Martens speelt 157e interland en heeft alleen Spitse nog voor zich
SEVILLA (ANP) - Aanvalster Lieke Martens heeft door haar basisplaats in de halve finale van de Nations League tegen Spanje nu in haar eentje de tweede plek op de lijst met recordinternationals in handen. De 31-jarige Limburgse deelde die positie tot vrijdag nog met Annemieke Kiesel-Griffioen, die in 2011 haar 156e en laatste interland speelde. Sherida Spitse is de international met verreweg de meeste optredens voor Oranje. De aanvoerster brengt in Sevilla haar totaal op 228 interlands.
Paris Saint-Germain-aanvalster Martens debuteerde in 2011 in Oranje in het oefenduel met China (1-1). De voetbalster werd met Oranje in 2017 Europees kampioen in eigen land en speelde in 2019 de WK-finale tegen de Verenigde Staten (2-0-verlies). Ook afgelopen zomer op het wereldkampioenschap in Australië en Nieuw-Zeeland was Martens erbij. Ze staat op 62 doelpunten.
Martens kan zich vrijdag met Oranje verzekeren van haar tweede Olympische Spelen. Dan moet er worden gewonnen bij wereldkampioen Spanje. Oranje krijgt alleen nog een herkansing als het al geplaatste Frankrijk in de andere halve finale wint van Duitsland.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
4 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
8 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
8 uur geleden