Martens richt met voetbalsters blik op 'onzekere' Spelen
ZEIST (ANP) - Voetbalster Lieke Martens houdt de berichtgeving over de Olympische Spelen van Tokio nauwgezet in de gaten. Hoewel het Internationaal Olympisch Comité (IOC) blijft herhalen dat de Spelen komende zomer 'gewoon' doorgaan, veroorzaakt de coronapandemie een aanhoudende onzekerheid.
"Dat houdt me wel bezig. We hebben hier zoveel jaar voor gewerkt en eindelijk dat ticket bemachtigd, dan wil je daar aanwezig zijn ook", zegt Martens, die zich op het WK van 2019 met de Nederlandse voetbalsters kwalificeerde voor de Spelen. "Het zou een enorme domper zijn als het niet doorgaat; niet alleen voor ons, maar ook voor al die andere sporters die nu zo hard aan het trainen zijn."
Voor de voetbalsters begint deze week de voorbereiding op de Spelen met oefeninterlands tegen België (donderdag in Brussel) en Duitsland (24 februari in Venlo). "Vorig jaar hadden we de EK-kwalificatie, dit wordt het eerste trainingskamp waarin de focus volledig ligt op Tokio", zegt de 28-jarige Limburgse.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
4 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.
6 uur geleden