Martien R. in hoger beroep na veroordeling
DEN BOSCH (ANP) - Martien R. (50) gaat in hoger beroep tegen zijn veroordeling tot zestien jaar, zei zijn advocaat Jan-Hein Kuijpers maandag desgevraagd. R. uit Oss werd door de rechtbank in Den Bosch veroordeeld voor het leiden van een criminele organisatie die handelde in wapens en drugs.
Zowel Martien als zijn advocaat waren niet aanwezig bij de uitspraak. Tijdens het proces hadden zij aangegeven weg te blijven omdat ze een oneerlijk proces vreesden. Uiteindelijk volgden op één na alle verdachten en hun advocaten het voorbeeld van R. "Achteraf hebben we daar gelijk in gehad", zei Kuijpers. "Ik denk dat de rechtbank eerst de overtuiging had en dat het bewijs er daarna pas bij is gezocht."
Het proces tegen R. en dertien medeverdachten was het grootste drugsproces ooit in Brabant. De verdachten, onder wie elf familieleden van R., zijn maandag allemaal veroordeeld.
R. kreeg de hoogst mogelijke straf, zoals die in juli ook al was geëist door het Openbaar Ministerie. De rechtbank veroordeelde de Brabander onder meer voor het leiden van een criminele organisatie, de invoer van bijna 2000 kilo cocaïne, de handel in onder meer automatische vuurwapens en witwassen.
Wanneer het hoger beroep dient is nog onbekend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
10 uur geledenNOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
1 dag geleden