Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marokko verlengt lockdown wegens coronavirus tot 10 juni

Marokko verlengt lockdown wegens coronavirus tot 10 juni

RABAT (ANP) - De lockdown in Marokko wordt met nog eens drie weken verlengd en geldt nu tot 10 juni. Premier Saad Eddine El Othmani heeft het parlement gezegd dat de toestand onder controle is gebracht, "maar nog niet geruststellend is", berichtten Marokkaanse media. De verspreiding van het coronavirus is volgens het ministerie van Gezondheid nog niet op een niveau dat onmiddellijke opheffing van de lockdown rechtvaardigt, zei El Othmani.

Volgens het Samenwerkingsverband Marokkaanse Nederlanders zitten er nog duizenden Nederlanders vast in het land. Zeker 2000 mensen kunnen geen kant op en zitten in grote problemen door de lockdown. Mensen kunnen bijvoorbeeld niet naar hun werk, doordat ze vastzitten. Marokko kondigde bijvoorbeeld in maart een vliegverbod aan. Toeristen konden het land daardoor niet meer verlaten. Die situatie duurt nu nog langer.

Het eerste geval van het gevreesde virus werd 2 maart in Casablanca vastgesteld. De patiënt was enkele dagen eerder teruggekeerd uit het zwaar getroffen Italiaanse Bergamo. De regering stelde een speciale noodtoestand in die vanaf 20 maart een maand lang zou gelden en is verlengd. Mensen uit de meeste beroepsgroepen mogen niet zonder toestemming van plaatselijke autoriteiten hun huizen verlaten. Op deze draconische maatregelen wordt op grote schaal toegezien door leger en politie.

Het land van 36,5 miljoen inwoners heeft tot dusver bijna 7000 besmettingen geconstateerd, vrijwel allemaal in het dichter bevolkte noorden. Meer dan helft van de patiënten is al genezen. Er zijn ruim 190 patiënten aan bezweken, relatief weinig.

Meer uit Buitenland

Franse premier ontvangt maandag scholieren na maand protesteren

PARIJS (ANP/AFP) - Na meer dan een maand van protestacties worden vertegenwoordigers van de Franse scholieren maandag om 14.30 uur ontvangen door premier Sébastien Lecornu. Dat melden de organisaties Renouveau lycéen en Les Lycéens!

2 uur geleden
Oud-president erkent winst studentenbeweging verkiezingen Servië

BELGRADO (ANP/RTR) - De Servische oud-president Aleksandar Vučić heeft zijn nederlaag toegegeven tegenover de door studenten geleide protestbeweging bij de parlementsverkiezingen op zondag.

3 uur geleden
Stembussen in Brazilië twee uur langer open na klachten team Lula

BRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft bepaald dat de stemtijd voor de beslissende ronde van de presidentsverkiezingen op zondag met twee uur wordt verlengd. Hiermee willigde het hof een verzoek in van het campagneteam van president Luiz Inácio 'Lula' da Silva.

3 uur geleden
Zelensky: trilaterale ontmoeting Oekraïne-Rusland-VS in november

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zondag gezegd dat er in november een trilaterale ontmoeting zal plaatsvinden tussen Kyiv, Washington en Moskou, met als doel de vastgelopen vredesbesprekingen nieuw leven in te blazen.

4 uur geleden
Exitpoll: Jotova wint eerste ronde Bulgaarse presidentsverkiezing

SOFIA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Bulgaarse interim-president Iliana Jotova is zondag als winnaar uit de eerste ronde van de presidentsverkiezingen gekomen, zo blijkt uit exitpolls. Zij kan rekenen op 35 tot 36,5 procent van de stemmen.

5 uur geleden
Le Pen belooft harde aanpak criminaliteit bij begin campagne

ORLÉANS (ANP/AFP) - Marine Le Pen is haar campagne voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar begonnen met een grote toespraak over veiligheid. De rechts-radicale kandidate beloofde criminelen hard aan te pakken, zoals de relschoppers die vorige week in heel Frankrijk winkels plunderden en vernielden.

7 uur geleden
Nieuwe protesten in Tirana ondanks extra maatregelen

TIRANA (ANP/RTR) - In de Albanese hoofdstad Tirana zijn demonstranten opnieuw de straat opgegaan, onder meer om het aftreden van premier Edi Rama te eisen. Enkele uren eerder had Rama nog nieuwe maatregelen aangekondigd om de aanhoudende anti-regeringsdemonstraties in te dammen. Zo krijgen deelnemers aan een protest dat uitmondt in geweld een boete van 500.000 lek (ruim 5500 euro), ook als zij zelf geen gewelddadige daden hebben begaan.

7 uur geleden