Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Martens wil met AZ eindelijk winnen en kan beroep doen op Lahdo

Martens wil met AZ eindelijk winnen en kan beroep doen op Lahdo

ALKMAAR (ANP) - Maarten Martens gaat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard op zoek naar zijn eerste zege als hoofdtrainer met AZ. Onder leiding van de opvolger van de ontslagen Pascal Jansen heeft de club uit Alkmaar nog niet gewonnen. AZ speelde driemaal gelijk en verloor twee keer met de nieuwe coach uit België op de bank.

Fortuna Sittard is een favoriete tegenstander voor AZ, dat twaalf van de laatste dertien duels met de club uit Limburg won. Maar Martens juicht niet te vroeg. "Het is noodzaak meteen in de wedstrijd te zitten. We moeten meteen laten zien dat wij de baas op het veld zijn en dat omzetten in doelpunten en een resultaat. We hebben een goede trainingsweek gehad. Het vertrouwen dat we de eerste drie punten gaan pakken is groot", zegt hij op de website van AZ.

Aanvaller Mayckel Lahdo is na een kneuzing weer volledig inzetbaar. "Hij traint weer mee en zit bij de selectie", aldus Martens. "Ibrahim Sadiq is nog niet beschikbaar. Hij is wel op de weg terug, maar heeft nog niet met de groep getraind. Ook Lewis Schouten is er niet bij. Zijn pols zit in het gips en hij ligt er even uit."

Martens ging ook nog even kort in op het vertrek van algemeen directeur Robert Eenhoorn per 1 juli. "Dat vind ik heel jammer. Hij is iemand die veel voor de club gedaan heeft en dat ook goed gedaan heeft."

Meer uit Voetbal

Ajax gaf vorig seizoen 21,5 miljoen euro uit aan voetbalmakelaars

ZEIST (ANP) - Ajax heeft van alle clubs in het Nederlands betaald voetbal het meeste geld uitgegeven aan voetbalmakelaars tijdens het seizoen 2024-2025. De Amsterdammers maakten in totaal bijna 21,5 miljoen euro over aan voetbalmakelaars. Gezamenlijk gaven de clubs 67 miljoen euro uit in de periode van 1 juli 2024 tot en met 30 juni 2025. Dat maakte de KNVB maandag bekend.

1 uur geleden
Oranje begint met Lang aan laatste training voor duel met Ecuador

ZEIST (ANP) - Noa Lang is begonnen aan de laatste training van het Nederlands elftal voor het oefenduel met Ecuador in Eindhoven. De vleugelaanvaller miste vrijdag de vriendschappelijke interland tegen Noorwegen (2-1) door een duimblessure.

2 uur geleden
WK-ganger Kaapverdië wint oefenduel met Finland na strafschoppen

AUCKLAND (ANP) - De voetballers van Kaapverdië hebben in Auckland een oefenduel met Finland gewonnen. De ploeg, die zich met veel Rotterdamse spelers heeft geplaatst voor het WK van komende zomer, won de wedstrijd in het kader van de nieuwe FIFA Series na strafschoppen. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1.

5 uur geleden
Frankrijk wint ook van Colombia in oefenwedstrijd

LANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.

15 uur geleden
Roemeense bondscoach Lucescu in ziekenhuis met hartproblemen

BOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.

21 uur geleden
Tottenham neemt al na 1,5 maand afscheid van interim-coach Tudor

LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.

21 uur geleden
Secretaris-generaal Afrikaanse voetbalbond gestopt na kritiek

KAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.

23 uur geleden