Martin in MotoGP op poleposition Grote Prijs van Stiermarken
SPIELBERG (ANP) - Jorge Martin vertrekt zondag vanaf poleposition voor de Grote Prijs van Stiermarken in de koningsklasse MotoGP. De Spaanse motorcoureur, die rijdt voor het Ducati-satellietteam Pramac, noteerde in de kwalificatie uiteindelijk de beste tijd.
WK-leider Fabio Quartararo was in de slotfase van de sessie weliswaar nog iets sneller maar zijn ronde werd geschrapt omdat de Fransman iets te vaak buiten de baan terecht kwam. De Yamaha-coureur werd derde vlak achter de Italiaan Francesco Bagnaia.
Martin bleef op de Red Bull Ring als enige binnen de 1 minuut en 23 seconden: 1.22,994. Hij stond pas één keer eerder helemaal vooraan in de startrij bij een GP. Bagnaia, fabriekscoureur van Ducati, was 0,044 langzamer. Zesvoudig wereldkampioen Marc Marquez nam in zijn laatste ronde te veel risico en ging onderuit.
De Italiaanse veteraan Valentino Rossi, die donderdag in Spielberg vertelde dat hij na dit seizoen afscheid neemt van de motorsport op het hoogste niveau, eindigde op zijn Yamaha als zeventiende.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
5 minuten geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
45 minuten geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
22 uur geleden