Marseille-verdediger Kamara debutant in Franse selectie
PARIJS (ANP) - Verdediger Boubacar Kamara is voor het eerst opgeroepen voor de Franse voetbalploeg. Bondscoach Didier Deschamps gaf de voorkeur aan de speler van Olympique Marseille boven de bij Real Madrid doorgebroken Eduardo Camavinga. In de selectie voor vier duels uit de Nations League ontbreekt Paul Pogba. De middenvelder van Manchester United herstelt van een blessure. Van de gebruikelijke namen staat verder alleen aanvaller Olivier Giroud (AC Milan) niet op de lijst.
Volgens mediaberichten zou ook de voetbalbond van Senegal achter Kamara, wiens vader uit dat land komt, aanzitten. De 22-jarige centrale verdediger van Marseille doorliep alle Franse jeugdselecties. De selectie kent verder geen verrassingen. Het middenveld is ondanks de afwezigheid van Pogba sterk bezet met onder anderen N'Golo Kanté en Adrien Rabiot.
Frankrijk, dat in oktober de vorige editie van de Nations League won, speelt tussen 3 en 13 juni tegen Oostenrijk (2x), Denemarken en Kroatië.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Nederland is voor Jürgen Klopp de ideale tegenstander bij zijn debuut als bondscoach van het Duitse nationale elftal. Dat zei de 59-jarige trainer woensdag tijdens een persconferentie in aanloop naar de Nations League-wedstrijd van donderdag.
3 uur geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo wil zijn duizendste doelpunt het liefst maken in het shirt van Portugal. "Dat zou de kers op de taart zijn, een bekroning van een prachtig verhaal", zei de 41-jarige aanvoerder van Portugal op een bijeenkomst voorafgaand aan de wedstrijd tegen Wales in de Nations League.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van het Belgische voetbalelftal heeft in zijn eerste toespraak tot de spelersgroep gezegd dat België "met een beetje geluk" veel verder had kunnen komen op het WK. "Met een beetje geluk hadden jullie nog kunnen winnen ook", zei de Nederlandse oud-international in een door de Belgische voetbalbond verspreide video op X. "Dat moet ook de mentaliteit worden voor de volgende toernooien: de Nations League en het EK."
9 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.
11 uur geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber maakt donderdag deel uit van de wedstrijdselectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League. Dat zei bondscoach Xavi Hernández woensdag op een persconferentie.
12 uur geleden