Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Márquez volgt Aguirre op als bondscoach van Mexico na WK-exit

Márquez volgt Aguirre op als bondscoach van Mexico na WK-exit

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Rafael Márquez is woensdag officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van Mexico. De 47-jarige oud-international van Mexico was assistent onder Javier Aguirre, die maandag opstapte na de uitschakeling op het WK voetbal. De naam van Márquez werd al genoemd als waarschijnlijke opvolger.

De Mexicaanse bond verklaarde dat Márquez (47) zal zorgen voor "continuïteit van het project" dat in 2024 door Aguirre werd gestart. Het medegastland verloor in de Nederlandse nacht van zondag op maandag van Engeland in de achtste finales (2-3). Eerder had de ploeg 9 punten gepakt in de groepsfase en gewonnen van Ecuador in de zestiende finales (2-0).

Márquez speelde tijdens zijn actieve carrière voor onder meer AS Monaco en FC Barcelona. Hij kwam 147 keer uit voor het Mexicaanse elftal.

Meer uit Voetbal

Klopp: Nederland ideale tegenstander voor debuut bij Duitsland

AMSTERDAM (ANP) - Nederland is voor Jürgen Klopp de ideale tegenstander bij zijn debuut als bondscoach van het Duitse nationale elftal. Dat zei de 59-jarige trainer woensdag tijdens een persconferentie in aanloop naar de Nations League-wedstrijd van donderdag.

7 uur geleden
Ronaldo mikt op duizendste doelpunt in shirt van Portugal

OEIRAS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo wil zijn duizendste doelpunt het liefst maken in het shirt van Portugal. "Dat zou de kers op de taart zijn, een bekroning van een prachtig verhaal", zei de 41-jarige aanvoerder van Portugal op een bijeenkomst voorafgaand aan de wedstrijd tegen Wales in de Nations League.

9 uur geleden
Van Bommel: met een beetje geluk had België het WK kunnen winnen

BRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van het Belgische voetbalelftal heeft in zijn eerste toespraak tot de spelersgroep gezegd dat België "met een beetje geluk" veel verder had kunnen komen op het WK. "Met een beetje geluk hadden jullie nog kunnen winnen ook", zei de Nederlandse oud-international in een door de Belgische voetbalbond verspreide video op X. "Dat moet ook de mentaliteit worden voor de volgende toernooien: de Nations League en het EK."

13 uur geleden
Dumfries, Aké en Gakpo reserve-aanvoerders Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.

15 uur geleden
UEFA-voorzitter Čeferin: geschonden vertrouwen niet teruggekeerd

OEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.

15 uur geleden
Geprikkelde Van Dijk voelt te weinig waardering bij Oranje

ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.

16 uur geleden
Verdediger Timber inzetbaar voor Oranje tegen Duitsland

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber maakt donderdag deel uit van de wedstrijdselectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League. Dat zei bondscoach Xavi Hernández woensdag op een persconferentie.

16 uur geleden