Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marokko wint opnieuw en plaatst zich voor volgende ronde WK

Marokko wint opnieuw en plaatst zich voor volgende ronde WK

DOHA (ANP) - Marokko heeft zich als groepswinnaar geplaatst voor de achtste finales van het wereldkampioenschap voetbal in Qatar. Dat deed het land voor het eerst sinds 1986. De nog ongeslagen formatie van bondscoach Walid Regragui won het laatste groepsduel van het al uitgeschakelde Canada (2-1), de tweede zege na die op België. Hakim Ziyech, oud-speler van onder meer Ajax, was een van de doelpuntenmakers.

De speler van Chelsea, die bij zijn club in Londen nauwelijks aan voetballen toekomt, scoorde al na 4 minuten. Ziyech kon de bal van afstand in het lege doel schieten, na een ongekende blunder van de Canadese keeper Milan Borjan. Amper 20 minuten later was het al 2-0. Youssef En-Nesyri rondde bekwaam af na een dieptepass van Achraf Hakimi, de back van Paris Saint-Germain.

Vrij onverwacht en met het nodige fortuin kwam Canada vlak voor rust terug tot 2-1. Nayef Aguerd werkte de bal in eigen doel, in een poging een voorzet van Sam Adekugbe te onderscheppen. Het was de eerste tegentreffer van Marokko in Qatar.

Zesde keer

Na de hervatting drong Canada nadrukkelijk aan. In de 70e minuut kopte invaller Atiba Hutchinson tegen de onderkant van de lat, waarna de bal vervolgens net niet helemaal over de doellijn ging.

Naast Ziyech was ook voormalig Ajacied Noussair Mazraoui basisspeler bij Marokko, evenals oud-Feyenoorder Sofyan Amrabat. Zakaria Aboukhlal (ex-AZ), doelpuntenmaker tegen België, kwam na ruim een uur spelen in het veld.

Marokko doet voor de zesde keer mee aan het WK.

Meer uit Voetbal

PSG weer aan kop in Frankrijk na ruime zege bij Nice

NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.

12 uur geleden
PEC Zwolle vergroot degradatiezorgen NAC Breda

ZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.

13 uur geleden
AC Milan houdt druk op koploper Internazionale met zege op Torino

MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.

15 uur geleden
FC Twente herstelt zich na rust en klopt Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.

16 uur geleden
Bayern München wint thuis overtuigend van Union Berlin

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.

16 uur geleden
Liverpool verliest van Brighton door uitblinker Welbeck

BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.

19 uur geleden
Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

23 uur geleden