Marokko wil stunten tegen Spanje en heel Afrika trots maken
DOHA (ANP) - Voor bondscoach Walid Regragui van Marokko heeft het duel met Spanje in de achtste finales van het WK alle kenmerken van een finale. "We spelen tegen een van de beste ploegen van de wereld", aldus Regragui. "En wij hebben nog nooit in de kwartfinales van een WK gestaan."
Marokko heeft voor de tweede keer de achtste finales van een WK bereikt. Op de mondiale eindronde van 1986 in Mexico versperde West-Duitsland de 'Leeuwen van de Atlas' de toegang tot de kwartfinales (0-1). "Dat geeft wel aan hoe bijzonder dit voor ons land is", aldus Regragui. "Dat merken we ook. Onze supporters kunnen wel twee stadions in Doha vullen. En we voelen de steun van heel Afrika. Na de uitschakeling van Senegal zijn alleen wij hier nog actief. We kunnen dus niet alleen Marokko, maar heel Afrika trots maken."
"Maar we moeten ook realistisch zijn", vervolgde Regragui. "Spanje speelt misschien wel het beste en mooiste voetbal van alle deelnemers van het WK hier in Qatar. Alleen hun middenveld al. Busquets speelt de bal naar Pedri en Pedri kaatst weer snel naar Gavi. Tik, tak, tik. Kom daar maar eens tussen."
Ongeslagen in de groepsfase
Toch sloot Noussair Mazraoui, oud-speler van Ajax en geboren in Leiderdorp, na de drie duels in de groepsfase niet uit dat Marokko wereldkampioen wordt. "Dat mag toch", zei Regragui. "Waarom zouden wij niet mogen dromen? Ik denk dat ook niet iedereen had verwacht dat wij onze poule op het WK zouden winnen."
Marokko bleef ongeslagen in de groepsfase tegen Kroatië (0-0), België (2-0) en Canada (2-1). Dat zijn respectievelijk de verliezend finalist van het vorige WK, de nummer 2 van de wereldranglijst en de winnaar van het WK-kwalificatietoernooi voor landenploegen uit Noord-Amerika, Centraal-Amerika en de Caraïben.
Mazraoui is niet de enige speler van Marokko die in Nederland is geboren. Hakim Ziyech, geboren in Dronten, is de architect van zijn nationale ploeg. Sofyan Amrabat (Huizen) heerst op het middenveld en Zakaria Aboukhlal (Rotterdam) scoorde als invaller tegen de Belgen. Ziyech keerde pas twee maanden geleden terug bij zijn nationale ploeg, na een langdurig geschil met de uiteindelijk ontslagen bondscoach Vahid Halilhodzic.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.
9 uur geleden