Martens is trots op team, maar noemt voetbal 'soms o zo pijnlijk'
WELLINGTON (ANP) - Lieke Martens kan na de verloren kwartfinale op het WK tegen Spanje (2-1) naar eigen zeggen "niemand wat verwijten". "Ik ben trots op iedereen, op het hele team, maar baal ervan hoe we zijn begonnen aan de wedstrijd. Dat kunnen we niet meer terugdraaien." De 30-jarige aanvalster van Oranje noemde voetbal na de wedstrijd "soms zo mooi, maar soms ook o zo pijnlijk". Martens kon haar tranen niet bedwingen.
"Dit was een wedstrijd met superveel emoties", zei Martens. In de eerste helft had Oranje geen grip op het duel, maar in de tweede helft kreeg de ploeg dat wel. "Als je ziet hoe we ons terug hebben geknokt, toont dat karakter. We hebben het ook niet over een tegenstander die er niets van kan", zei Martens over het sterke Spanje.
Zelf voetbalde Martens vijf jaar lang bij FC Barcelona met een groot deel van de Spaanse nationale ploeg. "Ik ken het Spaanse voetbal zo goed. Je moet ze onder druk houden, vooruit proberen te verdedigen en ze niet laten komen. Maar dat lukte niet, we werden teruggedrongen."
Oranje slaagde er daardoor niet in om "vooruit te verdedigen" of grip te krijgen op het spel. "Ik moet Spanje daar een compliment voor geven", aldus de speelster van Paris Saint-Germain na het duel in Wellington.
Meer uit Voetbal
BEIJING (ANP) - De Chinese voetbalbond heeft 73 personen een levenslange schorsing opgelegd wegens matchfixing en corruptie. Onder de bestraften zijn voormalig bondscoach Li Tie en oud-bondsvoorzitter Chen Xuyuan. Ook zijn dertien topclubs bestraft met boetes en puntenaftrek.
6 uur geledenRABAT (ANP) - De voetbalbond van Afrika CAF heeft hoge boetes uitgedeeld aan de voetbalbond van Senegal en bondscoach Pape Bouna Thiaw voor "onsportief gedrag" tijdens de finale van de Afrika Cup.
7 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Marokkaanse nationale voetbalelftal. De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de PSV'er geschorst voor zijn 'onsportieve gedrag' in de slotfase van de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Saibari pakte de handdoek af van de Senegalese doelman Édouard Mendy en probeerde die te verstoppen. Mendy had die handdoek nodig om zijn keepershandschoenen af te drogen, omdat het hard regende in de finale in Rabat. Marokko verloor de tumultueuze finale na de verlenging.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
16 uur geledenBILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.
17 uur geledenMADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.
17 uur geleden