Martens richt met voetbalsters blik op 'onzekere' Spelen
ZEIST (ANP) - Voetbalster Lieke Martens houdt de berichtgeving over de Olympische Spelen van Tokio nauwgezet in de gaten. Hoewel het Internationaal Olympisch Comité (IOC) blijft herhalen dat de Spelen komende zomer 'gewoon' doorgaan, veroorzaakt de coronapandemie een aanhoudende onzekerheid.
"Dat houdt me wel bezig. We hebben hier zoveel jaar voor gewerkt en eindelijk dat ticket bemachtigd, dan wil je daar aanwezig zijn ook", zegt Martens, die zich op het WK van 2019 met de Nederlandse voetbalsters kwalificeerde voor de Spelen. "Het zou een enorme domper zijn als het niet doorgaat; niet alleen voor ons, maar ook voor al die andere sporters die nu zo hard aan het trainen zijn."
Voor de voetbalsters begint deze week de voorbereiding op de Spelen met oefeninterlands tegen België (donderdag in Brussel) en Duitsland (24 februari in Venlo). "Vorig jaar hadden we de EK-kwalificatie, dit wordt het eerste trainingskamp waarin de focus volledig ligt op Tokio", zegt de 28-jarige Limburgse.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
11 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
15 uur geleden