Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marokko verloor WK, maar won harten internationale media

Marokko verloor WK, maar won harten internationale media

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandse media zijn vol lof over het spel van Marokko. De ploeg verloor in de halve finale van het WK weliswaar met 2-0 van Frankrijk, maar "Les Bleus hebben niet hun grootse kant laten zien tegen het dappere Marokko", oordeelt de Franse analist Vincent Duluc onverbiddelijk in L'Equipe.

Ook aan de overzijde van het Kanaal oogst het spel van de Marokkanen volop bewondering. Marokko voerde de druk op Frankrijk maximaal op, schrijft voetbalverslaggever Phil McNulty bij de BBC. Uiteindelijk moest "de inspanning en geestdrift" van de Marokkanen het echter afleggen tegen het "klinische spel" van de Fransen, aldus McNulty. The Guardian oordeelt dat Marokko "uitzonderlijk goed" was en dat Frankrijk "beefde en kromp onder druk van een geconcentreerd Marokkaans weerfront".

Het Duitse voetbaltijdschrift Kicker schrijft dat de Marokkanen met "opgeheven hoofd kunnen weglopen". Niet alleen zijn de "Leeuwen van de Atlas" het eerste Afrikaanse team dat de halve finale van een WK bereikt, maar op weg daar naartoe hebben ze oud-wereldkampioen Spanje en Portugal verslagen.

Ontembaar

La Gazetta dello Sport kopt dat Theo Hernández, die de openingstreffer maakte, "Frankrijk naar de finale sleept. Maar Marokko komt als beste uit de bus". De Italiaanse krant noemt de Marokkanen "ontembaar" en schrijft dat ze het vooral hebben afgelegd tegen de grotere "internationale ervaring" van Les Bleus.

Het Belgische Sporza constateert dat Marokko na de rust domineerde. "De Marokkanen sneden toch gemakkelijk door de boter de zestien binnen, maar afwerken lukte telkens niet", aldus Sporza. "Het is het einde van een geweldig verhaal", concludeert ook de Marokkaans-Belgische voetbaltrainer Mo Messoudi bij Sporza. "Frankrijk heeft helaas gespeeld hoe ik, en velen met mij, niet wou: achteroverleunen en hopen op een klasseflits van Mbappé of Griezmann."

Meer uit Voetbal

KNVB werkt alleen toekomstplan voor Campus in Zeist verder uit

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat alleen de toekomstplannen voor de KNVB Campus in Zeist verder uitwerken. De voetbalbond meldt dat het uitwerken van een uitbreiding in Zeist de voorkeur heeft gekregen boven een mogelijke nieuwe campuslocatie in Almere.

26 minuten geleden
Marokko met Saibari en Salah-Eddine naar WK voetbal

RABAT (ANP) - Marokko gaat naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met de PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine. Bondscoach Mohamed Ouahbi heeft geen plek in de selectie voor Rayane Bounida (Ajax), Ismaël Baouf (Cambuur), Souffian El Karouani (FC Utrecht) en Oussama Targhalline (Feyenoord).

27 minuten geleden
Aanvoerster Janssen keert terug bij Oranjevrouwen

ZEIST (ANP) - Oranje-aanvoerster Dominique Janssen keert terug in de selectie van bondscoach Arjan Veurink voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Polen van komende maand. Naast Janssen keren ook Daniëlle van de Donk, Jackie Groenen, Kerstin Casparij en Caitlin Dijkstra terug van blessures, meldt de KNVB. Vivianne Miedema ontbreekt nog "vanwege een combinatie van factoren", aldus een woordvoerder van de voetbalbond.

1 uur geleden
Vitesse seizoen lang zeker van deelname aan eerste divisie

ZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.

3 uur geleden
AS Roma neemt Malen definitief over van Aston Villa

ROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.

3 uur geleden
Assistent-trainer Lijnders na één seizoen weg bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.

4 uur geleden
Bosz, Schreuder en Correia genomineerd voor Rinus Michels Award

ZEIST (ANP) - Peter Bosz, Dick Schreuder en Anthony Correia zijn de genomineerden voor de Rinus Michels Award voor beste coach van het Eredivisieseizoen. Bosz, die de prijs de afgelopen twee seizoenen won, werd voor de derde keer op rij kampioen met PSV. Schreuder hielp NEC in zijn debuutseizoen naar de derde plaats en kwalificatie voor de voorronden van de Champions League. Correia verzekerde zich met het gepromoveerde Telstar van directe handhaving.

6 uur geleden