Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marokko verlengt lockdown wegens coronavirus tot 10 juni

Marokko verlengt lockdown wegens coronavirus tot 10 juni

RABAT (ANP) - De lockdown in Marokko wordt met nog eens drie weken verlengd en geldt nu tot 10 juni. Premier Saad Eddine El Othmani heeft het parlement gezegd dat de toestand onder controle is gebracht, "maar nog niet geruststellend is", berichtten Marokkaanse media. De verspreiding van het coronavirus is volgens het ministerie van Gezondheid nog niet op een niveau dat onmiddellijke opheffing van de lockdown rechtvaardigt, zei El Othmani.

Volgens het Samenwerkingsverband Marokkaanse Nederlanders zitten er nog duizenden Nederlanders vast in het land. Zeker 2000 mensen kunnen geen kant op en zitten in grote problemen door de lockdown. Mensen kunnen bijvoorbeeld niet naar hun werk, doordat ze vastzitten. Marokko kondigde bijvoorbeeld in maart een vliegverbod aan. Toeristen konden het land daardoor niet meer verlaten. Die situatie duurt nu nog langer.

Het eerste geval van het gevreesde virus werd 2 maart in Casablanca vastgesteld. De patiënt was enkele dagen eerder teruggekeerd uit het zwaar getroffen Italiaanse Bergamo. De regering stelde een speciale noodtoestand in die vanaf 20 maart een maand lang zou gelden en is verlengd. Mensen uit de meeste beroepsgroepen mogen niet zonder toestemming van plaatselijke autoriteiten hun huizen verlaten. Op deze draconische maatregelen wordt op grote schaal toegezien door leger en politie.

Het land van 36,5 miljoen inwoners heeft tot dusver bijna 7000 besmettingen geconstateerd, vrijwel allemaal in het dichter bevolkte noorden. Meer dan helft van de patiënten is al genezen. Er zijn ruim 190 patiënten aan bezweken, relatief weinig.

Meer uit Buitenland

Natuurbrand Nevada: tientallen huizen verwoest, toch vooruitgang

RENO (ANP/RTR/AFP) - De grote natuurbrand bij de Amerikaanse stad Reno in de staat Nevada heeft inmiddels minstens 32 woningen verwoest. Enkele huizen zijn beschadigd. Ondanks de enorme schade meldde de brandweer maandag aanzienlijke vooruitgang te hebben geboekt in de strijd tegen de brand, die dit weekend nog van 4000 naar 6000 hectare groeide.

1 uur geleden
Zeker 30 doden door bendegeweld nabij hoofdstad Haïti

PORT-AU-PRINCE (ANP/RTR/AFP) - Ongeveer veertig mensen zijn in de nacht van zondag op maandag omgekomen door bendegeweld in Kenscoff, nabij de Haïtiaanse hoofdstad Port-au-Prince. Dat zegt de burgemeester van Kenscoff, een bergdorpje dat uitkijkt op Port-au-Prince, tegen persbureau AFP.

5 uur geleden
Hooggerechtshof VS: Trump mag stemmen per post wel beperken

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft president Donald Trump voorlopig gelijk gegeven in zijn plan om het stemmen per post in de aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november te beperken. Het Hof schortte een eerdere uitspraak van een federale rechter op die belangrijke onderdelen van Trumps besluit had tegengehouden.

6 uur geleden
Gewonden en schade door tornado in Zuid-Frankrijk

POMAS (ANP) - Een dorp in het zuiden van Frankrijk is getroffen door een tornado. 26 personen raakten gewond, melden de lokale autoriteiten op X. Vijf van hen moesten naar het ziekenhuis. Volgens BFMTV worden nog twee mensen vermist, die mogelijk onder het puin van hun ingestorte huis liggen.

8 uur geleden
Iran zegt plan voor twee jaar te hebben tegen sancties VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt volledig voorbereid te zijn op de nieuwe Amerikaanse sancties die maandag werden aangekondigd. Economieminister Ali Madanizadeh claimt dat er een plan voor twee jaar ligt om de maatregelen tegen te gaan.

8 uur geleden
Spanje vraagt EU om noodfinanciering voor migrantencrisis Ceuta

MADRID (ANP) - De Spaanse regering heeft een officieel verzoek ingediend bij de Europese Unie voor noodfinanciering om de migrantencrisis in Ceuta aan te pakken. Een woordvoerder van de Europese Commissie bevestigt aan persbureau EFE dat dat verzoek ontvangen is en snel zal worden beoordeeld.

10 uur geleden
VS nemen vergaande economische maatregelen tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten beginnen een "economische aanval" op Iran. Dat zegt de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tijdens een persconferentie. Het doel van deze "Operation Economic Outcast" is om iedere "economische levensader" van Iran af te snijden en het Iran zo onmogelijk te maken ooit een nucleair wapen te bemachtigen.

10 uur geleden