Martens speelt 157e interland en heeft alleen Spitse nog voor zich
SEVILLA (ANP) - Aanvalster Lieke Martens heeft door haar basisplaats in de halve finale van de Nations League tegen Spanje nu in haar eentje de tweede plek op de lijst met recordinternationals in handen. De 31-jarige Limburgse deelde die positie tot vrijdag nog met Annemieke Kiesel-Griffioen, die in 2011 haar 156e en laatste interland speelde. Sherida Spitse is de international met verreweg de meeste optredens voor Oranje. De aanvoerster brengt in Sevilla haar totaal op 228 interlands.
Paris Saint-Germain-aanvalster Martens debuteerde in 2011 in Oranje in het oefenduel met China (1-1). De voetbalster werd met Oranje in 2017 Europees kampioen in eigen land en speelde in 2019 de WK-finale tegen de Verenigde Staten (2-0-verlies). Ook afgelopen zomer op het wereldkampioenschap in Australië en Nieuw-Zeeland was Martens erbij. Ze staat op 62 doelpunten.
Martens kan zich vrijdag met Oranje verzekeren van haar tweede Olympische Spelen. Dan moet er worden gewonnen bij wereldkampioen Spanje. Oranje krijgt alleen nog een herkansing als het al geplaatste Frankrijk in de andere halve finale wint van Duitsland.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
37 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
43 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
57 minuten geledenBERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Europa League nog een kleine kans om de tussenronde te bereiken. Het elftal van trainer Robin van Persie won in De Kuip met 3-0 van Sturm Graz. Feyenoord kwam daarmee op 6 punten na zeven wedstrijden.
1 uur geleden