Martens ziet gedrag Goes niet als probleem: dit hoort bij hem
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Maarten Martens vindt niet dat Wouter Goes met zijn gedrag op het veld te ver gaat. De 20-jarige verdediger vocht in de thuiswedstrijd tegen AS Roma (1-0) in de Europa League voor rust verbeten duels uit met spits Artem Dovbyk en ook kreeg hij de routiniers Mats Hummels, Paulo Dybala en Leandro Paredes boos. Hummels weigerde na afloop zelfs zijn shirt met Goes te ruilen. Later deed hij dat in de kleedkamer alsnog.
"Dit weten we van hem", zei Martens over Goes. "Hij is overtuigd van zichzelf. Dit heeft hij nodig, dit past bij hem. Dit moeten we hem niet af willen nemen, we zijn er gigantisch blij mee. Je ziet het bij alle jonge jongens bij ons, zoals ook Kees Smit, dat ze superovertuigd zijn van zichzelf en niet onder de indruk van anderen. Ze willen ten koste van alles winnen, dat is geweldig om te zien."
Goes maakte het vorige week dinsdag in de achtste finales van de KNVB-beker tegen Ajax Brian Brobbey erg lastig. De scheidsrechter moest toen ook geregeld tussen Goes en de spits komen.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben voor de tweede keer de Nations League gewonnen. De regerend wereldkampioen versloeg Duitsland in Madrid met 3-0. De eerste wedstrijd tussen beide landen in Kaiserslautern was in 0-0 geëindigd.
3 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Na Wieke Kaptein mist ook Jackie Groenen het oefenduel van de Oranje-voetbalsters met Zuid-Korea. De voetbalster van Paris Saint-Germain is niet volledig fit, meldt de voetbalbond via X.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft na vier nederlagen op rij weer eens een wedstrijd gewonnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg FC Groningen in een lege Johan Cruijff ArenA (2-0). Mika Godts en Aaron Bouwman hielpen hun ploeg naar de vijfde plaats van de Eredivisie.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Jochem Kamphuis stopt als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De KNVB meldt dat de 39-jarige geboren Groninger kiest voor "een nieuw hoofdstuk" buiten het voetbal. Kamphuis was bijna 22 jaar actief als scheidsrechter.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.
8 uur geleden