Martens hoopt tegen Galatasaray opnieuw op mooie avond voor AZ
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Maarten Martens hoopt dat zijn ploeg na de zege op Fenerbahçe (3-1) in de Europa League ook tegen Galatasaray een bijzondere avond kan beleven. "Het is opnieuw een tegenstander van naam en met heel veel kwaliteit", zei de Belgische trainer bij ESPN over de koploper in de Turkse competitie, die zowel in de competitie als in de Europa League nog ongeslagen is. "Zij zullen de goede reeks willen voortzetten. Wij weten absoluut waar hun kwaliteiten zijn en waar ze kwetsbaar zijn."
Bij AZ keept Jeroen Zoet donderdag. De 33-jarige doelman verving afgelopen zondag in de wedstrijd tegen Sparta ook al Rome-Jayden Owusu-Oduro, die nog niet hersteld is van een blessure.
AZ versloeg Fenerbahçe begin november en dat was volgens de coach een speciale avond. "Je merkt dat de stad er klaar voor is om weer een mooie avond te beleven. Het is aan ons om de fans dat te geven", zei Martens op de persconferentie een dag voor de wedstrijd. "We moeten scherp beginnen aan de wedstrijd en dan kan dat weer groeien. Daar zijn we op uit."
In de vorige Europa League-wedstrijd speelde Kees Smit (18) een hoofdrol met een doelpunt en een assist. Martens wilde niet zeggen of Smit donderdag een basisplaats heeft. De trainer wees voor het sterke spel van de jonge spelers naar de goede jeugdopleiding van AZ. "We maken jongens klaar voor het eerste elftal en het liefst voor nog meer. Daar hebben we met de Keuken Kampioen Divisie, waarin we met Jong AZ uitkomen, een mooie competitie voor. En die jongens konden zich ook al laten zien in de Youth League. Daardoor zit er ook een bepaalde overtuiging dat we met z'n allen goed zijn."
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
33 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
34 minuten geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
10 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
1 dag geleden