Marokko wil stunten tegen Spanje en heel Afrika trots maken
DOHA (ANP) - Voor bondscoach Walid Regragui van Marokko heeft het duel met Spanje in de achtste finales van het WK alle kenmerken van een finale. "We spelen tegen een van de beste ploegen van de wereld", aldus Regragui. "En wij hebben nog nooit in de kwartfinales van een WK gestaan."
Marokko heeft voor de tweede keer de achtste finales van een WK bereikt. Op de mondiale eindronde van 1986 in Mexico versperde West-Duitsland de 'Leeuwen van de Atlas' de toegang tot de kwartfinales (0-1). "Dat geeft wel aan hoe bijzonder dit voor ons land is", aldus Regragui. "Dat merken we ook. Onze supporters kunnen wel twee stadions in Doha vullen. En we voelen de steun van heel Afrika. Na de uitschakeling van Senegal zijn alleen wij hier nog actief. We kunnen dus niet alleen Marokko, maar heel Afrika trots maken."
"Maar we moeten ook realistisch zijn", vervolgde Regragui. "Spanje speelt misschien wel het beste en mooiste voetbal van alle deelnemers van het WK hier in Qatar. Alleen hun middenveld al. Busquets speelt de bal naar Pedri en Pedri kaatst weer snel naar Gavi. Tik, tak, tik. Kom daar maar eens tussen."
Ongeslagen in de groepsfase
Toch sloot Noussair Mazraoui, oud-speler van Ajax en geboren in Leiderdorp, na de drie duels in de groepsfase niet uit dat Marokko wereldkampioen wordt. "Dat mag toch", zei Regragui. "Waarom zouden wij niet mogen dromen? Ik denk dat ook niet iedereen had verwacht dat wij onze poule op het WK zouden winnen."
Marokko bleef ongeslagen in de groepsfase tegen Kroatië (0-0), België (2-0) en Canada (2-1). Dat zijn respectievelijk de verliezend finalist van het vorige WK, de nummer 2 van de wereldranglijst en de winnaar van het WK-kwalificatietoernooi voor landenploegen uit Noord-Amerika, Centraal-Amerika en de Caraïben.
Mazraoui is niet de enige speler van Marokko die in Nederland is geboren. Hakim Ziyech, geboren in Dronten, is de architect van zijn nationale ploeg. Sofyan Amrabat (Huizen) heerst op het middenveld en Zakaria Aboukhlal (Rotterdam) scoorde als invaller tegen de Belgen. Ziyech keerde pas twee maanden geleden terug bij zijn nationale ploeg, na een langdurig geschil met de uiteindelijk ontslagen bondscoach Vahid Halilhodzic.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Oranje-international Cody Gakpo heeft met zijn doelpunt tegen Duitsland in de Nations League (1-1) Rafael van der Vaart geëvenaard. De aanvaller van Liverpool staat nu, net als de voormalig Ajacied, op 25 treffers voor het Nederlands elftal. Gakpo bereikte dat aantal in zijn 55e interland. Van der Vaart kwam in 109 interlands tot 25 doelpunten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández gaat voor de komende interlands een vervanger oproepen voor de donderdag geblesseerd geraakte Brian Brobbey. Dat zei de Spanjaard na het gelijkspel (1-1) tegen Duitsland in de Johan Cruijff ArenA in de Nations League.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Xavi Hernández vond dat het Nederlands elftal donderdag bij zijn debuut als bondscoach te weinig kreeg. De thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League eindigde in 1-1.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruben van Bommel noemt zijn debuut in Oranje "het hoogst haalbare voor een Nederlandse voetballer". De 22-jarige aanvaller van PSV kwam in de 83e minuut tegen Duitsland het veld in als invaller. "Deze staat zeker heel hoog op mijn lijst", stelde Van Bommel na afloop van het 1-1-gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van het Nederlands elftal hield een goed gevoel over aan de eerste wedstrijd onder leiding van de nieuwe bondscoach Xavi Hernández. "Ik denk dat we minimaal een punt verdienden vanavond", zei hij na de 1-1 tegen Duitsland in de Johan Cruijff ArenA tegen de NOS. "Bij vlagen hebben we heel goed gespeeld. Na drie dagen werken is dit een prima resultaat."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruben van Bommel heeft donderdagavond zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De 22-jarige aanvaller van PSV kwam in de 82e minuut tegen Duitsland in het veld als vervanger voor Tijjani Reijnders. Kort voor de wissel van Van Bommel rende vanaf de tribune een kind het veld in om op de foto te gaan met een van de spelers van Oranje.
4 uur geledenBELGRADO (ANP) - Griekenland heeft in Belgrado met 2-1 gewonnen van Servië in de Nations League. Deze twee landen zitten in dezelfde groep als het Nederlands elftal. Tasos Douvikas, voormalig spits van FC Utrecht, kopte de Grieken diep in blessuretijd naar de overwinning. De Grieken nemen door de zege ook de leiding in groep 2 van de A-league.
4 uur geleden