Martens is Japan dankbaar voor doorgaan 'corona-Spelen'
KAMOGAWA (ANP) - Als kind zag ze op televisie onder anderen Inge de Bruijn en Leontien van Moorsel gouden medailles pakken op de Olympische Spelen, nu staat voetbalster Lieke Martens zelf op het grootste mondiale sportevenement. "Het was een droom van me om de Spelen een keer mee te maken. Ik begrijp de discussies over deze Spelen heel goed, want we leven in een heel moeilijke tijd. Maar ik ben dankbaar dat ze doorgaan", zegt de 28-jarige Limburgse vanuit de Japanse kuststad Kamogawa.
Een meerderheid van de Japanse bevolking ziet die duizenden sporters uit meer dan tweehonderd landen liever niet komen. De angst voor verdere verspreiding van het coronavirus is groot. Met een enorm pakket aan maatregelen proberen de Japanse organisatie en het Internationaal Olympisch Comité (IOC) de risico's zo klein mogelijk te houden. 'The Games must go on', is een beroemde uitspraak van een IOC-voorzitter uit het verleden.
"Sport is belangrijk, maar we weten dat het niet het belangrijkste in de wereld is", zegt Martens. "Het is en blijft dus een heel lastige discussie. Dat Japan ervoor zorgt dat de Spelen toch door kunnen gaan, vind ik heel mooi. Daar ben ik dankbaar voor."
Olympische medaille
De voetbalsters zijn al een week in Japan om zich voor te bereiden op hun eerste Olympische Spelen. Van een olympische sfeer hebben ze nog nauwelijks iets gemerkt. Bondscoach Sarina Wiegman en haar ploeg bereiden zich in Kamogawa voor en reizen tijdens het toernooi het hele land door. Pas als de 'Leeuwinnen' de finale halen, komen ze naar Tokio. "We zijn heel erg op onszelf aangewezen. Ik ben blij dat we hier nog iets van bewegingsruimte hebben, met een tuin en zwembad bij het hotel waar geen andere gasten mogen komen", zegt Martens voorafgaand aan de oefenwedstrijd tegen Canada. "We moeten het ermee doen. Deze corona-Spelen worden voor iedereen uniek. Zelfs als je al vijf Spelen hebt meegemaakt, denk ik dat deze je het meeste zullen bijblijven. Vooral vanwege de aparte situatie waarin we leven."
Na goud op het EK 2017 en zilver op het WK 2019 is een olympische medaille het doel voor de voetbalsters. Martens weet dat de Amerikaanse vrouwen favoriet zijn voor het goud. "Wij moeten echt top zijn op dit toernooi om goud te pakken. Maar we hebben weer stappen gemaakt en draaien nu een lange voorbereiding, zodat we meer tijd hebben om op elkaar ingespeeld te raken. Hopelijk gaan we dan met een mooie medaille naar huis, want we zijn hier met een missie."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
8 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
18 uur geleden