Marsman vervangt doelman Bijlow bij Feyenoord in Emmen
EMMEN (ANP) - Feyenoord treedt in de competitiewedstrijd bij FC Emmen aan zonder doelman Justin Bijlow. Reservekeeper Nick Marsman vervangt hem onder de lat. Bijlow heeft te veel last van zijn knie om aan De Oude Meerdijk te spelen. De doelman, opgenomen in de voorselectie van het Nederlands elftal voor de komende interlands, raakte donderdag in de Europese thuiswedstrijd tegen Wolfsberger AC (1-4) geblesseerd, maar speelde dat duel wel uit.
In vergelijking met de mislukte wedstrijd in de Europa League heeft trainer Dick Advocaat nog drie wijzigingen aangebracht in zijn basisteam. Ridgeciano Haps, Eric Botteghin en Lutsharel Geertruida beginnen in Emmen op de bank. Tyrell Malacia, Marcos Senesi en Luciano Narsingh zijn de vervangers.
Bij FC Emmen staat ook een nieuwe keeper onder de lat. Trainer Dick Lukkien geeft de Duitser Felix Wiedwald de voorkeur boven Dennis Telgenkamp, die de eerste zes competitiewedstrijden speelde. Voormalig Oranje-international Ricardo van Rhijn begint ook voor het eerst in de basis bij Emmen in de eredivisie. Wiedwald en Van Rhijn mochten eerder deze week ook starten in de gewonnen bekerwedstrijd tegen FC Eindhoven (2-0). Michael de Leeuw maakte toen beide doelpunten.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
11 uur geleden