Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Martín loopt na zege in Indonesië weer uit op Bagnaia in MotoGP

Martín loopt na zege in Indonesië weer uit op Bagnaia in MotoGP

MANDALIKA (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft met overmacht de Grote Prijs van Indonesië in de MotoGP gewonnen. Hij reed van start tot finish aan de leiding op zijn Ducati en liep door de zege weer iets verder uit in het wereldkampioenschap. Zijn landgenoot Pedro Acosta eindigde als tweede op het circuit van Mandalika op Lombok. Titelrivaal Francesco Bagnaia, die zaterdag nog de snelste was in de sprintrace, eindigde als derde.

Martín had een razendsnelle start en nam overtuigend de leiding. Hij reed vervolgens tamelijk onbedreigd naar de finish. Bagnaia had het een stuk lastiger. De Italiaan uit het fabrieksteam van Ducati was slecht weg en viel terug naar de zesde plaats, Hij moest vervolgens knokken voor de derde plaats. In het kampioenschap heeft de tweevoudig wereldkampioen nu 21 punten achterstand op Martín.

Veel rijders crashten tijdens de race, waarbij de temperatuur van het asfalt opliep naar 60 graden Celsius. Slechts twaalf coureurs haalden de finish. Een van de uitvallers was de Italiaan Enea Bastianini, die om een plek op het podium streed, maar zes ronden voor het einde uit de bocht vloog. Meervoudig wereldkampioen Marc Márquez haalde evenmin de finish; hij viel uit met een rokende motor.

Martín boekte zijn derde GP-zege van het seizoen. In de sprintrace op zaterdag was hij nog gecrasht. Vorig jaar ging Martín ook onderuit in de hoofdrace in Indonesië. "Dit is niet zomaar een overwinning. Na wat hier vorig seizoen gebeurde en na de crash in de sprintrace was het behoorlijk moeilijk om op deze manier te presteren", zei de Spanjaard in het flashinterview na afloop.

Meer uit Sport

Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

7 uur geleden
Schaatsster Schulting wint NK sprint, ook Fledderus mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.

7 uur geleden
Atlete Klaver Nederlands kampioen 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.

8 uur geleden
Nationaal recordhouder Phijffers wint 400 meter NK indooratletiek

APELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.

8 uur geleden
Schulting wint ook derde afstand op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.

9 uur geleden
Schaatser Bosker wint NK allround en mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.

10 uur geleden
Schaatsster Lancee voor het eerst Nederlands kampioen allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.

11 uur geleden