Marokko wil samen met Spanje en Portugal WK 2030 organiseren
KIGALI (ANP/RTR) - Marokko wil samen met Spanje en Portugal het wereldkampioenschap voetbal van 2030 organiseren. Dat heeft het land bij het congres van de FIFA in Kigali laten weten. De drie gaan gezamenlijk een zogenoemd 'bid' uitbrengen.
Aanvankelijk wilden Spanje en Portugal zich samen met Oekraïne kandidaat stellen, maar omdat er vooralsnog geen uitzicht is op een einde aan de oorlog met Rusland ziet Oekraïne er volgens persbureau Reuters vanaf.
De algemene verwachting is dat ook Saudi-Arabië zich gaat mengen in de strijd, hoewel veel mensenrechtenorganisaties hier fel op tegen zijn. Het WK van 2026 vindt plaats in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
Het laatste WK werd eind vorig jaar in Qatar gehouden. Argentinië veroverde daar de wereldtitel, door in de finale Frankrijk te verslaan.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
28 minuten geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
28 minuten geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
29 minuten geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
4 uur geleden