Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Martins Indi heeft nog genoeg om voor te strijden met AZ

Martins Indi heeft nog genoeg om voor te strijden met AZ

ALKMAAR (ANP) - Bruno Martins Indi weet niet wat hij pijnlijker vond, de nederlaag van AZ tegen Ajax eerder deze maand in de halve finale van de KNVB-beker of uitschakeling door Bodø/Glimt in de achtste finales van de Conference League. "Tegen Ajax waren we maar een stap verwijderd van de bekerfinale", zei hij. "Maar Europees verder bekeren was ook wel heel erg mooi geweest."

Martins Indi zat er donderdagavond laat verslagen bij in de perskamer van AZ, na het gelijkspel na verlenging tegen de kampioen van Noorwegen (2-2). Dat kwam niet alleen omdat de uitslag na de nederlaag van 2-1 van vorige week onvoldoende was voor een plek in de kwartfinale. Hij was ook ontevreden over zijn spel in de return.

Het tweede duel met Bodø/Glimt, een club met een begroting van zo'n 10 miljoen euro, had niet beter kunnen beginnen voor Martins Indi. De 30-jarige verdediger stuurde Vangelis Pavlidis weg op de linkerflank en zag de Griek scoren. Na de 1-1 kon de 34-voudig international van het Nederlands elftal wel door de grond zakken. "Die reken ik mezelf aan", zei hij. "De communicatie tussen mij en de keeper was niet goed en vervolgens tik ik de bal voor de voeten van die jongen", doelde hij op doelpuntenmaker Amahl William Pellegrino.

Veel kansen

"Gelukkig maken we snel 2-1, maar daarna missen we te veel kansen", analyseerde Martins Indi. "En dan slaan zij toe in de verlenging. Ik weet niet of ik die bal had kunnen wegschieten. Misschien wel. Daarna krijg ik in de laatste minuut van de blessuretijd van de verlenging nog een kans om gelijk te maken. Maar ik kopte naast, het mocht niet zo zijn."

En dus staat AZ niet voor het eerst sinds acht jaar in een kwartfinale van een Europees toernooi en blijft Bodø/Glimt de grote verrassing van de Conference League. De Noren vernederden eerst dit seizoen al AS Roma met 6-1. Vorige maand waren ze nog twee keer te sterk voor Celtic.

Achttien overwinningen

Ajax maakte begin deze maand een einde aan een serie van achttien overwinningen op rij van AZ in verschillende competities. Vervolgens won de ploeg van trainer Pascal Jansen alleen nog maar van NEC. AZ staat vierde in de Eredivisie, op basis van een beter doelsaldo dan FC Twente. De achterstand op het als derde geklasseerde Feyenoord is opgelopen tot 4 punten.

"De KNVB-beker winnen is een mooie prijs", zei Martins Indi. "En we waren graag verder gekomen in Europa. Maar ik denk dat we de komende weken nog voldoende hebben om voor te strijden. We moeten nu zo hoog als mogelijk in de competitie eindigen. Daar gaan we voor."

Meer uit Voetbal

Cambuur verspeelt punten bij FC Eindhoven door gelijkspel

EINDHOVEN (ANP) - SC Cambuur heeft in de achtervolging op koploper ADO Den Haag in de Keuken Kampioen Divisie puntenverlies geleden. De club van trainer Henk de Jong speelde met 3-3 gelijk bij het laaggeklasseerde FC Eindhoven.

2 minuten geleden
Voetbalster Brugts van Barcelona loopt blessure op in Clásico

BARCELONA (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts van FC Barcelona is geblesseerd uitgevallen tijdens de gewonnen Clásico tegen Real Madrid (4-0). De Oranje-international moest in de 72e minuut het veld verlaten met een golfkarretje. De ernst van de blessure is nog onduidelijk.

2 uur geleden
Spanje na zege vrijwel zeker van WK voetbal, Turkije wint ook

TBILISI (ANP) - Spanje is vrijwel zeker van deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Het elftal van bondscoach Luis de la Fuente was in de voorlaatste kwalificatiewedstrijd in Tbilisi met 4-0 te sterk voor Georgië. In dezelfde groep won Turkije met 2-0 van Bulgarije.

2 uur geleden
Geblesseerde Dumfries mist ook laatste WK-kwalificatieduel Oranje

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van het Nederlands elftal, in de Johan Cruijff ArenA tegen Litouwen. De rechtervleugelverdediger is nog steeds geblesseerd en is teruggekeerd naar zijn club Internazionale.

5 uur geleden
België nog niet zeker van WK voetbal na gelijkspel in Kazachstan

ASTANA (ANP) - België heeft zich in het uitduel met Kazachstan nog niet weten te plaatsen voor het WK voetbal van volgend jaar. De ploeg bleef in het voorlaatste kwalificatieduel steken op 1-1.

5 uur geleden
Oproep voor Oranje kwam als verrassing voor debutant Emegha

WARSCHAU (ANP) - De oproep voor het Nederlands elftal kwam dinsdag als een verrassing voor Emmanuel Emegha. Dat zei de 22-jarige spits van Strasbourg in Warschau, waar hij in de uitwedstrijd tegen Polen (1-1) in de WK-kwalificatie in de 88e minuut mocht invallen en daarmee zijn debuut als international maakte.

20 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk kijkt terug op moeizame avond tegen Polen

WARSCHAU (ANP) - Virgil van Dijk kijkt terug op een moeizame avond in Warschau, waar het Nederlands elftal met 1-1 gelijkspeelde tegen Polen. "Ik denk dat het altijd lastig is om tegen een laag blok te spelen en kansen te creëren", zei de aanvoerder in een eerste reactie bij de NOS. "Dat is iets wat we moeten verbeteren."

22 uur geleden