees verder bekeren was ook wel heel erg mooi geweest."
Martins Indi zat er donderdagavond laat verslagen bij in de perskamer van AZ, na het gelijkspel na verlenging tegen de kampioen van Noorwegen (2-2). Dat kwam niet alleen omdat de uitslag na de nederlaag van 2-1 van vorige week onvoldoende was voor een plek in de kwartfinale. Hij was ook ontevreden over zijn spel in de return.
Het tweede duel met Bodø/Glimt, een club met een begroting van zo'n 10 miljoen euro, had niet beter kunnen beginnen voor Martins Indi. De 30-jarige verdediger stuurde Vangelis Pavlidis weg op de linkerflank en zag de Griek scoren. Na de 1-1 kon de 34-voudig international van het Nederlands elftal wel door de grond zakken. "Die reken ik mezelf aan", zei hij. "De communicatie tussen mij en de keeper was niet goed en vervolgens tik ik de bal voor de voeten van die jongen", doelde hij op doelpuntenmaker Amahl William Pellegrino.
Veel kansen
"Gelukkig maken we snel 2-1, maar daarna missen we te veel kansen", analyseerde Martins Indi. "En dan slaan zij toe in de verlenging. Ik weet niet of ik die bal had kunnen wegschieten. Misschien wel. Daarna krijg ik in de laatste minuut van de blessuretijd van de verlenging nog een kans om gelijk te maken. Maar ik kopte naast, het mocht niet zo zijn."
En dus staat AZ niet voor het eerst sinds acht jaar in een kwartfinale van een Europees toernooi en blijft Bodø/Glimt de grote verrassing van de Conference League. De Noren vernederden eerst dit seizoen al AS Roma met 6-1. Vorige maand waren ze nog twee keer te sterk voor Celtic.
Achttien overwinningen
Ajax maakte begin deze maand een einde aan een serie van achttien overwinningen op rij van AZ in verschillende competities. Vervolgens won de ploeg van trainer Pascal Jansen alleen nog maar van NEC. AZ staat vierde in de Eredivisie, op basis van een beter doelsaldo dan FC Twente. De achterstand op het als derde geklasseerde Feyenoord is opgelopen tot 4 punten.
"De KNVB-beker winnen is een mooie prijs", zei Martins Indi. "En we waren graag verder gekomen in Europa. Maar ik denk dat we de komende weken nog voldoende hebben om voor te strijden. We moeten nu zo hoog als mogelijk in de competitie eindigen. Daar gaan we voor."
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi kampt vlak voor het WK voetbal met een overbelaste linkerhamstring. Dat is volgens zijn club Inter Miami de uitkomst van medische tests, nadat de 38-jarige Argentijn zondag was uitgevallen in het laatste competitieduel voor het WK.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.
3 uur geledenPADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
11 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
12 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
14 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
16 uur geleden