Martens wil met AZ eindelijk winnen en kan beroep doen op Lahdo
ALKMAAR (ANP) - Maarten Martens gaat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard op zoek naar zijn eerste zege als hoofdtrainer met AZ. Onder leiding van de opvolger van de ontslagen Pascal Jansen heeft de club uit Alkmaar nog niet gewonnen. AZ speelde driemaal gelijk en verloor twee keer met de nieuwe coach uit Belgiƫ op de bank.
Fortuna Sittard is een favoriete tegenstander voor AZ, dat twaalf van de laatste dertien duels met de club uit Limburg won. Maar Martens juicht niet te vroeg. "Het is noodzaak meteen in de wedstrijd te zitten. We moeten meteen laten zien dat wij de baas op het veld zijn en dat omzetten in doelpunten en een resultaat. We hebben een goede trainingsweek gehad. Het vertrouwen dat we de eerste drie punten gaan pakken is groot", zegt hij op de website van AZ.
Aanvaller Mayckel Lahdo is na een kneuzing weer volledig inzetbaar. "Hij traint weer mee en zit bij de selectie", aldus Martens. "Ibrahim Sadiq is nog niet beschikbaar. Hij is wel op de weg terug, maar heeft nog niet met de groep getraind. Ook Lewis Schouten is er niet bij. Zijn pols zit in het gips en hij ligt er even uit."
Martens ging ook nog even kort in op het vertrek van algemeen directeur Robert Eenhoorn per 1 juli. "Dat vind ik heel jammer. Hij is iemand die veel voor de club gedaan heeft en dat ook goed gedaan heeft."
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
13 uur geleden