Martens met voetbalsters Barcelona naar Camp Nou voor Clásico
BARCELONA (ANP) - Lieke Martens speelt eind maart met de voetbalsters van FC Barcelona weer in Camp Nou. De Catalaanse ploeg neemt het in het grote stadion op tegen Real Madrid in de kwartfinales van de Champions League voor vrouwen. Een week eerder, op 22 maart, treffen de twee Spaanse clubs elkaar in Madrid.
Martens won afgelopen seizoen met Barcelona de Champions League. De vrouwenploeg speelt de thuiswedstrijden normaal gesproken in het Estadi Johan Cruyff, vernoemd naar het overleden Nederlandse clubicoon. Een jaar geleden mochten de voetbalsters al voor het eerst in vijftig jaar in Camp Nou spelen. Barcelona won de stadsderby in La Liga tegen Espanyol met 5-0, mede dankzij een doelpunt van invalster Martens. Vanwege de coronapandemie bleef het stadion, dat plaats biedt aan bijna 100.000 toeschouwers, toen leeg.
Barcelona hoopt op 30 maart wel supporters te kunnen verwelkomen bij de Clásico in de Champions League voor vrouwen. Martens en haar teamgenotes wonnen in de groepsfase alle wedstrijden. Real Madrid eindigde in de poule met 12 punten uit zes duels als tweede.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.
14 uur geledenSANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
16 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
1 dag geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
1 dag geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
1 dag geleden