Martínez stapt op als bondscoach België na WK-uitschakeling
DOHA (ANP) - Roberto Martínez is opgestapt als bondscoach van België na de uitschakeling op het WK voetbal. De 49-jarige Spanjaard maakte die beslissing bekend op de persconferentie meteen na het gelijkspel tegen Kroatië (0-0). België eindigde als derde in de groep en zag Marokko en Kroatië wel doorgaan.
Volgens de Belgische voetbalbond was de donderdag bekendgemaakte beslissing al voor het toernooi genomen. Meteen na de wedstrijd wilde Martínez voor de camera van Sporza nog niet ingaan op een vraag over zijn toekomst. Maar even later zei de oud-trainer van Everton: "Dit was mijn laatste wedstrijd als bondscoach van België. Dat is natuurlijk heel emotioneel." Martínez was sinds 2016 bondscoach.
België begon in Qatar met een moeizame 1-0-zege op Canada. Daarna werd met 2-0 verloren van Marokko, waardoor gewonnen moest worden van Kroatië. Maar mede door het missen van enkele grote kansen in de slotfase bleef het 0-0.
België stond zo'n 3,5 jaar onafgebroken aan kop van de wereldranglijst van de FIFA. Maar een echte prijs leverde dat niet op voor de huidige nummer 2 van dat klassement. De Belgen eindigden als derde op het vorige WK van Rusland en verlieten het WK van 2014 en de EK's van 2016 en 2020 na de kwartfinale.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP) - Mexico heeft donderdag een grote stap op weg naar de zestiende finales van het 23e WK voetbal gezet. Het gastland won de openingswedstrijd in het uitverkochte Mexico City Stadium met 2-0 van Zuid-Afrika. Het duel werd ontsierd door drie rode kaarten. Mexico gaat door de zege met 3 punten aan de leiding van groep A, waarvan verder Tsjechië en Zuid-Korea deel uitmaken.
14 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mexico heeft de openingswedstrijd van het WK voetbal in het sfeervolle Mexico City Stadium met 2-0 gewonnen van Zuid-Afrika. De Mexicanen Julián Quiñones en Raúl Jiménez maakten voor 80.824 toeschouwers de doelpunten. Het duel werd ontsierd door drie rode kaarten. Twee spelers van Zuid-Afrika en één van Mexico werden in de tweede helft naar de kant gestuurd.
23 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het 23e WK voetbal is op donderdag in Mexico begonnen. De aftrap bij de openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika is iets na 21.00 uur (Nederlandse tijd) verricht in het Mexico City Stadium. De Braziliaan Wilton Pereira Sampaio fluit het duel.
1 uur geledenMADRID (ANP) - José Mourinho keert komend seizoen terug als coach van Real Madrid. De club uit Madrid haalt de 63-jarige Portugees terug, die eerder van 2010 tot en met 2013 de leiding had. Dat heeft Real donderdag officieel bekendgemaakt. Mourinho komt over van het Portugese Benfica waar hij nog een contract tot 2027 had.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De openingsceremonie van het 23e WK voetbal is donderdag in Mexico-Stad begonnen. Het gerenoveerde Mexico City Stadium is met 83.000 toeschouwers volledig uitverkocht. Het is de derde keer dat Mexico het gastland van een WK voetbal is. Eerder vond het toernooi in 1970 en in 1986 plaats in het Midden-Amerikaanse land.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Tienduizenden Mexicanen zijn al uren voor het begin van de openingswedstrijd van het WK aanwezig bij het Mexico City Stadium. Het is de derde keer dat er in Mexico een mondiaal eindtoernooi wordt gehouden. De openingsceremonie begint om 19.30 uur (Nederlandse tijd) en anderhalf uur later staat de wedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika op het programma.
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal is zonder Bart Verbruggen aan een training in Kansas City begonnen. De doelman liet zich niet zien op het veld van de voetbalsters van KC Current.
4 uur geleden