Marokko voert ook coronapas in
RABAT (ANP) - Marokko stelt vanwege de coronapandemie het gebruik van een vaccinatiepas verplicht. Die hebben mensen vanaf donderdag nodig als ze tussen steden of provincies reizen of naar het buitenland willen vertrekken, berichten Marokkaanse media.
De regering meldt dat de pas straks ook nodig is om toegang te krijgen tot openbare locaties, zoals hotels, winkels en restaurants. Marokkanen die zijn gevaccineerd tegen het coronavirus kunnen het vaccinatiebewijs regelen via een officiële website. Als dat niet lukt, kunnen ze ook terecht bij overheidskantoren.
In een officiële verklaring staat dat bedrijven en overheidsfunctionarissen moeten toezien op naleving van de nieuwe regels. Marokkanen die nog geen twee vaccindoses hebben gehad, worden opgeroepen zich zo snel mogelijk volledig te laten vaccineren.
Europa
Marokko heeft volgens cijfers van datasite Our World in Data al de meeste effectieve vaccinatiecampagne van Noord-Afrika. Ruim 56 procent van de bevolking zou volledig zijn gevaccineerd. Dat ligt ook ruim boven het internationale gemiddelde.
Ook Europese landen hebben dergelijke coronapassen ingevoerd. Die moet in Nederland bijvoorbeeld worden getoond bij horeca- en concertbezoek. Italië heeft in de EU de strengste regels en stelt zo'n coronapas verplicht voor alle werknemers, al mogen die zich als alternatief ook op eigen kosten laten testen.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/AFP/RTR) - Ten minste twintig mensen, onder wie vijf kinderen, zijn omgekomen bij het instorten van een flatgebouw in Gaza. Veertien mensen raakten gewond. Dit meldt de Palestijnse burgerbescherming volgens Al Jazeera. Volgens de organisatie zijn nog minstens honderd mensen vermist.
28 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Door de verdeeldheid tussen de EU-lidstaten lukt het niet om als Europese Unie maatregelen tegen Israël te nemen, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. "Voor veel Europeanen is het pijnlijk dat de lidstaten er niet in zijn geslaagd de nodige meerderheden te vormen voor een eensgezinde reactie", zei de Duitse politica woensdag in haar jaarlijkse State of the Union. Dat vindt Von der Leyen zelf ook, zo werd duidelijk uit haar woorden.
38 minuten geledenLONDEN (ANP) - Amnesty International stelt dat zeker 87 Iraanse functionarissen misdaden tegen de menselijkheid hebben begaan tijdens protesten vier jaar geleden in Iran. Bij de zogenoemde 'vrouw, leven, vrijheid'-betogingen stierven honderden mensen.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte is voor het eerst in persoon verschenen bij het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Dat gebeurde tijdens een voorbereidende zitting in de zaak tegen hem. Hij wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid bij zijn gewelddadige aanpak tegen drugs.
49 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het was "de zomer van de waarheid" qua klimaatverandering vanwege de bosbranden, zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen in haar jaarlijkse toespraak State of the Union. "Europa kan, moet en zal op koers blijven voor onze klimaatdoelen", zei ze in Straatsburg.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Brussel wil een socialmediaverbod voor kinderen tot 13 jaar, aldus de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen in haar jaarlijkse toespraak State of the Union. Kinderen zouden pas een eigen persoonlijk socialmedia-account kunnen creëren vanaf 15 jaar, stelt ze voor.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU krijgt een migratienoodwet, voor als een lidstaat wordt geconfronteerd met een onverwacht grote stroom asielzoekers. Dat heeft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie woensdag aangekondigd.
1 uur geleden