Marokko verlengt lockdown wegens coronavirus tot 10 juni
RABAT (ANP) - De lockdown in Marokko wordt met nog eens drie weken verlengd en geldt nu tot 10 juni. Premier Saad Eddine El Othmani heeft het parlement gezegd dat de toestand onder controle is gebracht, "maar nog niet geruststellend is", berichtten Marokkaanse media. De verspreiding van het coronavirus is volgens het ministerie van Gezondheid nog niet op een niveau dat onmiddellijke opheffing van de lockdown rechtvaardigt, zei El Othmani.
Volgens het Samenwerkingsverband Marokkaanse Nederlanders zitten er nog duizenden Nederlanders vast in het land. Zeker 2000 mensen kunnen geen kant op en zitten in grote problemen door de lockdown. Mensen kunnen bijvoorbeeld niet naar hun werk, doordat ze vastzitten. Marokko kondigde bijvoorbeeld in maart een vliegverbod aan. Toeristen konden het land daardoor niet meer verlaten. Die situatie duurt nu nog langer.
Het eerste geval van het gevreesde virus werd 2 maart in Casablanca vastgesteld. De patiënt was enkele dagen eerder teruggekeerd uit het zwaar getroffen Italiaanse Bergamo. De regering stelde een speciale noodtoestand in die vanaf 20 maart een maand lang zou gelden en is verlengd. Mensen uit de meeste beroepsgroepen mogen niet zonder toestemming van plaatselijke autoriteiten hun huizen verlaten. Op deze draconische maatregelen wordt op grote schaal toegezien door leger en politie.
Het land van 36,5 miljoen inwoners heeft tot dusver bijna 7000 besmettingen geconstateerd, vrijwel allemaal in het dichter bevolkte noorden. Meer dan helft van de patiënten is al genezen. Er zijn ruim 190 patiënten aan bezweken, relatief weinig.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Israël heropent twee belangrijke grensovergangen naar Gaza, meldt de Israëlische overheidsdienst COGAT. De grensovergangen werden gesloten als "veiligheidsmaatregel" nadat Iran zondagavond nieuwe aanvallen uitvoerde op Israël.
4 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk dringt er bij de Verenigde Staten op aan dat het land de sancties tegen Cuba moet opheffen. Volgens Türk raken de sancties vooral de meest kwetsbare Cubanen en brengen ze levens in gevaar.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zitten achter een aanval op een olietanker die onder de vlag van Palau in de Straat van Hormuz voer. Op X schrijft het regionaal commando van de Amerikaanse strijdmacht dat een F-18 de mv Marivex heeft "uitgeschakeld" door met precisiemunitie de machinekamer te raken.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby komt mogelijk na ruim drie maanden voorarrest vrij. De rechtbank van Oslo heeft maandag ingestemd met zijn verzoek om vrijgelaten te worden om bij zijn zieke moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit, te kunnen zijn. Het Openbaar Ministerie is tegen die beslissing in beroep gegaan, melden Noorse media. Tot het beroep dient, blijft Høiby nog vastzitten.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat Israël tijdelijk de aanvallen tegen Iran staakt, nadat het geweld tussen de twee landen opnieuw was opgelaaid. Tegelijkertijd waarschuwt hij Iran dat Israël met "volle kracht" zal terugslaan als Iran opnieuw aanvalt.
2 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft bij een bezoek aan Oeganda de inspanningen van het land geprezen om de verspreiding van een ebola-uitbraak te beperken. Het epicentrum van de uitbraak ligt in buurland de Democratische Republiek Congo. In Oeganda zijn tot nu toe negentien bevestigde gevallen gemeld, en twee doden.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/DPA/AFP) - Frankrijk en Duitsland geven de hoop op om samen het gevechtsvliegtuig van de toekomst te bouwen. De onenigheid tussen de betrokken vliegtuigbouwers valt niet op te lossen, hebben ze volgens bronnen geconcludeerd.
2 uur geleden