Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Martín loopt na zege in Indonesië weer uit op Bagnaia in MotoGP

Martín loopt na zege in Indonesië weer uit op Bagnaia in MotoGP

MANDALIKA (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft met overmacht de Grote Prijs van Indonesië in de MotoGP gewonnen. Hij reed van start tot finish aan de leiding op zijn Ducati en liep door de zege weer iets verder uit in het wereldkampioenschap. Zijn landgenoot Pedro Acosta eindigde als tweede op het circuit van Mandalika op Lombok. Titelrivaal Francesco Bagnaia, die zaterdag nog de snelste was in de sprintrace, eindigde als derde.

Martín had een razendsnelle start en nam overtuigend de leiding. Hij reed vervolgens tamelijk onbedreigd naar de finish. Bagnaia had het een stuk lastiger. De Italiaan uit het fabrieksteam van Ducati was slecht weg en viel terug naar de zesde plaats, Hij moest vervolgens knokken voor de derde plaats. In het kampioenschap heeft de tweevoudig wereldkampioen nu 21 punten achterstand op Martín.

Veel rijders crashten tijdens de race, waarbij de temperatuur van het asfalt opliep naar 60 graden Celsius. Slechts twaalf coureurs haalden de finish. Een van de uitvallers was de Italiaan Enea Bastianini, die om een plek op het podium streed, maar zes ronden voor het einde uit de bocht vloog. Meervoudig wereldkampioen Marc Márquez haalde evenmin de finish; hij viel uit met een rokende motor.

Martín boekte zijn derde GP-zege van het seizoen. In de sprintrace op zaterdag was hij nog gecrasht. Vorig jaar ging Martín ook onderuit in de hoofdrace in Indonesië. "Dit is niet zomaar een overwinning. Na wat hier vorig seizoen gebeurde en na de crash in de sprintrace was het behoorlijk moeilijk om op deze manier te presteren", zei de Spanjaard in het flashinterview na afloop.

Meer uit Sport

NBA-vedette James bereikt nieuwe mijlpaal met 12.000 assists

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.

2 uur geleden
Golfer McIlroy neemt historisch grote voorsprong in Masters

AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.

3 uur geleden
Tennissters voorkomen degradatie in Billie Jean King Cup

OEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.

13 uur geleden
Keetels zonder ChatGPT op jacht naar titel in marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.

15 uur geleden
Frans talent Seixas boekt derde ritzege in Ronde van Baskenland

EIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.

16 uur geleden
Sinner ook op gravel in Monaco tegen Zverev in halve finales

MONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.

19 uur geleden
Tennisser Zverev in drie sets naar halve finales Monte Carlo

MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.

21 uur geleden