Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Márquez na angstwekkende crash: heb heel veel geluk gehad

Márquez na angstwekkende crash: heb heel veel geluk gehad

ASSEN (ANP) - Marc Márquez is ontsnapt aan ernstig letsel. "Ik heb heel veel geluk gehad’’, zei de Spaanse wegracer over zijn angstwekkende buiteling tijdens de tweede vrije training bij de TT van Assen. De zesvoudig wereldkampioen in de MotoGP raakte in bocht 10 (Duikersloot) de controle kwijt over zijn Honda, vloog metershoog over het stuur, landde hard op zijn rug en rolde door tot in de grindbak. Tot ieders grote opluchting stond de coureur op en liep op eigen kracht weg van zijn gecrashte machine.

"Dit soort crashes kunnen heel slecht aflopen, dat realiseer ik me al te goed. Ik mag echt van geluk spreken dat ik ongedeerd ben. Ik heb wel pijn in mijn voet, mijn knie en ook een beetje in mijn arm, maar het stelt niks voor’’, aldus de Spanjaard, die het hele vorige seizoen miste nadat hij door een val in de openingsrace een gecompliceerde armbreuk opliep.

Márquez moest maanden revalideren en sloeg dit seizoen nog de eerste twee grands prix over. Vorige week bekroonde hij zijn rentree met de winst in de Grote Prijs van Duitsland op de Sachsenring. Ook om die reden was de schrik groot toen Márquez op een vrij ongebruikelijke plek op het TT Circuit crashte en een zogeheten 'highsider' maakte.

"Als je de beelden terugziet, snap ik wel waarom iedereen zo schrok. Ik begrijp zelf niet goed waarom ik viel. Ik reed niet op de limiet, was niet aan het gassen en ineens viel de tractiecontrole weg. Daardoor begon mijn achterkant te schudden. Het is elektronica die me in de steek laat en daar moeten ze goed naar kijken. Ik moet in dit soort bochten kunnen vertrouwen op de motor, want anders durf ik straks niet meer voluit. Dit soort crashes zijn niet goed voor het zelfvertrouwen.’’

Meer uit Sport

Schaatser Nuis bedankt voor NK sprint en beëindigt seizoen

HILVERSUM (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat het NK sprint van komend weekend over en heeft zijn seizoen beëindigd. De winnaar van olympisch brons op de 1500 meter in Milaan had zich in Thialf nog kunnen plaatsen voor het WK sprint van een week later, maar dat ziet hij niet zitten.

1 uur geleden
Trump geeft hoge onderscheiding aan olympische ijshockeyer

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.

8 uur geleden
Tophonkballer Jonathan Schoop niet langer vast

WILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.

11 uur geleden
Koningspaar en Amalia eren olympische medaillewinnaars

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.

19 uur geleden
Nieuwe olympische kampioenen Ridders in de Orde van Oranje-Nassau

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.

21 uur geleden
Schaatsster Kok wil 'motivatie' zijn na succesvolle Spelen

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.

22 uur geleden
Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

23 uur geleden