Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marokko verloor WK, maar won harten internationale media

Marokko verloor WK, maar won harten internationale media

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandse media zijn vol lof over het spel van Marokko. De ploeg verloor in de halve finale van het WK weliswaar met 2-0 van Frankrijk, maar "Les Bleus hebben niet hun grootse kant laten zien tegen het dappere Marokko", oordeelt de Franse analist Vincent Duluc onverbiddelijk in L'Equipe.

Ook aan de overzijde van het Kanaal oogst het spel van de Marokkanen volop bewondering. Marokko voerde de druk op Frankrijk maximaal op, schrijft voetbalverslaggever Phil McNulty bij de BBC. Uiteindelijk moest "de inspanning en geestdrift" van de Marokkanen het echter afleggen tegen het "klinische spel" van de Fransen, aldus McNulty. The Guardian oordeelt dat Marokko "uitzonderlijk goed" was en dat Frankrijk "beefde en kromp onder druk van een geconcentreerd Marokkaans weerfront".

Het Duitse voetbaltijdschrift Kicker schrijft dat de Marokkanen met "opgeheven hoofd kunnen weglopen". Niet alleen zijn de "Leeuwen van de Atlas" het eerste Afrikaanse team dat de halve finale van een WK bereikt, maar op weg daar naartoe hebben ze oud-wereldkampioen Spanje en Portugal verslagen.

Ontembaar

La Gazetta dello Sport kopt dat Theo Hernández, die de openingstreffer maakte, "Frankrijk naar de finale sleept. Maar Marokko komt als beste uit de bus". De Italiaanse krant noemt de Marokkanen "ontembaar" en schrijft dat ze het vooral hebben afgelegd tegen de grotere "internationale ervaring" van Les Bleus.

Het Belgische Sporza constateert dat Marokko na de rust domineerde. "De Marokkanen sneden toch gemakkelijk door de boter de zestien binnen, maar afwerken lukte telkens niet", aldus Sporza. "Het is het einde van een geweldig verhaal", concludeert ook de Marokkaans-Belgische voetbaltrainer Mo Messoudi bij Sporza. "Frankrijk heeft helaas gespeeld hoe ik, en velen met mij, niet wou: achteroverleunen en hopen op een klasseflits van Mbappé of Griezmann."

Meer uit Voetbal

Koploper AC Milan ontsnapt aan nederlaag tegen hekkensluiter Pisa

MILAAN (ANP) - AC Milan is aan een pijnlijke nederlaag in de Serie A ontsnapt. De koploper stond na negentig minuten met 2-1 achter tegen hekkensluiter Pisa, maar kwam nog tot 2-2 dankzij een treffer van Zachary Athekame in blessuretijd.

1 uur geleden
Nassoh redt diep in blessuretijd punt voor NAC bij Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Heerenveen is er in de Eredivisie niet in geslaagd te winnen van NAC Breda. Het na rust spectaculaire duel in Friesland eindigde in 3-3. Invaller Mohamed Nassoh redde in de 94e minuut een punt voor NAC.

1 uur geleden
Bühl helpt Duitsland aan zege in halve finale Nations League

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De Duitse voetbalsters hebben de eerste wedstrijd tegen Frankrijk in de halve finale van de Nations League gewonnen. In Düsseldorf maakte spits Klara Bühl voor ruim 37.000 toeschouwers in de 79e minuut het enige doelpunt: 1-0. De tweede ontmoeting is dinsdag in Caen.

3 uur geleden
Nieuwe bondscoach Veurink begint met gelijkspel bij Oranje

GDANSK (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste wedstrijd onder leiding van de nieuwe bondscoach Arjan Veurink niet kunnen winnen. In Gdansk eindigde een tegenvallende oefenwedstrijd tegen Polen in 0-0.

3 uur geleden
Trainer Tottenham wil dat Simons met meer intensiteit gaat spelen

LONDEN (ANP/RTR) - Oranje-international Xavi Simons moet bij Tottenham Hotspur met meer intensiteit gaan spelen. Dat zei trainer Thomas Frank vrijdag tijdens een persconferentie, voorafgaand aan de uitwedstrijd van zondag tegen Everton.

7 uur geleden
Bosz zag PSV betere wedstrijden spelen dan tegen Napoli

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz heeft PSV onder zijn leiding betere wedstrijden zien spelen dan dinsdag in de Champions League tegen Napoli (6-2). "Een galavoorstelling? Van mij mag je het zo noemen, maar ik vond dat wel meevallen", zei hij vrijdag tijdens een persconferentie op De Herdgang in Eindhoven, ter voorbeschouwing op de topper van zondag tegen Feyenoord.

9 uur geleden
FC Twente heeft nagenoeg fitte selectie voor duel met Ajax

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft een bijna fitte selectie voor het thuisduel van zondag met Ajax. Alleen Max Bruns en Mathias Kjølø zijn niet inzetbaar. Vergeleken met het laatste duel met NEC sluiten Daouda Weidmann en Naci Ünüvar weer aan.

9 uur geleden