Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marokko verlengt lockdown wegens coronavirus tot 10 juni

Marokko verlengt lockdown wegens coronavirus tot 10 juni

RABAT (ANP) - De lockdown in Marokko wordt met nog eens drie weken verlengd en geldt nu tot 10 juni. Premier Saad Eddine El Othmani heeft het parlement gezegd dat de toestand onder controle is gebracht, "maar nog niet geruststellend is", berichtten Marokkaanse media. De verspreiding van het coronavirus is volgens het ministerie van Gezondheid nog niet op een niveau dat onmiddellijke opheffing van de lockdown rechtvaardigt, zei El Othmani.

Volgens het Samenwerkingsverband Marokkaanse Nederlanders zitten er nog duizenden Nederlanders vast in het land. Zeker 2000 mensen kunnen geen kant op en zitten in grote problemen door de lockdown. Mensen kunnen bijvoorbeeld niet naar hun werk, doordat ze vastzitten. Marokko kondigde bijvoorbeeld in maart een vliegverbod aan. Toeristen konden het land daardoor niet meer verlaten. Die situatie duurt nu nog langer.

Het eerste geval van het gevreesde virus werd 2 maart in Casablanca vastgesteld. De patiënt was enkele dagen eerder teruggekeerd uit het zwaar getroffen Italiaanse Bergamo. De regering stelde een speciale noodtoestand in die vanaf 20 maart een maand lang zou gelden en is verlengd. Mensen uit de meeste beroepsgroepen mogen niet zonder toestemming van plaatselijke autoriteiten hun huizen verlaten. Op deze draconische maatregelen wordt op grote schaal toegezien door leger en politie.

Het land van 36,5 miljoen inwoners heeft tot dusver bijna 7000 besmettingen geconstateerd, vrijwel allemaal in het dichter bevolkte noorden. Meer dan helft van de patiënten is al genezen. Er zijn ruim 190 patiënten aan bezweken, relatief weinig.

Meer uit Buitenland

Politie gebruikt geweld bij Franse en Belgische protesten

PARIJS/BRUSSEL (ANP/BELGA) - Protesten in Franse en Belgische steden zijn zaterdag ontaard in gewelddadige confrontaties met de politie, waarbij traangas en een waterkanon zijn ingezet.

6 minuten geleden
Belgische weg dicht om mogelijke dreiging met wapens en explosief

SPRIMONT (ANP) - Een stuk snelweg ten zuiden van Luik is afgesloten, omdat daar een automobilist dreigt met een wapen en explosieven, melden Belgische media. Andere weggebruikers zijn geëvacueerd, aldus RTBF en SudInfo.

57 minuten geleden
Paus wordt ontslagen uit het ziekenhuis

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo mag het ziekenhuis in Rome zaterdag verlaten, waar hij deze week aan longkanker is geopereerd. Volgens zijn artsen is hij voldoende hersteld van de ingreep, zo maakt het Vaticaan bekend.

1 uur geleden
Zelensky zegt dat soepelere sancties VS Poetin aanmoedigen

KYIV (ANP) - De Amerikaanse versoepeling van de sancties tegen Rusland zal volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky alleen maar leiden tot meer aanvallen op zijn land. Hij spreekt van "beloningen" voor de Russische president Vladimir Poetin.

2 uur geleden
Britse monitor: tankers getroffen voor Saudische kust

AL JUBAIL (ANP/AFP) - Twee tankers zijn vrijdag getroffen voor de kust van Saudi-Arabië, meldt UKMTO, een maritiem veiligheidscentrum van de Britse marine, zaterdag. Alle bemanningsleden zouden veilig zijn en er zijn ook nog geen tekenen van milieuschade.

2 uur geleden
Russische gezant noemt opschorting sancties VS 'historisch'

MOSKOU (ANP/AFP) - Dat de Amerikaanse president Donald Trump sancties tegen Rusland tegenhoudt, markeert volgens de Russische gezant Kirill Dmitriëv een "historisch moment". Trump blokkeerde per decreet maatregelen tegen inkomsten uit Russische olie en gas. Die waren vastgelegd in een wet die hij een maand geleden zelf had getekend.

4 uur geleden
Canadese premier Carney noemt afscheiding gevaarlijke gok

EDMONTON (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft vrijdag in zijn thuisprovincie Alberta een laatste oproep gedaan aan kiezers die overwegen voor onafhankelijkheid van de provincie te stemmen. Dat melden diverse lokale media, waaronder CTV News. Hij waarschuwde dat een referendum een gevaarlijke gok is in een tijd waarin de bedreigingen voor de Canadese soevereiniteit toenemen.

6 uur geleden