Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marokko verloor WK, maar won harten internationale media

Marokko verloor WK, maar won harten internationale media

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandse media zijn vol lof over het spel van Marokko. De ploeg verloor in de halve finale van het WK weliswaar met 2-0 van Frankrijk, maar "Les Bleus hebben niet hun grootse kant laten zien tegen het dappere Marokko", oordeelt de Franse analist Vincent Duluc onverbiddelijk in L'Equipe.

Ook aan de overzijde van het Kanaal oogst het spel van de Marokkanen volop bewondering. Marokko voerde de druk op Frankrijk maximaal op, schrijft voetbalverslaggever Phil McNulty bij de BBC. Uiteindelijk moest "de inspanning en geestdrift" van de Marokkanen het echter afleggen tegen het "klinische spel" van de Fransen, aldus McNulty. The Guardian oordeelt dat Marokko "uitzonderlijk goed" was en dat Frankrijk "beefde en kromp onder druk van een geconcentreerd Marokkaans weerfront".

Het Duitse voetbaltijdschrift Kicker schrijft dat de Marokkanen met "opgeheven hoofd kunnen weglopen". Niet alleen zijn de "Leeuwen van de Atlas" het eerste Afrikaanse team dat de halve finale van een WK bereikt, maar op weg daar naartoe hebben ze oud-wereldkampioen Spanje en Portugal verslagen.

Ontembaar

La Gazetta dello Sport kopt dat Theo Hernández, die de openingstreffer maakte, "Frankrijk naar de finale sleept. Maar Marokko komt als beste uit de bus". De Italiaanse krant noemt de Marokkanen "ontembaar" en schrijft dat ze het vooral hebben afgelegd tegen de grotere "internationale ervaring" van Les Bleus.

Het Belgische Sporza constateert dat Marokko na de rust domineerde. "De Marokkanen sneden toch gemakkelijk door de boter de zestien binnen, maar afwerken lukte telkens niet", aldus Sporza. "Het is het einde van een geweldig verhaal", concludeert ook de Marokkaans-Belgische voetbaltrainer Mo Messoudi bij Sporza. "Frankrijk heeft helaas gespeeld hoe ik, en velen met mij, niet wou: achteroverleunen en hopen op een klasseflits van Mbappé of Griezmann."

Meer uit Voetbal

Tottenham-spits Richarlison paar maanden aan de kant met blessure

LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.

45 minuten geleden
Voetballer Oosterwolde bestraft voor slaan stadiondirecteur

ISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.

1 uur geleden
Heitinga assistent bij Tottenham Hotspur na ontslag bij Ajax

LONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.

3 uur geleden
Gastland Marokko speelt finale Afrika Cup tegen Senegal

RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.

10 uur geleden
Klaassen ziet Ajax 'collectief falen' tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.

19 uur geleden
Arbeloa in eerste duel als Real-coach uitgeschakeld door Albacete

ALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.

19 uur geleden
Fortuna Sittard ziet Fosso vertrekken naar Sturm Graz

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.

20 uur geleden