Martín loopt na zege in Indonesië weer uit op Bagnaia in MotoGP
MANDALIKA (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft met overmacht de Grote Prijs van Indonesië in de MotoGP gewonnen. Hij reed van start tot finish aan de leiding op zijn Ducati en liep door de zege weer iets verder uit in het wereldkampioenschap. Zijn landgenoot Pedro Acosta eindigde als tweede op het circuit van Mandalika op Lombok. Titelrivaal Francesco Bagnaia, die zaterdag nog de snelste was in de sprintrace, eindigde als derde.
Martín had een razendsnelle start en nam overtuigend de leiding. Hij reed vervolgens tamelijk onbedreigd naar de finish. Bagnaia had het een stuk lastiger. De Italiaan uit het fabrieksteam van Ducati was slecht weg en viel terug naar de zesde plaats, Hij moest vervolgens knokken voor de derde plaats. In het kampioenschap heeft de tweevoudig wereldkampioen nu 21 punten achterstand op Martín.
Veel rijders crashten tijdens de race, waarbij de temperatuur van het asfalt opliep naar 60 graden Celsius. Slechts twaalf coureurs haalden de finish. Een van de uitvallers was de Italiaan Enea Bastianini, die om een plek op het podium streed, maar zes ronden voor het einde uit de bocht vloog. Meervoudig wereldkampioen Marc Márquez haalde evenmin de finish; hij viel uit met een rokende motor.
Martín boekte zijn derde GP-zege van het seizoen. In de sprintrace op zaterdag was hij nog gecrasht. Vorig jaar ging Martín ook onderuit in de hoofdrace in Indonesië. "Dit is niet zomaar een overwinning. Na wat hier vorig seizoen gebeurde en na de crash in de sprintrace was het behoorlijk moeilijk om op deze manier te presteren", zei de Spanjaard in het flashinterview na afloop.
Meer uit Sport
ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
21 uur geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
1 dag geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
1 dag geleden