Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Mars voor Europa' van oppositie Georgië trekt 20.000 deelnemers

'Mars voor Europa' van oppositie Georgië trekt 20.000 deelnemers

TBILISI (ANP/AFP) - Ongeveer 20.000 mensen hebben zondag deelgenomen aan een 'mars voor Europa' in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Ze eisten, net als eerder deze maand in een iets minder grootschalige demonstratie, de intrekking van een wetsvoorstel over 'buitenlandse agenten' dat de regering nieuw leven heeft ingeblazen.

Vorig jaar werd dat wetsvoorstel nog van tafel geveegd na felle protesten. Begin april kondigde regeringspartij Georgische Droom de wet opnieuw in te willen dienen om transparantie te krijgen over de financiering van organisaties. Volgens de wet kunnen organisaties die meer dan 20 procent van hun inkomsten uit het buitenland ontvangen worden aangemerkt als 'buitenlandse agent'.

De demonstratie van zondag was georganiseerd door mensenrechtengroeperingen en oppositiepartijen. Zij stellen dat de wet een middel is om dissidente stemmen de kop in te drukken, naar Russisch voorbeeld. Ook vrezen ze dat aanname van de wet de kansen voor Georgië op toetreding tot de Europese Unie verkleint.

Georgië heeft jarenlang geprobeerd de relaties met het Westen aan te halen, maar de huidige regering zoekt volgens tegenstanders juist aansluiting bij Rusland.

Meer uit Buitenland

Trump: geen deadline voor Oekraïne om in te stemmen met vrede

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.

2 uur geleden
VS-regering wil limieten dodelijke luchtvervuiling terugdraaien

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.

3 uur geleden
Forse toeslag voor buitenlanders in Amerikaanse nationale parken

WASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.

6 uur geleden
Trump stuurt gezant naar Poetin voor overleg over vredesplan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.

7 uur geleden
Bolsonaro begint aan straf voor beramen van staatsgreep

BRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.

8 uur geleden
Von der Leyen: samenwerking met VS belangrijk voor vrede Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Een sterke transatlantische samenwerking is nodig om tot vrede in Oekraïne te komen, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. Dat zei ze dinsdag na een videoconferentie met de zogenoemde coalitie van bereidwilligen, waar ook de Amerikaanse minister Marco Rubio (Buitenlandse Zaken) aan meedeed.

8 uur geleden
Trump: heel dicht bij vredesdeal Oekraïne

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn "heel dicht" bij een deal met Oekraïne en Rusland over het beëindigen van hun oorlog, zei president Donald Trump tijdens een evenement in het Witte Huis. "We gaan er komen."

9 uur geleden