Martens wil met AZ eindelijk winnen en kan beroep doen op Lahdo
ALKMAAR (ANP) - Maarten Martens gaat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard op zoek naar zijn eerste zege als hoofdtrainer met AZ. Onder leiding van de opvolger van de ontslagen Pascal Jansen heeft de club uit Alkmaar nog niet gewonnen. AZ speelde driemaal gelijk en verloor twee keer met de nieuwe coach uit België op de bank.
Fortuna Sittard is een favoriete tegenstander voor AZ, dat twaalf van de laatste dertien duels met de club uit Limburg won. Maar Martens juicht niet te vroeg. "Het is noodzaak meteen in de wedstrijd te zitten. We moeten meteen laten zien dat wij de baas op het veld zijn en dat omzetten in doelpunten en een resultaat. We hebben een goede trainingsweek gehad. Het vertrouwen dat we de eerste drie punten gaan pakken is groot", zegt hij op de website van AZ.
Aanvaller Mayckel Lahdo is na een kneuzing weer volledig inzetbaar. "Hij traint weer mee en zit bij de selectie", aldus Martens. "Ibrahim Sadiq is nog niet beschikbaar. Hij is wel op de weg terug, maar heeft nog niet met de groep getraind. Ook Lewis Schouten is er niet bij. Zijn pols zit in het gips en hij ligt er even uit."
Martens ging ook nog even kort in op het vertrek van algemeen directeur Robert Eenhoorn per 1 juli. "Dat vind ik heel jammer. Hij is iemand die veel voor de club gedaan heeft en dat ook goed gedaan heeft."
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
16 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
16 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.
1 dag geledenISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
1 dag geleden