Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Martina neemt afscheid van vijfde Spelen met foute stokwissel

Martina neemt afscheid van vijfde Spelen met foute stokwissel

TOKIO (ANP) - De Nederlandse sprinters zijn bij de Olympische Spelen in Tokio uitgeschakeld in de series van de 4x100 meter estafette. Een foute wissel betekende uitschakeling.

Nota bene slotloper Churandy Martina, de meest ervaren sprinter, ging in de fout. Hij vertrok te vroeg van zijn plek en was al buiten het wisselvak toen hij nog steeds het stokje niet in handen had. Daarmee komt er een triest afscheid van de goedlachse atleet van Curaçao, die aan zijn vijfde Spelen deelnam.

Joris van Gool was de startloper, Taymir Burnet de tweede man en Chris Garia derde loper. Hij probeerde het stokje aan Martina over te geven, maar kreeg het niet voor elkaar.

De 37-jarige Martina accepteerde de uitschakeling zonder morren. "Dit kan gebeuren. Andere ploegen zijn sneller dan wij, dus wij moeten onze winst halen uit de wissels. Meestal gaan die goed, maar soms ook niet. Dat is omdat wij scherp moeten zijn en risico moeten nemen", sprak hij na de finish.

'Misschien te vroeg weg'

De sprinter, die in vijf olympische finales stond, wist niet precies wat er mis ging. "Dat zullen we moeten terugkijken op de video. Misschien was ik te vroeg weg. Die andere jongen hebben hun best gedaan en ik ben blij voor hen dat ze wel goed hebben gelopen, maar op de estafette is er altijd een kans dat het fout gaat."

Jamaica plaatste zich met een tijd van 37,82 als snelste voor de finale. Het team van sprintgrootmacht Verenigde Staten haalde verrassend genoeg de finale niet.

De sprintmannen van Oranje wisten op de Spelen van Peking 2008 en Londen 2012 wel de finale te halen. De vijfde plaats in Londen is het beste resultaat. Bij de Spelen in Rio 2016 miste de etafetteploeg de finale.

Meer uit Sport

Advies dartslegende Taylor aan Littler: speel en wen aan publiek

BERLIJN (ANP/DPA) - Dartslegende Phil Taylor adviseert regerend wereldkampioen Luke Littler meer toernooien te spelen. Dat is volgens de 66-jarige Engelsman de beste remedie om aan negatieve reacties uit het publiek te wennen. "Ik weet dat het publiek hem op dit moment een beetje dwarszit, maar hoe meer je erover klaagt, hoe erger de mensen het voor je gaan maken en hoe meer ze gaan uitjouwen. Speel simpelweg meer toernooien en wen eraan", zei Taylor in het Duitse Sport Bild.

29 minuten geleden
Formule 1-team Haas zet nieuwkomer Câmara al in GP Brazilië in

SÃO PAULO (ANP) - Formule 1-team Haas laat de Braziliaanse nieuweling Rafael Câmara komt weekendeinde al debuteren in de Grote Prijs van Brazilië. De Amerikaanse renstal maakte tevens bekend dat de Fransman Esteban Ocon dit jaar niet meer zal rijden.

12 uur geleden
Bokspartij Verhoeven bij titelgevecht in Cardiff gaat niet door

CARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.

13 uur geleden
Golfer Rahm bereid tot straf om terug te kunnen keren op PGA Tour

NEW YORK (ANP/RTR) - De Spaanse golfer Jon Rahm wil graag terugkeren op de Amerikaanse PGA Tour en is bereid om een straf te accepteren. De voormalig nummer 1 van de wereld hoopt dat hij dezelfde sanctie kan krijgen als de Amerikaan Brooks Koepka, die onder meer 5 miljoen dollar moest doneren aan een goed doel.

15 uur geleden
Vijf landen weigeren te spelen tegen Rusland op WK ijshockey

DÜSSELDORF (ANP) - Vijf landen hebben aangegeven niet tegen Rusland te zullen spelen op het wereldkampioenschap ijshockey in 2027. Finland, Zweden, Noorwegen, Denemarken en Letland maakten op die manier duidelijk dat zij het niet eens zijn met de beslissing van het internationale sporttribunaal CAS. Het CAS oordeelde vrijdag dat de internationale ijshockeybond IIHF Rusland weer moest toelaten op internationale toernooien.

17 uur geleden
MotoGP-racer Álex Márquez slaat GP Qatar over na schouderoperatie

MADRID (ANP) - MotoGP-coureur Álex Márquez heeft in een ziekenhuis in Madrid een operatie aan zijn rechtersleutelbeen en linkerhand ondergaan. De ingreep is goed verlopen en "zonder complicaties", meldde de Spaanse wegracer in een bericht op zijn sociale media. De nummer 8 in de WK-stand slaat de komende Grote Prijs van Qatar over om te herstellen. Hij plant zijn rentree in de Grote Prijs van Portugal eind november.

17 uur geleden
Van de Zandschulp strandt in eerste ronde masterstoernooi Parijs

PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld in de eerste ronde van het masterstoernooi van Parijs. De 31-jarige Nederlandse tennisser verloor in drie sets van de Fransman Ugo Humbert: 7-6 (5) 6-7 (9) 6-3.

1 dag geleden