Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Martinez tot 2022 bondscoach Belgisch voetbalelftal

Martinez tot 2022 bondscoach Belgisch voetbalelftal

BRUSSEL (ANP) - Bondscoach Roberto Martinez heeft zijn contract bij het Belgisch voetbalelftal verlengd tot na het WK van 2022. Hij blijft ook technisch directeur. De Belgische voetbalbond KBVB maakte woensdag het nieuws bekend dat al begin van deze maand door Belgische media was aangekondigd.

Aanvoerder Eden Hazard van de Rode Duivels mocht de contractverlenging onthullen in een ludiek filmpje op de website van de KBVB. "De coach heeft getekend, dat is mooi", aldus de speler van Real Madrid.

Het contract van de 46-jarige Spanjaard, onder wie België is opgestoomd naar de eerste plek op de wereldranglijst, liep eigenlijk af na het EK van 2020. Dat toernooi is vanwege het coronavirus met een jaar uitgesteld. De Spanjaard had in recente interviews al duidelijk gemaakt dat hij van plan was aan te blijven.

Sinds 2016

Martinez is sinds augustus 2016 bondscoach van België. Hij eindigde met de Rode Duivels als derde op het WK van 2018 in Rusland en plaatste zich ongeslagen voor het EK, dat volgend jaar wordt afgewerkt in diverse speelsteden in Europa. De Belgen wonnen alle tien de kwalificatieduels.

"Door het uitstel van het EK konden we onze samenwerking onmogelijk nu al stopzetten", aldus Martinez op de website van de KBVB. "De komende 2,5 jaar zullen voor de nationale ploeg bijzonder intens zijn met het EK, de Nations League, de kwalificatiewedstrijden voor het WK 2022 en het WK in Qatar zelf. Ik kan alleen maar blij en trots zijn dat ik kan blijven doorwerken en de toekomst van het Belgisch voetbal kan voorbereiden."

Volgens directeur Peter Bossaert van de KBVB was de bond er veel aan gelegen Martinez te behouden. "We wilden er alles aan doen om het team in optimale omstandigheden aan de start te krijgen van de komende cyclus. Met Roberto houden we niet alleen een topper en gentleman aan boord, maar vooral ook de ideale ambassadeur van het Belgisch voetbal."

Meer uit Voetbal

Paderborn klopt VfL Wolfsburg en promoveert naar Bundesliga

PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.

1 uur geleden
Colombia met Díaz en Rodríguez naar WK voetbal

BOGOTÁ (ANP/RTR) - ‌Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

1 uur geleden
Middenvelder Saibari verkozen tot beste speler van Eredivisie

UTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.

2 uur geleden
Lille neemt afscheid van trainer Génésio

LILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.

3 uur geleden
Curaçao werkt drukbezette eerste oefensessie af voor WK voetbal

NOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.

5 uur geleden
AC Milan neemt afscheid van trainer Allegri

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.

5 uur geleden
Mexico geeft toestemming voor basiskamp voetballers Iran bij WK

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.

6 uur geleden