Marokko treft Congo, Zambia en Tanzania in groepsfase Afrika Cup
ABIDJAN (ANP) - Marokko neemt het begin volgend jaar in de groepsfase van de Afrika Cup op tegen Congo, Zambia en Tanzania. Titelhouder Senegal speelt in Ivoorkust in de poule tegen Kameroen, Guinee en Gambia. De loting werd verricht in Abidjan, de grootste stad van Ivoorkust.
In totaal doen er 24 landen mee, verspreid over zes groepen. Gastland Ivoorkust voert groep A aan en treft daarin onder meer Nigeria.
Marokko reikte tijdens de vorige Afrika Cup tot de kwartfinales. Bij de laatste acht was Egypte na verlenging met 2-1 te sterk. Egypte verloor later in de finale na penalty's van Senegal.
De Afrika Cup wordt van 13 januari tot en met 11 februari gehouden. Het toernooi werd met een half jaar verplaatst. De maanden juni en juli zijn het hoogtepunt van het regenseizoen in Ivoorkust.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
19 minuten geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
40 minuten geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
9 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden