Marseille-verdediger Kamara debutant in Franse selectie
PARIJS (ANP) - Verdediger Boubacar Kamara is voor het eerst opgeroepen voor de Franse voetbalploeg. Bondscoach Didier Deschamps gaf de voorkeur aan de speler van Olympique Marseille boven de bij Real Madrid doorgebroken Eduardo Camavinga. In de selectie voor vier duels uit de Nations League ontbreekt Paul Pogba. De middenvelder van Manchester United herstelt van een blessure. Van de gebruikelijke namen staat verder alleen aanvaller Olivier Giroud (AC Milan) niet op de lijst.
Volgens mediaberichten zou ook de voetbalbond van Senegal achter Kamara, wiens vader uit dat land komt, aanzitten. De 22-jarige centrale verdediger van Marseille doorliep alle Franse jeugdselecties. De selectie kent verder geen verrassingen. Het middenveld is ondanks de afwezigheid van Pogba sterk bezet met onder anderen N'Golo Kanté en Adrien Rabiot.
Frankrijk, dat in oktober de vorige editie van de Nations League won, speelt tussen 3 en 13 juni tegen Oostenrijk (2x), Denemarken en Kroatië.
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP/BELGA/AFP) - Bondscoach Lionel Scaloni hoopt dat zijn Argentijnse voetbalelftal wordt herinnerd om strijdlust. De regerend wereldkampioen had in de knock-outfase in de Verenigde Staten al een verlenging nodig tegen Kaapverdië (3-2) en een comeback tegen Egypte (3-2) om door te gaan. "Ik wil dat we worden herinnerd als een team dat nooit heeft opgegeven", zei Scaloni in aanloop naar de kwartfinale tegen Zwitserland, in de Nederlandse nacht van zaterdag op zondag.
50 minuten geledenINGLEWOOD (ANP/BELGA/RTR/AFP) - De Belgische doelman Thibaut Courtois heeft na afloop van de verloren kwartfinale tegen Spanje (2-1) steun uitgesproken voor invaller Senne Lammens, die in het duel een cruciale fout maakte. "Ik heb een dikke knuffel gegeven. Dit is een rotgevoel als doelman. Maar hij is een fantastische keeper en wordt hier alleen maar sterker van", zei Courtois na afloop van de wedstrijd in Los Angeles.
8 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal maakt nog altijd kans op een tweede wereldtitel. De wereldkampioen van 2010 versloeg in de kwartfinales een taai België met 2-1. De winnende goal viel laat in de wedstrijd. Invaller Mikel Merino scoorde in de 88e minuut.
11 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - De Spaanse doelman Unai Simón heeft zijn recordreeks van speelminuten op een WK voetbal zonder tegendoelpunten zien eindigen na 649 minuten. De Belg Charles De Ketelaere was de schuldige. Hij maakte in de 41e minuut de 1-1.
12 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - De Spaanse doelman Unai Simón heeft zijn recordreeks van speelminuten op een WK voetbal zonder tegendoelpunten zien eindigen na 649 minuten. De Belg Charles De Ketelaere was de schuldige. Hij maakte in de 41e minuut van de kwartfinale tegen Spanje de 1-1.
12 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - België treedt aan zonder aanvoerder Youri Tielemans tegen Spanje in de kwartfinale van het WK voetbal. De middenvelder is vlak voor de aftrap tijdens de warming-up geblesseerd geraakt. Hans Vanaken vervangt hem in de selectie van bondscoach Rudy Garcia. Het duel wordt gespeeld in het Los Angeles Stadium.
13 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente voert één verrassende wijziging door in zijn basiselftal voor de kwartfinale op het WK voetbal tegen België. Fabián Ruiz neemt op het middenveld de positie over van Pedri. Verder zijn er geen veranderingen in vergelijking met het team dat de wedstrijd begon tegen Portugal in de achtste finales.
14 uur geleden