Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Martens hoopt tegen Galatasaray opnieuw op mooie avond voor AZ

Martens hoopt tegen Galatasaray opnieuw op mooie avond voor AZ

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Maarten Martens hoopt dat zijn ploeg na de zege op Fenerbahçe (3-1) in de Europa League ook tegen Galatasaray een bijzondere avond kan beleven. "Het is opnieuw een tegenstander van naam en met heel veel kwaliteit", zei de Belgische trainer bij ESPN over de koploper in de Turkse competitie, die zowel in de competitie als in de Europa League nog ongeslagen is. "Zij zullen de goede reeks willen voortzetten. Wij weten absoluut waar hun kwaliteiten zijn en waar ze kwetsbaar zijn."

Bij AZ keept Jeroen Zoet donderdag. De 33-jarige doelman verving afgelopen zondag in de wedstrijd tegen Sparta ook al Rome-Jayden Owusu-Oduro, die nog niet hersteld is van een blessure.

AZ versloeg Fenerbahçe begin november en dat was volgens de coach een speciale avond. "Je merkt dat de stad er klaar voor is om weer een mooie avond te beleven. Het is aan ons om de fans dat te geven", zei Martens op de persconferentie een dag voor de wedstrijd. "We moeten scherp beginnen aan de wedstrijd en dan kan dat weer groeien. Daar zijn we op uit."

In de vorige Europa League-wedstrijd speelde Kees Smit (18) een hoofdrol met een doelpunt en een assist. Martens wilde niet zeggen of Smit donderdag een basisplaats heeft. De trainer wees voor het sterke spel van de jonge spelers naar de goede jeugdopleiding van AZ. "We maken jongens klaar voor het eerste elftal en het liefst voor nog meer. Daar hebben we met de Keuken Kampioen Divisie, waarin we met Jong AZ uitkomen, een mooie competitie voor. En die jongens konden zich ook al laten zien in de Youth League. Daardoor zit er ook een bepaalde overtuiging dat we met z'n allen goed zijn."

Meer uit Voetbal

Bondscoach Koeman redelijk tevreden over resultaat van WK-loting

WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."

37 minuten geleden
Oranje tegen Japan, Tunesië en ploeg uit play-offs op WK

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.

1 uur geleden
Curaçao op WK tegen Duitsland, Ivoorkust en Ecuador

WASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.

1 uur geleden
Nederlands elftal op WK in groep F

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.

2 uur geleden
Oranje tegen Japan en Tunesië op WK

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan en Tunesië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.

2 uur geleden
Openingsduel WK tussen Mexico en Zuid-Afrika in Aztekenstadion

WASHINGTON (ANP) - Het openingsduel op het WK voetbal van 2026 wordt gespeeld tussen Mexico en Zuid-Afrika. De eerste wedstrijd van Groep A wordt op 11 juni in het Aztekenstadion van Mexico-Stad gespeeld. Het is de derde keer dat er een WK voetbal in Mexico wordt gespeeld. De Verenigde Staten en Canada zijn de twee andere gastlanden.

2 uur geleden
Nederlands elftal speelt tegen Japan op WK

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.

2 uur geleden