Marsen voor vrede en tegen discriminatie in aantal steden
AMSTERDAM (ANP) - Op verschillende plaatsen in het land worden vrijdagavond en in het weekend demonstraties en marsen voor de vrede en tegen discriminatie en racisme gehouden. Vrijdagavond om 19.00 uur verwacht de organisatie Nijmegen tegen Fascisme ongeveer honderd deelnemers aan een mars en manifestatie in het centrum van Nijmegen. De demonstranten keren zich tegen racisme, fascisme en discriminatie en zijn geschokt over de winst van de PVV bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer, aldus een woordvoerster.
In Tilburg is om 19.00 uur een actie tegen de PVV bij het Centraal Station. De initiatiefnemer is Nederland Bekent Kleur. De organisatie wil geen "Wilders-kabinet" omdat het onder meer "een racistisch kabinet" is dat mensen uitsluit.
Zaterdag vanaf 11.30 uur houden leden van de Ahmadiyya Moskee Gemeenschap vredesmarsen in Gouda, Deventer, Hilversum en Helmond. De organisatoren verwachten ongeveer honderd deelnemers per stad. De vredesmarsen zijn de aftrap van een grotere campagne voor rechtvaardigheid en duurzame vrede, laat de geloofsgemeenschap weten. De gemeenschap roept ook op tot vrede en veiligheid in Nederland, waar spanningen bestaan tussen gemeenschappen.
Zondag om 12.00 uur houdt het Platform voor Vrede en Solidariteit een vredesdemonstratie op de Dam in Amsterdam. Onderdeel van die demonstratie is een zogenoemde wittevlaggenmars met drums door het centrum van de hoofdstad. Het platform wil een wapenstilstand in de oorlog tussen Israël en de Palestijnse beweging Hamas en is tegen wapenleveranties aan een van deze partijen.
Meer uit Binnenland
SOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bruine kroeg komt op de Nederlandse lijst van immaterieel erfgoed. Dat heeft fractievoorzitter van de PvdA in Amsterdam Lian Heinhuis vrijdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Café Kockelmann.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf heeft een passage verwijderd uit een artikel van 5 maart over Nederlanders die vastzitten in het Midden-Oosten. Het gaat om een interview met een vrouw, Tamara Harema, die zelf repatriëringsvluchten zou organiseren van Oman naar Nederland. Eerder haalde de krant al de bijbehorende foto weg. Onderzoekscollectief Bellingcat meldde donderdag dat de foto vermoedelijk met AI was gemaakt en dat de vluchten waar Harema over sprak, niet leken te bestaan.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - De politie heeft vrijdagmiddag woningen doorzocht in Tilburg van personen die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam. Een woordvoerder van de politie bevestigt berichtgeving hierover door Omroep Brabant.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Simpelere regels zijn volgens meerdere gemeenteraadskandidaten een manier om meer woningen te bouwen, zeggen ze in het NOS-radiodebat in aanloop naar de verkiezingen. Een deel van die regels ligt buiten de macht van gemeenten.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft naar aanleiding van de Iranoorlog de afgelopen dagen gebeld met de staatshoofden van Jordanië, Oman en Qatar. Hij belde ook met de kroonprins van Koeweit. De koning wil met de gesprekken steun en solidariteit bieden, laat de Rijksvoorlichtingsdienst weten. De komende dagen belt hij nog andere staatshoofden in de regio.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten mogen zelf regels maken over het gebruik van onder meer staalslakken. Dat schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Milieu, CDA) in een Kamerbrief nadat hierover onduidelijkheid was ontstaan onder gemeenten. Landelijk is er al een tijdelijk verbod en een vergunningplicht voor staalslakken, omdat dit restproduct van de staalproductie giftig kan zijn.
12 uur geleden