Martens ziet gedrag Goes niet als probleem: dit hoort bij hem
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Maarten Martens vindt niet dat Wouter Goes met zijn gedrag op het veld te ver gaat. De 20-jarige verdediger vocht in de thuiswedstrijd tegen AS Roma (1-0) in de Europa League voor rust verbeten duels uit met spits Artem Dovbyk en ook kreeg hij de routiniers Mats Hummels, Paulo Dybala en Leandro Paredes boos. Hummels weigerde na afloop zelfs zijn shirt met Goes te ruilen. Later deed hij dat in de kleedkamer alsnog.
"Dit weten we van hem", zei Martens over Goes. "Hij is overtuigd van zichzelf. Dit heeft hij nodig, dit past bij hem. Dit moeten we hem niet af willen nemen, we zijn er gigantisch blij mee. Je ziet het bij alle jonge jongens bij ons, zoals ook Kees Smit, dat ze superovertuigd zijn van zichzelf en niet onder de indruk van anderen. Ze willen ten koste van alles winnen, dat is geweldig om te zien."
Goes maakte het vorige week dinsdag in de achtste finales van de KNVB-beker tegen Ajax Brian Brobbey erg lastig. De scheidsrechter moest toen ook geregeld tussen Goes en de spits komen.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Rasmus Højlund vervolgt zijn carrière bij Napoli. De 23-jarige aanvaller kwam het afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor de club uit Napels, die de Deen nu definitief overneemt van Manchester United.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de Noor Travis Hernes definitief vastgelegd. De 20-jarige middenvelder werd het afgelopen seizoen al gehuurd van Newcastle United en kwam bij Groningen tot elf optredens, waarvan drie als basisspeler. Groningen heeft de koopoptie in het huurcontract gelicht en de voetballer voor vier jaar vastgelegd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.
5 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
18 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
20 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
20 uur geleden