Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marokko wil mediwiet legaliseren

Marokko wil mediwiet legaliseren

RABAT (ANP/RTR) - Marokko gaat het verbouwen, exporteren en verkopen van cannabis voor medische doeleinden legaliseren. De regering hoopt daarmee de armlastige boeren in het noordelijke Rif-gebergte een handje te helpen. Recreatief gebruik van de softdrug blijft verboden.

De stap is mogelijk doordat cannabis in december van de VN-lijst van gevaarlijkste drugs is geschrapt. Daardoor zijn de productie en handel in hasj en wiet volgens internationaal recht legaal bij medisch gebruik en voor wetenschappelijke doeleinden. Cannabis staat nog wel op een andere lijst van drugs die "erg verslavend en vatbaar voor misbruik" zijn.

De Marokkaanse regering keurt het wetsvoorstel naar verwachting volgende week goed, waarna nog instemming van het parlement vereist is. Doel is niet alleen de landbouwers te steunen, maar ook drugssmokkelaars de wind uit de zeilen te nemen. Er komt een agentschap dat toezicht houdt op productie, transport en verkoop van cannabis.

Marokko is een van de grootste cannabisproducenten ter wereld. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken is het areaal waarop de plant word verbouwd gedaald van 134.000 hectare in 2003 naar 47.000 in 2015.

Cannabis is een verzamelnaam voor producten die van de cannabisplant afkomen: hasj en wiet. Met wiet worden de bloemtoppen van de plant bedoeld. Hasj is een concentraat van de hars die op de plant voorkomt.

Meer uit Gezond

SEH's krijgen vanaf 2027 deels vast budget van 4,6 miljoen

DEN HAAG (ANP) - Spoedeisende hulpen (SEH) krijgen vanaf volgend jaar deels een vast budget van ongeveer 4,6 miljoen euro. Dit komt voor een deel in de plaats van de huidige bekostiging, die vooral gebaseerd is op hoeveel mensen worden geholpen.

1 uur geleden
Sterk wil dat jongeren die stoppen met eten niet in hospice komen

DEN HAAG (ANP) - Jongeren die stoppen met eten en drinken om op die manier een einde aan hun eigen leven te maken, moeten niet in een hospice terechtkomen. Volgens minister Mirjam Sterk (Jeugd) moet er eerder passende zorg komen voor de jongeren, waardoor het niet zover hoeft te komen.

2 uur geleden
Aanbieders alternatieve behandeling 'wet cupping' vaak onbevoegd

DEN HAAG (ANP) - De alternatieve behandelmethode wet cupping, waarbij sneetjes of prikjes in de huid worden aangebracht, is niet zonder risico en degenen die het aanbieden zijn daarvoor vaak ook niet bevoegd. Met die waarschuwing komt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ).

4 uur geleden
Mikkers zag al vroeg dat contactonderzoek corona niet werkte

DEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jack Mikkers van Den Bosch wist al kort na de eerste coronabesmetting in Nederland dat het ondoenlijk zou worden de virusuitbraak met alleen isolatie en bron- en contactonderzoek beheersbaar te houden. Hij concludeerde dat na een bezoek aan de GGD op 6 maart 2020, zei hij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.

5 uur geleden
Burgemeester Den Bosch: ging voor carnaval 2020 niet over corona

DEN HAAG (ANP) - Het ging in de aanloop naar carnaval 2020 niet over corona. Dat zei Jack Mikkers, sinds 2017 burgemeester van Den Bosch, tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona. Tijdens de voorbereidingen van het volksfeest was een aankomende storm volgens hem "meer een zorgpunt dan corona".

6 uur geleden
Neveneffecten maatregelen knelden bij voormalig OMT-lid Kluytmans

DEN HAAG (ANP) - De neveneffecten van de maatregelen die werden genomen om het coronavirus in te dammen, werden door microbioloog Jan Kluytmans als knellend ervaren. Dat gaf het voormalig OMT-lid aan tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.

8 uur geleden
Kluytmans: urgentie verschilde per regio aan begin coronaperiode

DEN HAAG (ANP) - Aan het begin van de coronaperiode werd de urgentie van het virus uiteenlopend ingeschat door verschillende regio's in het land. Dat zei microbioloog en destijds OMT-lid Jan Kluytmans maandag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.

9 uur geleden