Martens speelt 157e interland en heeft alleen Spitse nog voor zich
SEVILLA (ANP) - Aanvalster Lieke Martens heeft door haar basisplaats in de halve finale van de Nations League tegen Spanje nu in haar eentje de tweede plek op de lijst met recordinternationals in handen. De 31-jarige Limburgse deelde die positie tot vrijdag nog met Annemieke Kiesel-Griffioen, die in 2011 haar 156e en laatste interland speelde. Sherida Spitse is de international met verreweg de meeste optredens voor Oranje. De aanvoerster brengt in Sevilla haar totaal op 228 interlands.
Paris Saint-Germain-aanvalster Martens debuteerde in 2011 in Oranje in het oefenduel met China (1-1). De voetbalster werd met Oranje in 2017 Europees kampioen in eigen land en speelde in 2019 de WK-finale tegen de Verenigde Staten (2-0-verlies). Ook afgelopen zomer op het wereldkampioenschap in Australië en Nieuw-Zeeland was Martens erbij. Ze staat op 62 doelpunten.
Martens kan zich vrijdag met Oranje verzekeren van haar tweede Olympische Spelen. Dan moet er worden gewonnen bij wereldkampioen Spanje. Oranje krijgt alleen nog een herkansing als het al geplaatste Frankrijk in de andere halve finale wint van Duitsland.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
30 minuten geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
9 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
9 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
13 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
16 uur geleden