Marsen voor vrede en tegen discriminatie in aantal steden
AMSTERDAM (ANP) - Op verschillende plaatsen in het land worden vrijdagavond en in het weekend demonstraties en marsen voor de vrede en tegen discriminatie en racisme gehouden. Vrijdagavond om 19.00 uur verwacht de organisatie Nijmegen tegen Fascisme ongeveer honderd deelnemers aan een mars en manifestatie in het centrum van Nijmegen. De demonstranten keren zich tegen racisme, fascisme en discriminatie en zijn geschokt over de winst van de PVV bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer, aldus een woordvoerster.
In Tilburg is om 19.00 uur een actie tegen de PVV bij het Centraal Station. De initiatiefnemer is Nederland Bekent Kleur. De organisatie wil geen "Wilders-kabinet" omdat het onder meer "een racistisch kabinet" is dat mensen uitsluit.
Zaterdag vanaf 11.30 uur houden leden van de Ahmadiyya Moskee Gemeenschap vredesmarsen in Gouda, Deventer, Hilversum en Helmond. De organisatoren verwachten ongeveer honderd deelnemers per stad. De vredesmarsen zijn de aftrap van een grotere campagne voor rechtvaardigheid en duurzame vrede, laat de geloofsgemeenschap weten. De gemeenschap roept ook op tot vrede en veiligheid in Nederland, waar spanningen bestaan tussen gemeenschappen.
Zondag om 12.00 uur houdt het Platform voor Vrede en Solidariteit een vredesdemonstratie op de Dam in Amsterdam. Onderdeel van die demonstratie is een zogenoemde wittevlaggenmars met drums door het centrum van de hoofdstad. Het platform wil een wapenstilstand in de oorlog tussen Israël en de Palestijnse beweging Hamas en is tegen wapenleveranties aan een van deze partijen.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.
2 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.
2 uur geledenTENERIFE (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting zondag rond 12.00 uur aan bij de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse omroep RTVE. Het schip vaart van Kaapverdië naar Tenerife en is volgens GPS-gegevens vrijwel halverwege.
3 uur geledenALMERE (ANP) - NorthC, eigenaar van het datacentrum in Almere waar donderdag brand uitbrak, is nog steeds druk bezig om de schade te inventariseren. De brand zelf was donderdagavond onder controle. Volgens een woordvoerder is daarna gestart met een inspectie om de schade in kaart te brengen. Het bedrijf probeert de stroom en de connectiviteit zo snel mogelijk te herstellen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere onderwijsinstellingen hebben maatregelen getroffen na een grootschalige hack bij onderwijssoftware Canvas. Hackers wisten de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten over te nemen.
4 uur geleden