
Martin in MotoGP op poleposition Grote Prijs van Stiermarken
SPIELBERG (ANP) - Jorge Martin vertrekt zondag vanaf poleposition voor de Grote Prijs van Stiermarken in de koningsklasse MotoGP. De Spaanse motorcoureur, die rijdt voor het Ducati-satellietteam Pramac, noteerde in de kwalificatie uiteindelijk de beste tijd.
WK-leider Fabio Quartararo was in de slotfase van de sessie weliswaar nog iets sneller maar zijn ronde werd geschrapt omdat de Fransman iets te vaak buiten de baan terecht kwam. De Yamaha-coureur werd derde vlak achter de Italiaan Francesco Bagnaia.
Martin bleef op de Red Bull Ring als enige binnen de 1 minuut en 23 seconden: 1.22,994. Hij stond pas één keer eerder helemaal vooraan in de startrij bij een GP. Bagnaia, fabriekscoureur van Ducati, was 0,044 langzamer. Zesvoudig wereldkampioen Marc Marquez nam in zijn laatste ronde te veel risico en ging onderuit.
De Italiaanse veteraan Valentino Rossi, die donderdag in Spielberg vertelde dat hij na dit seizoen afscheid neemt van de motorsport op het hoogste niveau, eindigde op zijn Yamaha als zeventiende.
Meer uit Sport
SINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben op het WK in Singapore hun laatste poulewedstrijd met 13-7 gewonnen van China. Met de zege plaatste de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis zich voor een duel in de tussenronde met Nieuw-Zeeland.
9 uur geledenTOULOUSE (ANP/RTR) - Met de Schot Oscar Onley heeft de Nederlandse ploeg Picnic PostNL een renner in dienst die de komende jaren een hoofdrol hoopt te vertolken in de Tour de France. "Een plek bij de eerste vijf in het eindklassement zou heel bijzonder zijn", vertelde de talentvolle klimmer op de rustdag van de Tour de France in Toulouse. "Ik denk dat dat het doel gaat worden de komende jaren." Onley ligt nog twee jaar vast bij het team van Iwan Spekenbrink.
9 uur geledenTOULOUSE (ANP/BELGA) - Jasper Philipsen koestert geen wrok tegenover Bryan Coquard, de Franse renner die de val van de Belgische sprinter veroorzaakte in de derde etappe van de Tour de France. "Het was een koersincident. Het had niet mogen gebeuren, maar hij kon er ook niets aan doen. Ik verwijt hem niets", zei Philipsen, die breuken opliep en moest opgeven, in een digitaal persgesprek op de rustdag van de Tour.
10 uur geledenGENT (ANP) - Voormalig olympisch kampioene Nina Derwael beëindigt haar turncarrière. De 25-jarige Belgische wil haar lichaam niet langer zwaar belasten.
12 uur geledenHAMBURG (ANP) - Arantxa Rus heeft de tweede ronde van het tennistoernooi van Hamburg bereikt. De nummer 119 van de wereldranglijst rekende in iets meer dan een uur af met Sada Nahimana uit Burundi: 6-2 6-1.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Olympisch kampioen Tamirat Tola staat op 19 oktober aan de start van de marathon van Amsterdam. Dat maakte de organisatie dinsdag bekend. De 33-jarige Ethiopiër won eerder in 2021 de wedstrijd in de hoofdstad in een tijd van 2.03.39, wat nog altijd een parcoursrecord en zijn persoonlijk record is.
13 uur geledenBODEGRAVEN (ANP) - Zwemster Tes Schouten is op de weg terug na gezondheidsklachten. De 24-jarige wereldkampioene op de 200 meter schoolslag kreeg na de Olympische Spelen van Parijs, waar ze brons veroverde, last van grote vermoeidheid, pijn en zwellingen aan de linkerkant van haar gezicht en later ook uitvalsverschijnselen aan de linkerkant van haar lichaam.
15 uur geleden