Márquez: ik zit nog lang niet op 100 procent
LE MANS (ANP) - Zesvoudig MotoGP-kampioen Marc Márquez is nog lang niet op zijn oude niveau. "Ik mis nog heel veel om 100 procent te zijn", vertelde de Spanjaard op het circuit van Le Mans in aanloop naar de Grote Prijs van Frankrijk. "Aan de wereldtitel denk ik niet, dat wordt wel heel moeilijk. Maar ik ben pas 28 jaar en hopelijk heb ik nog heel veel tijd om weer terug te keren op het niveau waar ik was vóór mijn val."
Márquez crashte vorig jaar in de eerste race van het seizoen in Jerez en liep een armbreuk op. Door complicaties waren verschillende operaties nodig en miste hij alle races. Ook de eerste twee races van dit seizoen kwamen nog te vroeg. Half april maakt de fabrieksrijder van Honda zijn rentree, met als resultaten de zevende plek in de GP van Portugal en de negende in de GP van Spanje. "Ik ben fysiek nog beperkt en merk dat ik niet kan racen zoals ik zou willen. Ik mis kracht en moet heel goed doseren tijdens een race. Dat ben ik niet gewend", aldus Márquez.
De titel zet hij uit zijn hoofd, maar in de tweede seizoenshelft wil de wegracer wel weer meedoen voor de podiumplekken. "Mijn belangrijkste doel op dit moment is om me weer goed te voelen op de motor, om te rijden zoals ik wil en niet zoals de motor wil. Ik eindigde mijn eerste twee races in de top 10 en dat is niet slecht, maar het zijn niet de resultaten die ik wil."
Meer uit Sport
NICE (ANP) - Kasia Niewiadoma was na de voorlaatste etappe van de Tour de France Femmes boos op Demi Vollerings ploeggenoot Célia Gery. Dat is te zien op beelden van Wielerflits. Niewiadoma verloor de gele trui aan Vollering door een aanval in de finale. Volgens de Poolse renster werd zij gehinderd door Gery op het moment dat Vollering aanging.
7 uur geledenNICE (ANP) - Demi Vollering zag in een "déjà vu" voor zich dat ze de gele trui zou veroveren in de voorlaatste etappe van de Tour de France Femmes. Dat zei de Nederlandse kopvrouw van FDJ United-Suez na afloop van de etappe in het flashinterview. Vollering kwam na een aanval in de finale alleen aan op de Promenade des Anglais in Nice en heeft met nog één rit te gaan 8 seconden voorsprong op de Poolse Kasia Niewiadoma.
8 uur geledenNICE (ANP) - Demi Vollering heeft de voorlaatste etappe van de Tour de France Femmes gewonnen en heeft de gele trui overgenomen van de Poolse Kasia Niewiadoma. De Nederlandse renster van FDJ United-Suez plaatste in de slotfase van de overwegend vlakke etappe naar Nice een aanval waarmee ze Niewiadoma achter zich wist te laten. Op 17 seconden van Vollering werd Elisa Longo Borghini tweede, voor Niewiadoma.
9 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Motorcoureur Jorge Martín heeft zaterdag de sprintrace op het circuit van Silverstone in het Verenigd Koninkrijk gewonnen. De Spaanse leider in de MotoGP bleef op zijn Aprilia de Japanner Ai Ogura voor. De Italiaan Marco Bezzecchi werd derde.
9 uur geledenBUKOWINA TATRZAŃSKA (ANP) - Wielrenner Bart Lemmen is de leiding in de Ronde van Polen in de voorlaatste etappe kwijtgeraakt. De Nederlander van Visma - Lease a Bike zag zijn Franse ploeggenoot Louis Barré in de zesde etappe over 126 kilometer naar zijn eerste profzege rijden. De Italiaan Christian Scaroni (Astana) finishte als tweede en is de nieuwe leider in het klassement. Marco Brenner (Tudor) uit Duitsland werd derde.
10 uur geledenROSARIO (ANP) - Jorge Messi, de vader van Lionel Messi, is op 68-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Spaanse sportkrant Marca op basis van Argentijnse media. Hij stierf volgens de berichten vrijdagavond rond 22.00 uur (lokale tijd) in een ziekenhuis in het Argentijnse Rosario. De familie Messi maakte tijdens het WK van deze zomer bekend dat Jorge kampte met een onbekende ziekte.
12 uur geledenSISTERON (ANP) - Titelverdedigster Pauline Ferrand-Prévot gaat niet meer van start in de achtste etappe van de Tour de France Femmes. De Franse kopvrouw van Visma-Lease a Bike is niet helemaal fit en heeft in overleg met de medische staf besloten niet meer op te stappen, meldt de ploeg.
13 uur geleden