Martens is trots op team, maar noemt voetbal 'soms o zo pijnlijk'
WELLINGTON (ANP) - Lieke Martens kan na de verloren kwartfinale op het WK tegen Spanje (2-1) naar eigen zeggen "niemand wat verwijten". "Ik ben trots op iedereen, op het hele team, maar baal ervan hoe we zijn begonnen aan de wedstrijd. Dat kunnen we niet meer terugdraaien." De 30-jarige aanvalster van Oranje noemde voetbal na de wedstrijd "soms zo mooi, maar soms ook o zo pijnlijk". Martens kon haar tranen niet bedwingen.
"Dit was een wedstrijd met superveel emoties", zei Martens. In de eerste helft had Oranje geen grip op het duel, maar in de tweede helft kreeg de ploeg dat wel. "Als je ziet hoe we ons terug hebben geknokt, toont dat karakter. We hebben het ook niet over een tegenstander die er niets van kan", zei Martens over het sterke Spanje.
Zelf voetbalde Martens vijf jaar lang bij FC Barcelona met een groot deel van de Spaanse nationale ploeg. "Ik ken het Spaanse voetbal zo goed. Je moet ze onder druk houden, vooruit proberen te verdedigen en ze niet laten komen. Maar dat lukte niet, we werden teruggedrongen."
Oranje slaagde er daardoor niet in om "vooruit te verdedigen" of grip te krijgen op het spel. "Ik moet Spanje daar een compliment voor geven", aldus de speelster van Paris Saint-Germain na het duel in Wellington.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Jeremie Frimpong maakt weer deel uit van de selectie van Liverpool in aanloop naar het competitieduel met West Ham United. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag tijdens een persconferentie. De Oranje-international was ongeveer een maand niet beschikbaar vanwege een hamstringblessure.
1 uur geledenSAN JUAN (ANP) - Lionel Messi is in de nacht van donderdag op vrijdag tijdens een oefenwedstrijd op Puerto Rico gevloerd door een veldbestormer. Tegen het eind van het duel kwamen meerdere toeschouwers het veld op, waarvan sommigen in Messi-tenue. Een van hen besloot het voetbalicoon te omhelzen, waarop een beveiliger de supporter vastgreep en de drie mannen omvielen. De Argentijnse wereldkampioen stond snel op en bleef rustig.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Verschillende (oud-)profs proberen bij alle wedstrijden in de komende speelronde van de Eredivisie en eerste divisie het taboe over de mentale problemen in het voetbal te doorbreken. Dat doen ze met de actie 'Samen voor Kwetsbaarheid' in samenwerking met de 34 clubs uit het betaald voetbal, ESPN, de Cinetree Foundation en de Play Mental Foundation. Ze vragen via een speciale videoclip en een documentaire aandacht voor dit maatschappelijke thema. "Problemen moeten bespreekbaar zijn. Want als het in je hoofd niet goed zit, dan werkt het lichaam ook niet optimaal", stelt oud-prof en initiatiefnemer Gianni Zuiverloon tegen het ANP.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ staat in de achtste finale van de Conference League. De club uit Alkmaar versloeg voor eigen publiek FC Noah (4-0), de regerend kampioen van Armenië. Dat was ruim voldoende na de nederlaag van vorige week in Jerevan (1-0).
13 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Brian Brobbey is twee tot vier weken niet inzetbaar voor Sunderland. Dat vertelde zijn trainer Régis Le Bris tijdens een persmoment voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - Sven Mijnans en Kees Smit beginnen met AZ aan de thuiswedstrijd tegen FC Noah in de tussenronde van de Conference League. Beide spelers zijn pas net hersteld van een blessure en kunnen volgens trainer Leeroy Echteld ongeveer een uur spelen.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de optie in het contract van Vivianne Miedema gelicht. De spits is nu tot medio 2027 aan de Engelse club verbonden. City voorkomt zo dat de 29-jarige aanvalster aan het einde van dit seizoen transfervrij vertrekt.
18 uur geleden