Márquez na angstwekkende crash: heb heel veel geluk gehad
ASSEN (ANP) - Marc Márquez is ontsnapt aan ernstig letsel. "Ik heb heel veel geluk gehad’’, zei de Spaanse wegracer over zijn angstwekkende buiteling tijdens de tweede vrije training bij de TT van Assen. De zesvoudig wereldkampioen in de MotoGP raakte in bocht 10 (Duikersloot) de controle kwijt over zijn Honda, vloog metershoog over het stuur, landde hard op zijn rug en rolde door tot in de grindbak. Tot ieders grote opluchting stond de coureur op en liep op eigen kracht weg van zijn gecrashte machine.
"Dit soort crashes kunnen heel slecht aflopen, dat realiseer ik me al te goed. Ik mag echt van geluk spreken dat ik ongedeerd ben. Ik heb wel pijn in mijn voet, mijn knie en ook een beetje in mijn arm, maar het stelt niks voor’’, aldus de Spanjaard, die het hele vorige seizoen miste nadat hij door een val in de openingsrace een gecompliceerde armbreuk opliep.
Márquez moest maanden revalideren en sloeg dit seizoen nog de eerste twee grands prix over. Vorige week bekroonde hij zijn rentree met de winst in de Grote Prijs van Duitsland op de Sachsenring. Ook om die reden was de schrik groot toen Márquez op een vrij ongebruikelijke plek op het TT Circuit crashte en een zogeheten 'highsider' maakte.
"Als je de beelden terugziet, snap ik wel waarom iedereen zo schrok. Ik begrijp zelf niet goed waarom ik viel. Ik reed niet op de limiet, was niet aan het gassen en ineens viel de tractiecontrole weg. Daardoor begon mijn achterkant te schudden. Het is elektronica die me in de steek laat en daar moeten ze goed naar kijken. Ik moet in dit soort bochten kunnen vertrouwen op de motor, want anders durf ik straks niet meer voluit. Dit soort crashes zijn niet goed voor het zelfvertrouwen.’’
Meer uit Sport
AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.
2 uur geledenFRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Een meerderheid van de topsporters ervaart stress door de onzekerheid over hun inkomen. Bij drie op de tien heeft dat een negatief effect op hun prestaties, melden de NOC*NSF Atletencommissie en NL Sporter op basis van een enquête onder ruim een kwart van de sporters met een topsportstatus (189 van de 709). De sportersorganisaties vragen om een stabieler inkomen waarbij minder wordt gekeken naar één of twee specifieke prestaties.
3 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Lorena Wiebes heeft voor de derde keer op rij In Flanders Fields - In Wevelgem op haar erelijst bijgeschreven. De 27-jarige Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was na 135 kilometer de beste in een sprint van vijf rensters. Ze versloeg de Belgische Fleur Moors en landgenote Karlijn Swinkels in de koers die bekendstaat als Gent - Wevelgem.
4 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Jasper Philipsen heeft met de zege in de klassieker In Flanders Fields - From Middelkerke To Wevelgem een langgekoesterde wens vervuld. "De zestigste overwinning is supermooi. Deze wedstrijd wilde ik al heel lang winnen, maar ik had nooit het supergevoel en kwam in de finale nooit in de positie om te winnen", zei de 28-jarige Belg van Alpecin - Premier Tech in het flashinterview.
5 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Wielrenner Jasper Philipsen heeft de Belgische klassieker In Flanders Fields, From Middelkerke To Wevelgem gewonnen. De 28-jarige Belg van Alpecin - Premier Tech was na 240,8 kilometer de beste in de sprint. Het peloton had in de slotfase de vluchters Mathieu van der Poel en de Belgen Wout van Aert en Alec Segaert bijgehaald in de wedstrijd die bekendstaat als Gent-Wevelgem.
6 uur geleden