Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Martens hoopt tegen Galatasaray opnieuw op mooie avond voor AZ

Martens hoopt tegen Galatasaray opnieuw op mooie avond voor AZ

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Maarten Martens hoopt dat zijn ploeg na de zege op Fenerbahçe (3-1) in de Europa League ook tegen Galatasaray een bijzondere avond kan beleven. "Het is opnieuw een tegenstander van naam en met heel veel kwaliteit", zei de Belgische trainer bij ESPN over de koploper in de Turkse competitie, die zowel in de competitie als in de Europa League nog ongeslagen is. "Zij zullen de goede reeks willen voortzetten. Wij weten absoluut waar hun kwaliteiten zijn en waar ze kwetsbaar zijn."

Bij AZ keept Jeroen Zoet donderdag. De 33-jarige doelman verving afgelopen zondag in de wedstrijd tegen Sparta ook al Rome-Jayden Owusu-Oduro, die nog niet hersteld is van een blessure.

AZ versloeg Fenerbahçe begin november en dat was volgens de coach een speciale avond. "Je merkt dat de stad er klaar voor is om weer een mooie avond te beleven. Het is aan ons om de fans dat te geven", zei Martens op de persconferentie een dag voor de wedstrijd. "We moeten scherp beginnen aan de wedstrijd en dan kan dat weer groeien. Daar zijn we op uit."

In de vorige Europa League-wedstrijd speelde Kees Smit (18) een hoofdrol met een doelpunt en een assist. Martens wilde niet zeggen of Smit donderdag een basisplaats heeft. De trainer wees voor het sterke spel van de jonge spelers naar de goede jeugdopleiding van AZ. "We maken jongens klaar voor het eerste elftal en het liefst voor nog meer. Daar hebben we met de Keuken Kampioen Divisie, waarin we met Jong AZ uitkomen, een mooie competitie voor. En die jongens konden zich ook al laten zien in de Youth League. Daardoor zit er ook een bepaalde overtuiging dat we met z'n allen goed zijn."

Meer uit Voetbal

Liverpool-coach Slot noemt balans spelhervattingen frustrerend

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.

46 minuten geleden
Eredivisie begroet weer meer voetbalfans in stadions

ZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.

4 uur geleden
Arsenal wint in League Cup na strafschoppen van Crystal Palace

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.

15 uur geleden
Nigeria wint moeizaam van Tanzania in eerste wedstrijd Afrika Cup

FÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.

17 uur geleden
Algemeen directeur Brands blijft tot medio 2029 bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.

18 uur geleden
Real Madrid verhuurt Endrick tot einde van het seizoen aan Lyon

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.

18 uur geleden
Duel Go Ahead - Heerenveen uitgesteld om Europa League

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.

1 dag geleden