Martien R. krijgt geen andere rechters
DEN BOSCH (ANP) - De vermeende drugshandelaar Martien R. uit Oss krijgt geen andere rechters. De wrakingskamer van de rechtbank in Den Bosch heeft woensdag ook de wrakingsverzoeken van twee andere verdachten in de zaak afgewezen. Een schriftelijke motivering volgt nog, meldt een woordvoerder van de rechtbank.
Advocaat Jan-Hein Kujipers had de rechtbank verzocht de strafzaak van R. naar een andere rechtbank te verwijzen, omdat R. het gevoel heeft dat hij met zijn achternaam geen eerlijk proces kan verwachten. "De familie R., in ieder geval mijn cliënt Martien, heeft zoals ik het bespeur blijkbaar te veel voetstappen in het Zuiden en met name Noordoost-Brabant, achtergelaten om een volstrekt zuivere berechting op grond van feiten te kunnen verwachten", motiveerde Kuipers zijn wraking van de rechtbank.
Justitie ziet Martien R. als kopstuk van een crimineel familienetwerk, dat zich bezighield met grootschalige handel in harddrugs en wapens. Tijdens de grote politieoperatie Alfa, in november vorig jaar op en rond het woonwagenkamp in Oss waar Martien R. woont, werden de meeste verdachten opgepakt. Van de vijftien verdachten in de zaak zijn er nu drie op vrije voeten
Nu de wrakingskamer van de rechtbank de verzoeken heeft afgewezen, ligt het voor de hand dat de rechtbank vanaf mei de zaak inhoudelijk gaat behandelen, waarvoor meerdere weken tot en met begin juli zijn uitgetrokken.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Bij een steekpartij in een woning in de Laanzichtstraat in Rotterdam is een man zwaargewond geraakt. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het 38-jarige slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is sinds zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
10 uur geledenDE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.
21 uur geledenWARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.
22 uur geleden