Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Martens wil met AZ eindelijk winnen en kan beroep doen op Lahdo

Martens wil met AZ eindelijk winnen en kan beroep doen op Lahdo

ALKMAAR (ANP) - Maarten Martens gaat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard op zoek naar zijn eerste zege als hoofdtrainer met AZ. Onder leiding van de opvolger van de ontslagen Pascal Jansen heeft de club uit Alkmaar nog niet gewonnen. AZ speelde driemaal gelijk en verloor twee keer met de nieuwe coach uit België op de bank.

Fortuna Sittard is een favoriete tegenstander voor AZ, dat twaalf van de laatste dertien duels met de club uit Limburg won. Maar Martens juicht niet te vroeg. "Het is noodzaak meteen in de wedstrijd te zitten. We moeten meteen laten zien dat wij de baas op het veld zijn en dat omzetten in doelpunten en een resultaat. We hebben een goede trainingsweek gehad. Het vertrouwen dat we de eerste drie punten gaan pakken is groot", zegt hij op de website van AZ.

Aanvaller Mayckel Lahdo is na een kneuzing weer volledig inzetbaar. "Hij traint weer mee en zit bij de selectie", aldus Martens. "Ibrahim Sadiq is nog niet beschikbaar. Hij is wel op de weg terug, maar heeft nog niet met de groep getraind. Ook Lewis Schouten is er niet bij. Zijn pols zit in het gips en hij ligt er even uit."

Martens ging ook nog even kort in op het vertrek van algemeen directeur Robert Eenhoorn per 1 juli. "Dat vind ik heel jammer. Hij is iemand die veel voor de club gedaan heeft en dat ook goed gedaan heeft."

Meer uit Voetbal

Real Madrid na hectische blessuretijd naar halve finale WK

NEW YORK (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de halve finales van het WK voetbal voor clubteams. Het team van trainer Xabi Alonso won in New York in de kwartfinales met 3-2 van de Duitse ploeg Borussia Dortmund. Paris Saint-Germain is in de halve finale de tegenstander.

6 uur geleden
Titelverdediger Engeland verliest van Frankrijk op EK voetbal

ZÜRICH (ANP) - Titelverdediger Engeland heeft op het EK in Zwitserland in de eerste groepswedstrijd al een nederlaag moeten incasseren. De ploeg van bondscoach Sarina Wiegman verloor in Stadion Letzigrund in Zürich met 2-1 van een technisch superieur Frankrijk.

9 uur geleden
Paris Saint-Germain naar halve finale WK clubs na zege op Bayern

ATLANTA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de halve finale van het WK voor clubteams in de Verenigde Staten bereikt. De winnaar van de Champions League van afgelopen seizoen versloeg in het Mercedes-Benz Stadium in Atlanta Bayern München met 2-0. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten.

12 uur geleden
Voetbalsters beginnen met gewenste ruime zege op Wales aan EK

LUZERN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben na een moeizame eerste helft overtuigend gewonnen van Wales bij de start van het EK in Zwitserland: 3-0. Vivianne Miedema bewees de Europees kampioen van 2017 vlak voor rust een grote dienst met haar honderdste interlandtreffer. In de tweede helft voetbalde Oranje makkelijker en waren Victoria Pelova en Esmee Brugts trefzeker.

13 uur geleden
Oranjevrouwen beginnen EK met 3-0-zege op debutant Wales

LUZERN (ANP) - De voetbalsters van Oranje zijn het EK in Zwitserland begonnen met een overtuigende 3-0-zege op debutant Wales. Vivianne Miedema bracht de ploeg van bondscoach Andries Jonker in Luzern vlak voor rust na een moeizame eerste helft op voorsprong met haar honderdste interlandtreffer. Victoria Pelova en Esmee Brugts scoorden na rust.

13 uur geleden
Verstappen evenaart Vettel met 44 polepositions bij Red Bull

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is met zijn 44e poleposition naast Sebastian Vettel gekomen. De Duitser, die evenals Verstappen vier wereldtitels in de Formule 1 won, pakte in zijn jaren bij Red Bull ook 44 keer pole.

13 uur geleden
Miedema maakt op EK tegen Wales honderdste treffer voor Oranje

LUZERN (ANP) - Vivianne Miedema heeft met de openingstreffer in het EK-duel met Wales in Luzern (rust: 1-0) haar honderdste interlanddoelpunt gemaakt. De 28-jarige spits is daarmee de zesde Europese voetbalster die deze grens heeft bereikt. Miedema is al sinds 2019 topscorer aller tijden van Oranje.

14 uur geleden