Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Martín loopt na zege in Indonesië weer uit op Bagnaia in MotoGP

Martín loopt na zege in Indonesië weer uit op Bagnaia in MotoGP

MANDALIKA (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft met overmacht de Grote Prijs van Indonesië in de MotoGP gewonnen. Hij reed van start tot finish aan de leiding op zijn Ducati en liep door de zege weer iets verder uit in het wereldkampioenschap. Zijn landgenoot Pedro Acosta eindigde als tweede op het circuit van Mandalika op Lombok. Titelrivaal Francesco Bagnaia, die zaterdag nog de snelste was in de sprintrace, eindigde als derde.

Martín had een razendsnelle start en nam overtuigend de leiding. Hij reed vervolgens tamelijk onbedreigd naar de finish. Bagnaia had het een stuk lastiger. De Italiaan uit het fabrieksteam van Ducati was slecht weg en viel terug naar de zesde plaats, Hij moest vervolgens knokken voor de derde plaats. In het kampioenschap heeft de tweevoudig wereldkampioen nu 21 punten achterstand op Martín.

Veel rijders crashten tijdens de race, waarbij de temperatuur van het asfalt opliep naar 60 graden Celsius. Slechts twaalf coureurs haalden de finish. Een van de uitvallers was de Italiaan Enea Bastianini, die om een plek op het podium streed, maar zes ronden voor het einde uit de bocht vloog. Meervoudig wereldkampioen Marc Márquez haalde evenmin de finish; hij viel uit met een rokende motor.

Martín boekte zijn derde GP-zege van het seizoen. In de sprintrace op zaterdag was hij nog gecrasht. Vorig jaar ging Martín ook onderuit in de hoofdrace in Indonesië. "Dit is niet zomaar een overwinning. Na wat hier vorig seizoen gebeurde en na de crash in de sprintrace was het behoorlijk moeilijk om op deze manier te presteren", zei de Spanjaard in het flashinterview na afloop.

Meer uit Sport

Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

7 uur geleden
Petit en Kampschreur vlaggendragers voor Paralympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

8 uur geleden
Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

1 dag geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

1 dag geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

1 dag geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

1 dag geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden