Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Martens wil met AZ eindelijk winnen en kan beroep doen op Lahdo

Martens wil met AZ eindelijk winnen en kan beroep doen op Lahdo

ALKMAAR (ANP) - Maarten Martens gaat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard op zoek naar zijn eerste zege als hoofdtrainer met AZ. Onder leiding van de opvolger van de ontslagen Pascal Jansen heeft de club uit Alkmaar nog niet gewonnen. AZ speelde driemaal gelijk en verloor twee keer met de nieuwe coach uit België op de bank.

Fortuna Sittard is een favoriete tegenstander voor AZ, dat twaalf van de laatste dertien duels met de club uit Limburg won. Maar Martens juicht niet te vroeg. "Het is noodzaak meteen in de wedstrijd te zitten. We moeten meteen laten zien dat wij de baas op het veld zijn en dat omzetten in doelpunten en een resultaat. We hebben een goede trainingsweek gehad. Het vertrouwen dat we de eerste drie punten gaan pakken is groot", zegt hij op de website van AZ.

Aanvaller Mayckel Lahdo is na een kneuzing weer volledig inzetbaar. "Hij traint weer mee en zit bij de selectie", aldus Martens. "Ibrahim Sadiq is nog niet beschikbaar. Hij is wel op de weg terug, maar heeft nog niet met de groep getraind. Ook Lewis Schouten is er niet bij. Zijn pols zit in het gips en hij ligt er even uit."

Martens ging ook nog even kort in op het vertrek van algemeen directeur Robert Eenhoorn per 1 juli. "Dat vind ik heel jammer. Hij is iemand die veel voor de club gedaan heeft en dat ook goed gedaan heeft."

Meer uit Voetbal

Real Madrid bevestigt spierblessure Mbappé

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).

7 minuten geleden
Scheidsrechter Lindhout leidt duel tussen Ajax en PSV

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.

1 uur geleden
Steun voor Simons na missen WK met Oranje door knieblessure

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.

2 uur geleden
Simons mist WK door zware knieblessure

LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.

4 uur geleden
FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

14 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

17 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

18 uur geleden