Martens richt met voetbalsters blik op 'onzekere' Spelen
ZEIST (ANP) - Voetbalster Lieke Martens houdt de berichtgeving over de Olympische Spelen van Tokio nauwgezet in de gaten. Hoewel het Internationaal Olympisch Comité (IOC) blijft herhalen dat de Spelen komende zomer 'gewoon' doorgaan, veroorzaakt de coronapandemie een aanhoudende onzekerheid.
"Dat houdt me wel bezig. We hebben hier zoveel jaar voor gewerkt en eindelijk dat ticket bemachtigd, dan wil je daar aanwezig zijn ook", zegt Martens, die zich op het WK van 2019 met de Nederlandse voetbalsters kwalificeerde voor de Spelen. "Het zou een enorme domper zijn als het niet doorgaat; niet alleen voor ons, maar ook voor al die andere sporters die nu zo hard aan het trainen zijn."
Voor de voetbalsters begint deze week de voorbereiding op de Spelen met oefeninterlands tegen België (donderdag in Brussel) en Duitsland (24 februari in Venlo). "Vorig jaar hadden we de EK-kwalificatie, dit wordt het eerste trainingskamp waarin de focus volledig ligt op Tokio", zegt de 28-jarige Limburgse.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
11 minuten geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
50 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft niet overwogen om Wout Weghorst buiten zijn selectie te laten. De spits heeft een teleurstellend seizoen bij Ajax achter de rug, maar de bondscoach ziet in hem nog altijd een meerwaarde als Oranje op het WK een achterstand moet wegwerken.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman weet niet of hij op het WK direct met Memphis Depay in de basis moet beginnen. De spits maakte zondag na twee maanden afwezigheid zijn rentree bij Corinthians en de bondscoach wil niet te veel risico met hem nemen.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Marten de Roon is in de ogen van Ronald Koeman de beste vervanger voor Jerdy Schouten in de WK-selectie van Oranje. De PSV'er liep begin april een zware blessure op en staat maanden aan de kant.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Ian Maatsen en Lutsharel Geertruida mogen nog een klein beetje hopen op deelname aan het wereldkampioenschap voetbal met Oranje. De verdedigers staan op een reservelijst, zei bondscoach Ronald Koeman woensdag op een persconferentie.
3 uur geleden