Martínez leidt Inter langs AC Milan naar bekerfinale
MILAAN (ANP) - Lautaro Martínez heeft Internazionale naar de finale van het Italiaanse bekertoernooi geleid. De Argentijnse aanvaller maakte de eerste twee doelpunten in de return tegen stadgenoot AC Milan: 3-0. Het eerste duel in de halve finales, begin vorige maand, was in 0-0 geëindigd.
Martínez volleerde al in de 3e minuut de 1-0 binnen. Kort voor rust maakte de nummer 10 zijn tweede met een stiftje over de keeper van Milan. Invaller Robin Gosens, oud-speler van FC Dordrecht, Vitesse en Heracles Almelo, tikte in de slotfase het derde doelpunt binnen. Een kwartier daarvoor was de aansluitingstreffer van Ismaël Bennacer afgekeurd, omdat uit tv-beelden van de VAR bleek dat een ploeggenoot daarbij hinderlijk buitenspel stond.
Bij Inter deed Stefan de Vrij de hele wedstrijd mee. Denzel Dumfries bleef op de bank. In de Serie A heeft Inter 2 punten achterstand op koploper Milan, maar ook een wedstrijd minder gespeeld. In de bekerfinale treft de blauw-zwarte formatie Juventus of Fiorentina. Juventus, de club van Matthijs de Ligt, verdedigt woensdag in de return voor eigen publiek een voorsprong van 1-0.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP/DPA) - Bondscoach Jorge Jesus van Portugal betreurt het dat Cristiano Ronaldo niet meer voor het nationale elftal zal uitkomen. "Het is zijn beslissing en ik moet dat accepteren, maar ik had hem graag erbij gehouden. Ik heb hem ook gevraagd beschikbaar te blijven, maar er is geen weg meer terug", vertelde Jesus op de Portugese zender Canal 11.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit beschouwt zijn afgelopen blessure als een "leermoment". Dat zei de 20-jarige aanvallende middenvelder donderdagavond na zijn rentree bij AZ in de met 2-1 verloren Europa League-wedstrijd tegen Juventus. "Ik ben eigenlijk iets te snel weer begonnen", bekende Smit.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ miste volgens trainer Leeroy Echteld volwassenheid in de eerste helft van het Europa League-duel tegen Juventus. Bij rust stonden de Alkmaarders met 2-0 achter, na een sterke tweede helft kwam AZ terug tot 2-1. "Wat je merkt is dat zij echt als een volwassen ploeg op het veld staan", zei Echteld na de wedstrijd.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Peer Koopmeiners was donderdagavond na de 2-1-nederlaag tegen Juventus nog niet in staat geweest om zijn broer Teun te feliciteren. Dat zei de jongste van de broers Koopmeiners na de Europa League-wedstrijd in Alkmaar. "Ik heb hem heel kort even gezien net, maar een felicitatie mag wachten tot morgen", zei een balende Koopmeiners.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Europa League verloren van Juventus, mede dankzij een doelpunt van oud-AZ-speler en Oranje-international Teun Koopmeiners. In Alkmaar werd het na een spannende slotfase 2-1 voor de bezoekers uit Italië. AZ blijft na vier speelronden in de Europa League steken op 6 punten. Juventus is met 10 punten nog ongeslagen.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is ook na drie wedstrijden in het hoofdtoernooi van de Conference League nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer John van den Brom maakte tegen de Cypriotische club FC Pafos in de tweede helft een achterstand ongedaan en won met 3-1.
12 uur geledenHERNING (ANP) - Tolu Arokodare leeft na twee doelpunten en een ruime overwinning van Ajax op Midtjylland in de Conference League (1-6) met vertrouwen toe naar de topper van zondag tegen FC Twente in de Eredivisie. Dat zei de Nigeriaanse spits, die de laatste vier wedstrijden op rij scoorde, in Herning tegen Ziggo Sport.
12 uur geleden