
Marseille stelt kampioenschap Paris Saint-Germain nog even uit
ANGERS (ANP) - Olympique Marseille heeft het kampioenschap van Paris Saint-Germain in Frankrijk nog even uitgesteld. Marseille, tegenstander van Feyenoord in de halve finales van de Conference League, won in het eigen Stade Vélodrome moeizaam van Nantes: 3-2. PSG zette de uitwedstrijd tegen Angers om in een simpele zege (0-3) en heeft met nog vijf wedstrijden te spelen 15 punten voorsprong op Marseille.
De club uit Parijs kan het zaterdag in het eigen Parc des Princes tegen Lens afmaken. Georginio Wijnaldum had tegen Angers een basisplaats, Xavi Simons viel in de slotfase in. De vedettes Neymar (geschorst) en Lionel Messi (geblesseerd) ontbraken bij PSG.
Kylian Mbappé opende na bijna een half uur de score met zijn 113e competitietreffer voor de Parijzenaars. Hij evenaarde daarmee Zlatan Ibrahimovic en heeft alleen Edinson Cavani (138) nog voor zich. De verdedigers Sergio Ramos en Marquinhos voerden de score op namens PSG.
Marseille kwam tegen Nantes twee keer op achterstand, maar Dimitri Payet trok de stand steeds weer gelijk uit een strafschop. Amine Harit bezorgde de thuisclub in de 75e minuut de winst en stelde het kampioensfeest van PSG daarmee een paar dagen uit.
Meer uit Sport
SANKT GALLEN (ANP) - De voetbalsters van Engeland hebben op het EK in Zwitserland geen fout gemaakt tegen Wales. De formatie van de Nederlandse bondscoach Sarina Wiegman won in Sankt Gallen het laatste groepsduel met 6-1 en gaat als nummer 2 in de poule van Oranje door naar de kwartfinales.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De Italiaan Jannik Sinner heeft voor het eerst de titel op Wimbledon veroverd. De nummer 1 van de tenniswereld was na iets meer dan drie uur met 4-6 6-4 6-4 6-4 te sterk voor tweevoudig winnaar Carlos Alcaraz uit Spanje.
11 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de Nations League in Apeldoorn afgesloten met een nederlaag tegen Italië. De olympisch kampioen kreeg felle tegenstand van Oranje, maar won uiteindelijk met 3-0 (25-23 28-26 25-18)
14 uur geledenCHÂTEAUROUX (ANP) - Mathieu van der Poel werd zondag in Châteauroux minder dan een kilometer voor de finish ingehaald door het sprintende peloton. Zo won niet de Nederlander van Alpecin-Deceuninck, maar de Belg Tim Merlier de negende etappe van de Tour de France. "Ik had gehoopt dat het net voldoende was, maar ik heb in ieder geval mijn ploeggenoot Jonas Rickaert kunnen helpen een droom waar te maken", vertelde Van der Poel bij de NOS.
14 uur geledenIITTI (ANP) - Motorcrosser Calvin Vlaanderen is op het podium beland in de Grote Prijs van Finland. Hij eindigde op het circuit van de Kymiring als derde dankzij een vierde plaats in de eerste en een derde plaats in de tweede manche. Glenn Coldenhoff eindigde als vierde (tweede en vijfde in de heats). De overwinning in Finland was voor de Belg Lucas Coenen, die beide manches won.
14 uur geledenCHÂTEAUROUX (ANP) - Tim Merlier heeft de negende etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een vlakke rit van Chinon naar Châteauroux over 174 kilometer, die eindigde in een massasprint. Dat gebeurde pas nadat het peloton kort voor de finish Mathieu van der Poel, na een aanval vanaf de start samen met zijn Belgische ploeggenoot Jonas Rickaert, had achterhaald.
14 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben op het WK in Singapore hun eerste nederlaag geleden. Titelverdediger Verenigde Staten was net wat sterker dan de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis en won met 11-9 (3-2 4-3 2-1 2-3). Op de Olympische Spelen van Parijs wist Oranje nog van de Amerikaanse ploeg te winnen in de strijd om het brons.
15 uur geleden