Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Martens is Japan dankbaar voor doorgaan 'corona-Spelen'

Martens is Japan dankbaar voor doorgaan 'corona-Spelen'

KAMOGAWA (ANP) - Als kind zag ze op televisie onder anderen Inge de Bruijn en Leontien van Moorsel gouden medailles pakken op de Olympische Spelen, nu staat voetbalster Lieke Martens zelf op het grootste mondiale sportevenement. "Het was een droom van me om de Spelen een keer mee te maken. Ik begrijp de discussies over deze Spelen heel goed, want we leven in een heel moeilijke tijd. Maar ik ben dankbaar dat ze doorgaan", zegt de 28-jarige Limburgse vanuit de Japanse kuststad Kamogawa.

Een meerderheid van de Japanse bevolking ziet die duizenden sporters uit meer dan tweehonderd landen liever niet komen. De angst voor verdere verspreiding van het coronavirus is groot. Met een enorm pakket aan maatregelen proberen de Japanse organisatie en het Internationaal Olympisch Comité (IOC) de risico's zo klein mogelijk te houden. 'The Games must go on', is een beroemde uitspraak van een IOC-voorzitter uit het verleden.

"Sport is belangrijk, maar we weten dat het niet het belangrijkste in de wereld is", zegt Martens. "Het is en blijft dus een heel lastige discussie. Dat Japan ervoor zorgt dat de Spelen toch door kunnen gaan, vind ik heel mooi. Daar ben ik dankbaar voor."

Olympische medaille

De voetbalsters zijn al een week in Japan om zich voor te bereiden op hun eerste Olympische Spelen. Van een olympische sfeer hebben ze nog nauwelijks iets gemerkt. Bondscoach Sarina Wiegman en haar ploeg bereiden zich in Kamogawa voor en reizen tijdens het toernooi het hele land door. Pas als de 'Leeuwinnen' de finale halen, komen ze naar Tokio. "We zijn heel erg op onszelf aangewezen. Ik ben blij dat we hier nog iets van bewegingsruimte hebben, met een tuin en zwembad bij het hotel waar geen andere gasten mogen komen", zegt Martens voorafgaand aan de oefenwedstrijd tegen Canada. "We moeten het ermee doen. Deze corona-Spelen worden voor iedereen uniek. Zelfs als je al vijf Spelen hebt meegemaakt, denk ik dat deze je het meeste zullen bijblijven. Vooral vanwege de aparte situatie waarin we leven."

Na goud op het EK 2017 en zilver op het WK 2019 is een olympische medaille het doel voor de voetbalsters. Martens weet dat de Amerikaanse vrouwen favoriet zijn voor het goud. "Wij moeten echt top zijn op dit toernooi om goud te pakken. Maar we hebben weer stappen gemaakt en draaien nu een lange voorbereiding, zodat we meer tijd hebben om op elkaar ingespeeld te raken. Hopelijk gaan we dan met een mooie medaille naar huis, want we zijn hier met een missie."

Meer uit Voetbal

Freiburg overtuigend naar laatste vier Europa League

VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.

9 minuten geleden
AZ strandt tegen Sjachtar in kwartfinale Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.

39 minuten geleden
Messi nieuwe eigenaar Catalaanse vijfdeklasser Cornellà

BARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.

3 uur geleden
AZ zonder Goes, Mijnans, Smit en Parrott tegen Sjachtar

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.

3 uur geleden
Ajax verliest in oefenduel van FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.

4 uur geleden
Middenvelder Proper klom met NEC van eerste divisie naar de top

NIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.

5 uur geleden
Liverpool bevestigt scheur in achillespees Ekitike, spits mist WK

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

8 uur geleden