Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Martens hoopt tegen Galatasaray opnieuw op mooie avond voor AZ

Martens hoopt tegen Galatasaray opnieuw op mooie avond voor AZ

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Maarten Martens hoopt dat zijn ploeg na de zege op Fenerbahçe (3-1) in de Europa League ook tegen Galatasaray een bijzondere avond kan beleven. "Het is opnieuw een tegenstander van naam en met heel veel kwaliteit", zei de Belgische trainer bij ESPN over de koploper in de Turkse competitie, die zowel in de competitie als in de Europa League nog ongeslagen is. "Zij zullen de goede reeks willen voortzetten. Wij weten absoluut waar hun kwaliteiten zijn en waar ze kwetsbaar zijn."

Bij AZ keept Jeroen Zoet donderdag. De 33-jarige doelman verving afgelopen zondag in de wedstrijd tegen Sparta ook al Rome-Jayden Owusu-Oduro, die nog niet hersteld is van een blessure.

AZ versloeg Fenerbahçe begin november en dat was volgens de coach een speciale avond. "Je merkt dat de stad er klaar voor is om weer een mooie avond te beleven. Het is aan ons om de fans dat te geven", zei Martens op de persconferentie een dag voor de wedstrijd. "We moeten scherp beginnen aan de wedstrijd en dan kan dat weer groeien. Daar zijn we op uit."

In de vorige Europa League-wedstrijd speelde Kees Smit (18) een hoofdrol met een doelpunt en een assist. Martens wilde niet zeggen of Smit donderdag een basisplaats heeft. De trainer wees voor het sterke spel van de jonge spelers naar de goede jeugdopleiding van AZ. "We maken jongens klaar voor het eerste elftal en het liefst voor nog meer. Daar hebben we met de Keuken Kampioen Divisie, waarin we met Jong AZ uitkomen, een mooie competitie voor. En die jongens konden zich ook al laten zien in de Youth League. Daardoor zit er ook een bepaalde overtuiging dat we met z'n allen goed zijn."

Meer uit Voetbal

Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

45 minuten geleden
Directe WK-kwalificatie ver weg voor Oranjevrouwen na nederlaag

CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.

1 uur geleden
Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

3 uur geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

4 uur geleden
Lamine Yamal verkozen tot beste speler van seizoen in Spanje

BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.

5 uur geleden
FIFA geeft clubs zeker 5000 dollar per dag per speler tijdens WK

ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.

5 uur geleden
Oranje traint voor het eerst met complete WK-selectie in Amerika

ORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.

6 uur geleden