Martínez ritwinnaar en nieuwe leider in Ronde van de Algarve
ALTO DA FÓIA (ANP) - De Colombiaanse wielrenner Daniel Martínez heeft de tweede etappe van de Ronde van de Algarve gewonnen, een rit van Lagoa naar Alto da Fóia met een aankomst bergop. De renner van Bora-hansgrohe versloeg in de sprint de Belg Remco Evenepoel. De Amerikaan Sepp Kuss finishte kort achter het tweetal als derde. De Nederlander Thymen Arensman werd achtste.
Martínez, die de Portugese rittenkoers vorig jaar won, neemt de leiderstrui over van de Belg Gerben Thijssen. De Ronde van de Algarve duurt tot en met zondag.
Lang was de Noorse ploeg Uno-X Mobility met een verrassingsaanval op jacht naar succes. In een kopgroep van zes was de ploeg met drie man vertegenwoordigd met onder anderen Andreas Leknessund, die pas 5 kilometer voor de top werd ingerekend door een inmiddels uitgedunde groep. Daarin hadden eerst de ploegen Visma - Lease a Bike en Ineos en daarna Soudal - Quick-Step, het team van Evenepoel, het tempo bepaald.
De Belgische ex-wereldkampioen zette in de laatste honderden meters aan. Zijn landgenoot Wout van Aert leek ook kansrijk, maar kon niet meer volgen. Martínez deed dat wel en passeerde Evenepoel enkele meters voor de finish. "Het was een belangrijke dag. Mijn ploeggenoten hebben me geweldig geholpen", zei de 27-jarige ritwinnaar, die vrijdag de leiderstrui verdedigt, waarna zaterdag een lange tijdrit wacht.
Meer uit Sport
MARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
12 uur geledenROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
23 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
1 dag geleden