Marokko voert ook coronapas in
RABAT (ANP) - Marokko stelt vanwege de coronapandemie het gebruik van een vaccinatiepas verplicht. Die hebben mensen vanaf donderdag nodig als ze tussen steden of provincies reizen of naar het buitenland willen vertrekken, berichten Marokkaanse media.
De regering meldt dat de pas straks ook nodig is om toegang te krijgen tot openbare locaties, zoals hotels, winkels en restaurants. Marokkanen die zijn gevaccineerd tegen het coronavirus kunnen het vaccinatiebewijs regelen via een officiële website. Als dat niet lukt, kunnen ze ook terecht bij overheidskantoren.
In een officiële verklaring staat dat bedrijven en overheidsfunctionarissen moeten toezien op naleving van de nieuwe regels. Marokkanen die nog geen twee vaccindoses hebben gehad, worden opgeroepen zich zo snel mogelijk volledig te laten vaccineren.
Europa
Marokko heeft volgens cijfers van datasite Our World in Data al de meeste effectieve vaccinatiecampagne van Noord-Afrika. Ruim 56 procent van de bevolking zou volledig zijn gevaccineerd. Dat ligt ook ruim boven het internationale gemiddelde.
Ook Europese landen hebben dergelijke coronapassen ingevoerd. Die moet in Nederland bijvoorbeeld worden getoond bij horeca- en concertbezoek. Italië heeft in de EU de strengste regels en stelt zo'n coronapas verplicht voor alle werknemers, al mogen die zich als alternatief ook op eigen kosten laten testen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het schilderij Compositie III van Piet Mondriaan heeft woensdag bij de veiling bij Christie's in Londen ongeveer 29,8 miljoen euro opgebracht.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/DPA) - In de Turkse stad Istanbul zijn door overstromingen zeker twee mensen om het leven gekomen. Dat meldt de televisiezender A Haber op X.
1 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Het schilderij van de Russisch-Franse schilder Wassily Kandinsky Das bunte Leben heeft bij de veiling bij Christie's in Londen woensdag 27 miljoen pond (een kleine 32 miljoen euro) opgebracht.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Verschillende leden van de anti-immigratiepartij Reform UK van Nigel Farage zijn te zien in een documentaire terwijl ze opmerkingen van racistische en seksistische aard en met een gewelddadige lading maken.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Een vrachtschip dat voor anker lag in Roemeense wateren is in brand gevlogen. De Roemeense minister van Defensie Radu Miruță zei dat wordt onderzocht of het geraakt is door een drone.
2 uur geledenTIRANA (ANP/AFP) - In de Albanese hoofdstad zijn bij grote demonstraties meerdere overheidsgebouwen beschadigd. De demonstranten, veelal studenten, zijn voor de tweede dag op rij op de been om te pleiten voor betere omstandigheden op de universiteiten in het land. Ook eisen ze het vertrek van premier Edi Rama.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Het Oekraïense ministerie van Defensie meldt dat de verbinding met Starlink in het land is verbeterd. Al zou het bedrijf van Elon Musk wel beperkingen blijven hanteren voor hoe snel drones zich kunnen verplaatsen, terwijl ze verbonden blijven met de dienst.
6 uur geleden