Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marokko stunt ook tegen Spanje en staat in kwartfinale van WK

Marokko stunt ook tegen Spanje en staat in kwartfinale van WK

DOHA (ANP) - Voor het eerst is Marokko doorgedrongen tot de kwartfinales van een WK voetbal. De ploeg van bondscoach Walid Regragui stuntte in de achtste finales ook tegen Spanje, de wereldkampioen van 2010. Na een slijtageslag zonder doelpunten in reguliere speeltijd en verlenging (0-0) namen de Marokkanen de strafschoppen beter.

Pablo Sarabia, Carlos Soler en Sergio Busquets misten namens de Spanjaarden. Namens Marokko trof alleen Badr Benoun geen doel vanaf 11 meter. Achraf Hakimi, geboren in Madrid, benutte de beslissende penalty.

Marokko verraste eerder op het WK al met de winst van de groep, bestaande uit Kroatië, België en Canada. In de kwartfinale wacht zaterdag een ontmoeting met Portugal of Zwitserland.

Leeuwen

Met drie in Nederland geboren basisspelers voetbalden de 'Leeuwen van de Atlas' met een groot hart. Hakim Ziyech (Dronten) probeerde het spel van zijn ploeg als rechtsbuiten vorm te geven. Sofyan Amrabat (Huizen) buffelde op het middenveld en Noussair Mazraoui (Leiderdorp) bewaakte de positie links in de defensie, totdat hij in de slotfase van de reguliere speeltijd werd gewisseld.

Marokko vocht voor iedere meter, aangevuurd door duizenden fanatieke fans op de tribune. Zij schreeuwden hun favorieten naar voren. En als Spanje de bal had, dan klonk er een oorverdovend fluitconcert in het Education City-stadion. Spanje had het lastig, ook vanwege het soms harde spel van de tegenstander. De beste kans voor rust was ook voor Marokko. Nayef Aguerd kopte rakelings over.

Spanje startte met Marco Asensio in het centrum van de aanval. Hij kreeg de voorkeur boven Álvaro Morata, de spits die al driemaal scoorde op het WK in Qatar. De aanvaller van Atlético Madrid mocht na een uur invallen. Want Spanje was na rust veel in balbezit maar creëerde nauwelijks kansen. In de verlenging werd duidelijk dat Marokko met krachten had gesmeten, al miste de ingevallen Walid Cheddira nog wel een grote kans. De Spanjaard Sarabia raakte in de 33e minuut van de extra tijd de paal.

Meer uit Voetbal

Paris Saint-Germain op drempel van kampioenschap in Ligue 1

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.

8 uur geleden
AC Milan thuis onderuit tegen Atalanta met De Roon

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.

8 uur geleden
De Jong kampioen met FC Barcelona na zege op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.

9 uur geleden
Malen en Rensch bezorgen AS Roma winst bij Parma

PARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.

10 uur geleden
NAC-aanvoerder Kemper vindt degradatie harde klap

BREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.

12 uur geleden
Arsenal boekt zege bij West Ham United in titelrace

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.

12 uur geleden
Telstar neemt afstand van Volendam door zege op Heracles

VELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.

12 uur geleden