Martens hoopt tegen Galatasaray opnieuw op mooie avond voor AZ
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Maarten Martens hoopt dat zijn ploeg na de zege op Fenerbahçe (3-1) in de Europa League ook tegen Galatasaray een bijzondere avond kan beleven. "Het is opnieuw een tegenstander van naam en met heel veel kwaliteit", zei de Belgische trainer bij ESPN over de koploper in de Turkse competitie, die zowel in de competitie als in de Europa League nog ongeslagen is. "Zij zullen de goede reeks willen voortzetten. Wij weten absoluut waar hun kwaliteiten zijn en waar ze kwetsbaar zijn."
Bij AZ keept Jeroen Zoet donderdag. De 33-jarige doelman verving afgelopen zondag in de wedstrijd tegen Sparta ook al Rome-Jayden Owusu-Oduro, die nog niet hersteld is van een blessure.
AZ versloeg Fenerbahçe begin november en dat was volgens de coach een speciale avond. "Je merkt dat de stad er klaar voor is om weer een mooie avond te beleven. Het is aan ons om de fans dat te geven", zei Martens op de persconferentie een dag voor de wedstrijd. "We moeten scherp beginnen aan de wedstrijd en dan kan dat weer groeien. Daar zijn we op uit."
In de vorige Europa League-wedstrijd speelde Kees Smit (18) een hoofdrol met een doelpunt en een assist. Martens wilde niet zeggen of Smit donderdag een basisplaats heeft. De trainer wees voor het sterke spel van de jonge spelers naar de goede jeugdopleiding van AZ. "We maken jongens klaar voor het eerste elftal en het liefst voor nog meer. Daar hebben we met de Keuken Kampioen Divisie, waarin we met Jong AZ uitkomen, een mooie competitie voor. En die jongens konden zich ook al laten zien in de Youth League. Daardoor zit er ook een bepaalde overtuiging dat we met z'n allen goed zijn."
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
10 uur geleden