Martien R. in hoger beroep na veroordeling
DEN BOSCH (ANP) - Martien R. (50) gaat in hoger beroep tegen zijn veroordeling tot zestien jaar, zei zijn advocaat Jan-Hein Kuijpers maandag desgevraagd. R. uit Oss werd door de rechtbank in Den Bosch veroordeeld voor het leiden van een criminele organisatie die handelde in wapens en drugs.
Zowel Martien als zijn advocaat waren niet aanwezig bij de uitspraak. Tijdens het proces hadden zij aangegeven weg te blijven omdat ze een oneerlijk proces vreesden. Uiteindelijk volgden op één na alle verdachten en hun advocaten het voorbeeld van R. "Achteraf hebben we daar gelijk in gehad", zei Kuijpers. "Ik denk dat de rechtbank eerst de overtuiging had en dat het bewijs er daarna pas bij is gezocht."
Het proces tegen R. en dertien medeverdachten was het grootste drugsproces ooit in Brabant. De verdachten, onder wie elf familieleden van R., zijn maandag allemaal veroordeeld.
R. kreeg de hoogst mogelijke straf, zoals die in juli ook al was geëist door het Openbaar Ministerie. De rechtbank veroordeelde de Brabander onder meer voor het leiden van een criminele organisatie, de invoer van bijna 2000 kilo cocaïne, de handel in onder meer automatische vuurwapens en witwassen.
Wanneer het hoger beroep dient is nog onbekend.
Meer uit Binnenland
OVERASSELT (ANP) - Twee mannen uit Amsterdam zijn maandag aangehouden in verband met het schietincident in Overasselt van 1 september. De verdachten zijn 24 en 25 jaar oud, meldt de politie.
42 minuten geledenHOUTEN (ANP) - De gemiddelde temperatuur in september lag dit jaar in De Bilt 1,8 graden hoger dan normaal. Weeronline meldt dat het gemiddeld 16,8 graden was, terwijl 15 graden gebruikelijk is. Daarmee is september 2026 de op vijf na warmste sinds 1901, toen de metingen begonnen. Alleen 2006, 2023, 1999, 2016 en 1949 waren warmer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel gerechtsdeurwaarders krijgen tijdens hun werk te maken met agressie. Vaak blijft het bij woorden, maar ze worden ook regelmatig geïntimideerd of bedreigd. Dat komt naar voren uit een onderzoek in opdracht van de Koninklijke Beroepsorganisatie van Gerechtsdeurwaarders (KBvG).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet haalt de bezuinigingen op de uitkeringen voor arbeidsongeschiktheid en werkloosheid voor dit jaar uit de boeken. Er moet met werkgevers en vakbonden een sociaal akkoord gemaakt worden om die uitkeringen te hervormen. Verder wil het kabinet dat in 2028 de vermogensbelasting wordt geheven als er winst is uitgekeerd, in plaats van dat winst op papier wordt belast. Ook moet de koopkracht worden verbeterd.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het kabinet het proces van aangifte doen na seksueel geweld verbetert. De oproep daartoe van Bente Becker (VVD) werd ondertekend door D66 en JA21 en kreeg steun van onder andere CDA, PRO, SP en BBB.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP schorten hun stakingen en protestacties tegen bezuinigingen op de sociale zekerheid op. De bonden zeggen "opgetogen" te zijn omdat het kabinet de voorgenomen bezuinigingen zou hebben geschrapt. Ze zijn ook weer bereid om te praten met de regering over de toekomst van het sociaal vangnet. Eerder eisten ze dat het kabinet volledig zou afzien van kostenbesparende ingrepen in bijvoorbeeld de werkloosheidsuitkering en arbeidsongeschiktheidsverzekering.
17 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De hoeveelheid PFAS in het bloed van volwassenen in Nederland is sinds 2016/2017 gedaald. Dat blijkt uit nieuw RIVM-onderzoek onder 967 bloeddonors. Bij 71 procent ligt de hoeveelheid nog boven de gezondheidskundige grenswaarde. In de eerdere onderzoeken gold dat voor 99 procent.
17 uur geleden