Martínez bezorgt Argentinië in verlenging zestiende Copa América
MIAMI GARDENS (ANP) - Het Argentijnse voetbalelftal heeft voor de zestiende keer de Copa América gewonnen. In de finale in Miami Gardens werd Colombia na verlenging verslagen: 1-0. Invaller Lautaro Martínez maakte in de 112e minuut het doelpunt.
Argentinië won in 2021 ook al de vorige editie van de Copa América en in 2022 het wereldkampioenschap in Qatar.
Het was mogelijk het laatste internationale toernooi van Lionel Messi. De 37-jarige aanvoerder moest zich halverwege de tweede helft met een blessure laten vervangen. Voor de 36-jarige Ángel Di María was het sowieso zijn laatste interland voor Argentinië en ook Nicolas Otamendi, eveneens 36 jaar, stopt naar alle waarschijnlijkheid als international.
'Eeuwig dankbaar'
"Ik droomde dat ik de finale zou bereiken, die zou winnen en op deze manier met pensioen zou gaan. Ik heb zoveel mooie gevoelens en ben deze generatie eeuwig dankbaar", sprak Di María.
Argentinië heeft de Copa América nu het vaakst gewonnen, één keer meer dan Uruguay. Brazilië staat met negen eindzeges op de derde plek.
James Rodríguez
De Colombiaanse middenvelder en aanvoerder James Rodríguez werd uitgeroepen tot beste speler van het toernooi. Met zes assists verbrak hij het record van Messi, die tijdens één Copa América tot vijf assists kwam.
De finale begon ruim een uur later dan gepland, nadat duizenden fans zonder kaartje het Hard Rock Stadium hadden geprobeerd binnen te komen.
Meer uit Voetbal
SARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
9 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
54 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
1 uur geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
17 uur geleden