Marsen voor vrede en tegen discriminatie in aantal steden
AMSTERDAM (ANP) - Op verschillende plaatsen in het land worden vrijdagavond en in het weekend demonstraties en marsen voor de vrede en tegen discriminatie en racisme gehouden. Vrijdagavond om 19.00 uur verwacht de organisatie Nijmegen tegen Fascisme ongeveer honderd deelnemers aan een mars en manifestatie in het centrum van Nijmegen. De demonstranten keren zich tegen racisme, fascisme en discriminatie en zijn geschokt over de winst van de PVV bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer, aldus een woordvoerster.
In Tilburg is om 19.00 uur een actie tegen de PVV bij het Centraal Station. De initiatiefnemer is Nederland Bekent Kleur. De organisatie wil geen "Wilders-kabinet" omdat het onder meer "een racistisch kabinet" is dat mensen uitsluit.
Zaterdag vanaf 11.30 uur houden leden van de Ahmadiyya Moskee Gemeenschap vredesmarsen in Gouda, Deventer, Hilversum en Helmond. De organisatoren verwachten ongeveer honderd deelnemers per stad. De vredesmarsen zijn de aftrap van een grotere campagne voor rechtvaardigheid en duurzame vrede, laat de geloofsgemeenschap weten. De gemeenschap roept ook op tot vrede en veiligheid in Nederland, waar spanningen bestaan tussen gemeenschappen.
Zondag om 12.00 uur houdt het Platform voor Vrede en Solidariteit een vredesdemonstratie op de Dam in Amsterdam. Onderdeel van die demonstratie is een zogenoemde wittevlaggenmars met drums door het centrum van de hoofdstad. Het platform wil een wapenstilstand in de oorlog tussen Israël en de Palestijnse beweging Hamas en is tegen wapenleveranties aan een van deze partijen.
Meer uit Binnenland
LEIDEN (ANP) - Mensen met een niet-westerse afkomst, zoals Surinaamse en Marokkaanse Nederlanders, zijn nog altijd ondervertegenwoordigd in de registers van donoren van bloed, stamcellen en organen. Omdat de kans op een donormatch het grootst is bij mensen met dezelfde afkomst, hebben patiënten met deze achtergrond minder goede overlevingskansen. Daarvoor waarschuwen de Nederlandse Transplantatie Stichting (NTS), de stichting Sanquin Bloedvoorziening en de stichting Matchis. De drie donororganisaties zeggen voor het eerst de handen ineen te slaan om deze kansenongelijkheid aan te pakken.
2 uur geledenERBIL (ANP) - Het Nederlandse consulaat in de hoofdstad van de Koerdische regio in Irak, Erbil, heeft dringend aangeraden hotels in de stad te mijden. In de boodschap wordt gesproken van "onbevestigde signalen over een mogelijke aanslag op hotels in Erbil". De boodschap noemt vier namen van hotels die mogelijk gevaar lopen.
10 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een melding dat de moordenaar van de Amerikaanse studente Mieke Oort is overleden, brengt "een golf van emoties met zich mee" voor de nabestaanden van Mieke. Dat meldt advocaat Sébas Diekstra in een reactie. De 21-jarige Oort werd in 2022 in Leeuwarden vermoord door Thomas R. uit Leek in een zaak die bekendstond als de 'Tindermoord'.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandse Zaken heeft vanwege de veiligheidsrisico's in Bahrein het reisadvies aangescherpt naar rood. Dat betekent dat mensen wordt afgeraden om naar Bahrein te reizen, in welke situatie dan ook. "Het is er te gevaarlijk. De Nederlandse ambassade kan u niet helpen als u in de problemen komt," schrijft het ministerie.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De optocht van mensen die in Amsterdam de aanvallen op Iran en de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei vierden, is na zo'n twee uur geëindigd bij het Amerikaanse consulaat aan het Museumplein. Enkele duizenden mensen trokken zondagmiddag vanuit de Dam dansend, zingend en leuzen scanderend door het centrum.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen dansen en klappen zondagmiddag op de Dam in Amsterdam na de aanvallen van de VS en Israël op Iran en de dood van ayatollah Ali Khamenei en andere prominenten van zijn regime. Velen dragen Iraanse vlaggen van voor de revolutie bij zich, ziet een ANP-verslaggever.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag vieren zo'n tweehonderd mensen feest na de dodelijke aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op het regime van Iran. Meerdere kopstukken, onder wie ayatollah Ali Khamenei, kwamen daarbij om. Het Iraanse volkslied klinkt en er is een metersgrote Iraanse vlag uitgerold waarmee wordt gedanst, ziet een ANP-verslaggever.
17 uur geleden