Martínez bezorgt Argentinië in verlenging zestiende Copa América
MIAMI GARDENS (ANP) - Het Argentijnse voetbalelftal heeft voor de zestiende keer de Copa América gewonnen. In de finale in Miami Gardens werd Colombia na verlenging verslagen: 1-0. Invaller Lautaro Martínez maakte in de 112e minuut het doelpunt.
Argentinië won in 2021 ook al de vorige editie van de Copa América en in 2022 het wereldkampioenschap in Qatar.
Het was mogelijk het laatste internationale toernooi van Lionel Messi. De 37-jarige aanvoerder moest zich halverwege de tweede helft met een blessure laten vervangen. Voor de 36-jarige Ángel Di María was het sowieso zijn laatste interland voor Argentinië en ook Nicolas Otamendi, eveneens 36 jaar, stopt naar alle waarschijnlijkheid als international.
'Eeuwig dankbaar'
"Ik droomde dat ik de finale zou bereiken, die zou winnen en op deze manier met pensioen zou gaan. Ik heb zoveel mooie gevoelens en ben deze generatie eeuwig dankbaar", sprak Di María.
Argentinië heeft de Copa América nu het vaakst gewonnen, één keer meer dan Uruguay. Brazilië staat met negen eindzeges op de derde plek.
James Rodríguez
De Colombiaanse middenvelder en aanvoerder James Rodríguez werd uitgeroepen tot beste speler van het toernooi. Met zes assists verbrak hij het record van Messi, die tijdens één Copa América tot vijf assists kwam.
De finale begon ruim een uur later dan gepland, nadat duizenden fans zonder kaartje het Hard Rock Stadium hadden geprobeerd binnen te komen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
13 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
13 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
14 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
18 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
22 uur geleden