Martens is trots op team, maar noemt voetbal 'soms o zo pijnlijk'
WELLINGTON (ANP) - Lieke Martens kan na de verloren kwartfinale op het WK tegen Spanje (2-1) naar eigen zeggen "niemand wat verwijten". "Ik ben trots op iedereen, op het hele team, maar baal ervan hoe we zijn begonnen aan de wedstrijd. Dat kunnen we niet meer terugdraaien." De 30-jarige aanvalster van Oranje noemde voetbal na de wedstrijd "soms zo mooi, maar soms ook o zo pijnlijk". Martens kon haar tranen niet bedwingen.
"Dit was een wedstrijd met superveel emoties", zei Martens. In de eerste helft had Oranje geen grip op het duel, maar in de tweede helft kreeg de ploeg dat wel. "Als je ziet hoe we ons terug hebben geknokt, toont dat karakter. We hebben het ook niet over een tegenstander die er niets van kan", zei Martens over het sterke Spanje.
Zelf voetbalde Martens vijf jaar lang bij FC Barcelona met een groot deel van de Spaanse nationale ploeg. "Ik ken het Spaanse voetbal zo goed. Je moet ze onder druk houden, vooruit proberen te verdedigen en ze niet laten komen. Maar dat lukte niet, we werden teruggedrongen."
Oranje slaagde er daardoor niet in om "vooruit te verdedigen" of grip te krijgen op het spel. "Ik moet Spanje daar een compliment voor geven", aldus de speelster van Paris Saint-Germain na het duel in Wellington.
Meer uit Voetbal
GENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
2 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
13 uur geledenBERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.
13 uur geleden