Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Martín loopt na zege in Indonesië weer uit op Bagnaia in MotoGP

Martín loopt na zege in Indonesië weer uit op Bagnaia in MotoGP

MANDALIKA (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft met overmacht de Grote Prijs van Indonesië in de MotoGP gewonnen. Hij reed van start tot finish aan de leiding op zijn Ducati en liep door de zege weer iets verder uit in het wereldkampioenschap. Zijn landgenoot Pedro Acosta eindigde als tweede op het circuit van Mandalika op Lombok. Titelrivaal Francesco Bagnaia, die zaterdag nog de snelste was in de sprintrace, eindigde als derde.

Martín had een razendsnelle start en nam overtuigend de leiding. Hij reed vervolgens tamelijk onbedreigd naar de finish. Bagnaia had het een stuk lastiger. De Italiaan uit het fabrieksteam van Ducati was slecht weg en viel terug naar de zesde plaats, Hij moest vervolgens knokken voor de derde plaats. In het kampioenschap heeft de tweevoudig wereldkampioen nu 21 punten achterstand op Martín.

Veel rijders crashten tijdens de race, waarbij de temperatuur van het asfalt opliep naar 60 graden Celsius. Slechts twaalf coureurs haalden de finish. Een van de uitvallers was de Italiaan Enea Bastianini, die om een plek op het podium streed, maar zes ronden voor het einde uit de bocht vloog. Meervoudig wereldkampioen Marc Márquez haalde evenmin de finish; hij viel uit met een rokende motor.

Martín boekte zijn derde GP-zege van het seizoen. In de sprintrace op zaterdag was hij nog gecrasht. Vorig jaar ging Martín ook onderuit in de hoofdrace in Indonesië. "Dit is niet zomaar een overwinning. Na wat hier vorig seizoen gebeurde en na de crash in de sprintrace was het behoorlijk moeilijk om op deze manier te presteren", zei de Spanjaard in het flashinterview na afloop.

Meer uit Sport

Verstappen rijdt in stuiterende auto derde tijd in training

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in de laatste training van dit seizoen in de Formule 1 de derde tijd gereden. De coureur van Red Bull deed dat in een auto die naar eigen zeggen af en toe nog veel stuiterde. Hij was niettemin op het Yas Marina Circuit van Abu Dhabi bijna even snel als titelrivaal Lando Norris, die in zijn McLaren de tweede tijd klokte. Verstappen gaf twaalf honderdsten toe. George Russell was in zijn Mercedes de snelste. Hij was slechts vier duizendsten sneller dan Norris.

30 minuten geleden
Nuis raakt baanrecord kwijt, maar put hoop uit tweede plaats

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."

14 uur geleden
Leerdam veert mentaal op na fietsongeluk en wint 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.

14 uur geleden
Leerdam in Heerenveen opnieuw de beste op de 1000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen voor de tweede keer dit seizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster was met 1.14,17 nipt sneller dan de Japanse wereldkampioene Miho Takagi en landgenote Femke Kok.

15 uur geleden
Nuis tweede achter Stolz op 1500 meter in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de derde wereldbekerwedstrijd in Heerenveen als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 36-jarige olympisch kampioen moest met 1.43,31 de zege laten aan de Amerikaan Jordan Stolz, die met 1.42,55 het baanrecord van Nuis uit de boeken reed (1.43,00). De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.43,87.

16 uur geleden
Beune moet zege op 5000 meter in Heerenveen aan Wiklund laten

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.

17 uur geleden
Teambaas Mekies heeft 'nog buitengewonere' Verstappen ontdekt

ABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."

20 uur geleden