Marokko verloor WK, maar won harten internationale media
DEN HAAG (ANP) - Buitenlandse media zijn vol lof over het spel van Marokko. De ploeg verloor in de halve finale van het WK weliswaar met 2-0 van Frankrijk, maar "Les Bleus hebben niet hun grootse kant laten zien tegen het dappere Marokko", oordeelt de Franse analist Vincent Duluc onverbiddelijk in L'Equipe.
Ook aan de overzijde van het Kanaal oogst het spel van de Marokkanen volop bewondering. Marokko voerde de druk op Frankrijk maximaal op, schrijft voetbalverslaggever Phil McNulty bij de BBC. Uiteindelijk moest "de inspanning en geestdrift" van de Marokkanen het echter afleggen tegen het "klinische spel" van de Fransen, aldus McNulty. The Guardian oordeelt dat Marokko "uitzonderlijk goed" was en dat Frankrijk "beefde en kromp onder druk van een geconcentreerd Marokkaans weerfront".
Het Duitse voetbaltijdschrift Kicker schrijft dat de Marokkanen met "opgeheven hoofd kunnen weglopen". Niet alleen zijn de "Leeuwen van de Atlas" het eerste Afrikaanse team dat de halve finale van een WK bereikt, maar op weg daar naartoe hebben ze oud-wereldkampioen Spanje en Portugal verslagen.
Ontembaar
La Gazetta dello Sport kopt dat Theo Hernández, die de openingstreffer maakte, "Frankrijk naar de finale sleept. Maar Marokko komt als beste uit de bus". De Italiaanse krant noemt de Marokkanen "ontembaar" en schrijft dat ze het vooral hebben afgelegd tegen de grotere "internationale ervaring" van Les Bleus.
Het Belgische Sporza constateert dat Marokko na de rust domineerde. "De Marokkanen sneden toch gemakkelijk door de boter de zestien binnen, maar afwerken lukte telkens niet", aldus Sporza. "Het is het einde van een geweldig verhaal", concludeert ook de Marokkaans-Belgische voetbaltrainer Mo Messoudi bij Sporza. "Frankrijk heeft helaas gespeeld hoe ik, en velen met mij, niet wou: achteroverleunen en hopen op een klasseflits van Mbappé of Griezmann."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
2 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
6 uur geleden