Martien R. krijgt geen andere rechters
DEN BOSCH (ANP) - De vermeende drugshandelaar Martien R. uit Oss krijgt geen andere rechters. De wrakingskamer van de rechtbank in Den Bosch heeft woensdag ook de wrakingsverzoeken van twee andere verdachten in de zaak afgewezen. Een schriftelijke motivering volgt nog, meldt een woordvoerder van de rechtbank.
Advocaat Jan-Hein Kujipers had de rechtbank verzocht de strafzaak van R. naar een andere rechtbank te verwijzen, omdat R. het gevoel heeft dat hij met zijn achternaam geen eerlijk proces kan verwachten. "De familie R., in ieder geval mijn cliƫnt Martien, heeft zoals ik het bespeur blijkbaar te veel voetstappen in het Zuiden en met name Noordoost-Brabant, achtergelaten om een volstrekt zuivere berechting op grond van feiten te kunnen verwachten", motiveerde Kuipers zijn wraking van de rechtbank.
Justitie ziet Martien R. als kopstuk van een crimineel familienetwerk, dat zich bezighield met grootschalige handel in harddrugs en wapens. Tijdens de grote politieoperatie Alfa, in november vorig jaar op en rond het woonwagenkamp in Oss waar Martien R. woont, werden de meeste verdachten opgepakt. Van de vijftien verdachten in de zaak zijn er nu drie op vrije voeten
Nu de wrakingskamer van de rechtbank de verzoeken heeft afgewezen, ligt het voor de hand dat de rechtbank vanaf mei de zaak inhoudelijk gaat behandelen, waarvoor meerdere weken tot en met begin juli zijn uitgetrokken.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
44 minuten geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
45 minuten geledenSEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.
46 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.
7 uur geledenEPE (ANP) - Het lukt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers niet om mensen die het heeft ondergebracht in een hotel in Epe over andere locaties te verspreiden en moet vanaf woensdag aan de gemeente dwangsommen gaan betalen. Het COA zegt dat tot het laatste moment is gewerkt om de noodlocatie in het Fletcher Hotel te sluiten, maar dat het "helaas niet gelukt" is om de mensen elders in het land op te vangen.
7 uur geleden