Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Martien R. in hoger beroep na veroordeling

Martien R. in hoger beroep na veroordeling

DEN BOSCH (ANP) - Martien R. (50) gaat in hoger beroep tegen zijn veroordeling tot zestien jaar, zei zijn advocaat Jan-Hein Kuijpers maandag desgevraagd. R. uit Oss werd door de rechtbank in Den Bosch veroordeeld voor het leiden van een criminele organisatie die handelde in wapens en drugs.

Zowel Martien als zijn advocaat waren niet aanwezig bij de uitspraak. Tijdens het proces hadden zij aangegeven weg te blijven omdat ze een oneerlijk proces vreesden. Uiteindelijk volgden op één na alle verdachten en hun advocaten het voorbeeld van R. "Achteraf hebben we daar gelijk in gehad", zei Kuijpers. "Ik denk dat de rechtbank eerst de overtuiging had en dat het bewijs er daarna pas bij is gezocht."

Het proces tegen R. en dertien medeverdachten was het grootste drugsproces ooit in Brabant. De verdachten, onder wie elf familieleden van R., zijn maandag allemaal veroordeeld.

R. kreeg de hoogst mogelijke straf, zoals die in juli ook al was geëist door het Openbaar Ministerie. De rechtbank veroordeelde de Brabander onder meer voor het leiden van een criminele organisatie, de invoer van bijna 2000 kilo cocaïne, de handel in onder meer automatische vuurwapens en witwassen.

Wanneer het hoger beroep dient is nog onbekend.

Meer uit Binnenland

Treinverkeer tussen Rotterdam en Delft eerder hervat

ROTTERDAM (ANP) - Het treinverkeer tussen Rotterdam en Delft Campus kan twee uur eerder worden hervat dan gedacht, meldt ProRail. De herstelwerkzaamheden aan de infrastructuur bij Rotterdam-Delfshaven, waar zaterdag sprake was van brandstichting, zijn sneller gegaan dan gepland. Vanaf 21.00 uur kunnen er weer treinen rijden op het traject.

12 uur geleden
Demonstranten terug op de Dam, einde pro-Palestijnse demonstratie

AMSTERDAM (ANP) - Het nationaal pro-Palestijns protest in Amsterdam loopt ten einde. Op de Dam in Amsterdam arriveerden rond 17.15 uur ongeveer duizend demonstranten die meeliepen in een mars door de binnenstad.

14 uur geleden
Zo'n duizend pro-Palestijnse demonstranten in mars door Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De deelnemers van het nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam zijn rond 15.30 uur begonnen aan een mars door de binnenstad, ziet een ANP-verslaggever. Het gaat om ongeveer duizend demonstranten.

16 uur geleden
Honderden bij nationaal pro-Palestijns protest op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen nemen zondagmiddag deel aan een nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam, ziet een ANP-verslaggever. Op borden en spandoeken staan diverse teksten, zoals 'Stop the Genocide', 'Free Palestine' en 'Mensenrechten gelden ook voor Palestijnen'. Ook zijn er veel Palestijnse vlaggen te zien.

17 uur geleden
Ina Klaassen, directeur van Rotterdams museum Boijmans, overleden

ROTTERDAM (ANP) - Ina Klaassen, directeur van Museum Boijmans Van Beuningen in Rotterdam, is zondag overleden. Ze was ernstig ziek. In mei legde ze haar werkzaamheden neer.

17 uur geleden
Stille tocht in Amsterdam voor gedode Palestijnse kinderen

AMSTERDAM (ANP) - Ongeveer 250 demonstranten houden in het centrum van Amsterdam een stille tocht waarmee ze aandacht vragen voor het dodelijke geweld tegen kinderen in Gaza. De stille tocht onder leiding van Amnesty International begon op het Amstelveld en eindigt op de Dam. Daar sluit de groep zich om 14.00 uur aan bij een nationaal pro-Palestijns protest.

17 uur geleden
Politie onderzoekt incidenten Pridewalk Almere

ALMERE (ANP) - De politie is bezig met een onderzoek naar de meldingen van incidenten tijdens de Pridewalk in Almere afgelopen vrijdag. Volgens een woordvoerder wordt daarbij onder meer naar beelden gekeken.

18 uur geleden