Martens is trots op team, maar noemt voetbal 'soms o zo pijnlijk'
WELLINGTON (ANP) - Lieke Martens kan na de verloren kwartfinale op het WK tegen Spanje (2-1) naar eigen zeggen "niemand wat verwijten". "Ik ben trots op iedereen, op het hele team, maar baal ervan hoe we zijn begonnen aan de wedstrijd. Dat kunnen we niet meer terugdraaien." De 30-jarige aanvalster van Oranje noemde voetbal na de wedstrijd "soms zo mooi, maar soms ook o zo pijnlijk". Martens kon haar tranen niet bedwingen.
"Dit was een wedstrijd met superveel emoties", zei Martens. In de eerste helft had Oranje geen grip op het duel, maar in de tweede helft kreeg de ploeg dat wel. "Als je ziet hoe we ons terug hebben geknokt, toont dat karakter. We hebben het ook niet over een tegenstander die er niets van kan", zei Martens over het sterke Spanje.
Zelf voetbalde Martens vijf jaar lang bij FC Barcelona met een groot deel van de Spaanse nationale ploeg. "Ik ken het Spaanse voetbal zo goed. Je moet ze onder druk houden, vooruit proberen te verdedigen en ze niet laten komen. Maar dat lukte niet, we werden teruggedrongen."
Oranje slaagde er daardoor niet in om "vooruit te verdedigen" of grip te krijgen op het spel. "Ik moet Spanje daar een compliment voor geven", aldus de speelster van Paris Saint-Germain na het duel in Wellington.
Meer uit Voetbal
TORONTO (ANP/RTR) - Verdediger Alphonso Davies is na zijn hamstringblessure op tijd fit om met medegastland Canada mee te doen aan het WK voetbal. Bondscoach Jesse Marsch heeft de 25-jarige speler van Bayern München opgenomen in zijn definitieve selectie van 26 spelers, die weinig verrassingen kent. Andere bekende namen zijn aanvallers Jonathan David van het Italiaanse Juventus en Promise David van het Belgische Union.
57 minuten geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben de Eredivisie Cup gewonnen. Ze versloegen in de finale Ajax in Eindhoven (3-0). Chimera Ripa, Fenna Kalma en Sisca Folkertsma maakten de doelpunten op de Herdgang in Eindhoven.
12 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft afscheid genomen van Clint Leemans. De naar de eerste divisie gedegradeerde club heeft besloten het contract van de verdediger niet te verlengen.
12 uur geledenANTALYA (ANP) - De voetballers van Iran hebben een oefenwedstrijd tegen Gambia gewonnen (3-1). Aria Yousefi, Ramin Rezaeian en Mehdi Taremi maakten de doelpunten voor de WK-deelnemer in Antalya.
13 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Jurriën Timber is fit voor een basisplaats in de finale van de Champions League. Dat vertelde zijn trainer Mikel Arteta op een persconferentie in Boedapest, waar zaterdag de eindstrijd tegen Paris Saint-Germain op het programma staat. "Hij is fit en kan starten", zei de trainer die Arsenal dit seizoen naar de eerste landstitel sinds 2004 leidde.
13 uur geleden