Marokko treft Congo, Zambia en Tanzania in groepsfase Afrika Cup
ABIDJAN (ANP) - Marokko neemt het begin volgend jaar in de groepsfase van de Afrika Cup op tegen Congo, Zambia en Tanzania. Titelhouder Senegal speelt in Ivoorkust in de poule tegen Kameroen, Guinee en Gambia. De loting werd verricht in Abidjan, de grootste stad van Ivoorkust.
In totaal doen er 24 landen mee, verspreid over zes groepen. Gastland Ivoorkust voert groep A aan en treft daarin onder meer Nigeria.
Marokko reikte tijdens de vorige Afrika Cup tot de kwartfinales. Bij de laatste acht was Egypte na verlenging met 2-1 te sterk. Egypte verloor later in de finale na penalty's van Senegal.
De Afrika Cup wordt van 13 januari tot en met 11 februari gehouden. Het toernooi werd met een half jaar verplaatst. De maanden juni en juli zijn het hoogtepunt van het regenseizoen in Ivoorkust.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich versterkt met Isak Hansen-Aarøen. De Noorse middenvelder komt over van Werder Bremen en ondertekent een contract voor anderhalf jaar.
2 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft een gevoelig verlies geleden in de Premier League. De nummer 3 in de stand verloor in eigen huis met 1-0 van Brentford, dat de hele tweede helft met tien man speelde. Dango Ouattara was de maker van het enige doelpunt in de wedstrijd.
12 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is ook na dit seizoen trainer van PSV. De 62-jarige Apeldoorner verlengt zondag na de 3-0-thuiszege op Feyenoord zijn aflopende contract met twee jaar, meldde hij op een persconferentie.
17 minuten geledenALMELO (ANP) - Remko Pasveer is met een zege teruggekeerd bij Heracles Almelo. De van Ajax overgekomen doelman won met zijn nieuwe ploeg van Fortuna Sittard (2-1). Heracles is niet meer de nummer laatst van de Eredivisie en heeft 1 punt meer dan NAC Breda en Telstar.
48 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de strijd om de landstitel in de Eredivisie zondag van alle spanning ontdaan. Het elftal van trainer Peter Bosz rekende in eigen stadion overtuigend af met Feyenoord (3-0) en vergrootte de voorsprong op de nummer 2 uit Rotterdam met nog dertien speelronden te gaan tot 17 punten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de topper in de Eredivisie tegen Feyenoord eenvoudig gewonnen. De Eindhovenaren lieten de nummer 2 in het Philips Stadion met 3-0 kansloos. De eindstand was na zeventien minuten al bereikt.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid behoed voor puntenverlies tegen het laaggeklasseerde Rayo Vallecano. Hij benutte in de tiende minuut van de blessuretijd een strafschop (2-1). Real Madrid blijft tweede in La Liga, met een achterstand van 1 punt op FC Barcelona, dat zaterdag van Elche won (3-1).
1 uur geleden