Marokko stunt ook tegen Spanje en staat in kwartfinale van WK
DOHA (ANP) - Voor het eerst is Marokko doorgedrongen tot de kwartfinales van een WK voetbal. De ploeg van bondscoach Walid Regragui stuntte in de achtste finales ook tegen Spanje, de wereldkampioen van 2010. Na een slijtageslag zonder doelpunten in reguliere speeltijd en verlenging (0-0) namen de Marokkanen de strafschoppen beter.
Pablo Sarabia, Carlos Soler en Sergio Busquets misten namens de Spanjaarden. Namens Marokko trof alleen Badr Benoun geen doel vanaf 11 meter. Achraf Hakimi, geboren in Madrid, benutte de beslissende penalty.
Marokko verraste eerder op het WK al met de winst van de groep, bestaande uit Kroatië, België en Canada. In de kwartfinale wacht zaterdag een ontmoeting met Portugal of Zwitserland.
Leeuwen
Met drie in Nederland geboren basisspelers voetbalden de 'Leeuwen van de Atlas' met een groot hart. Hakim Ziyech (Dronten) probeerde het spel van zijn ploeg als rechtsbuiten vorm te geven. Sofyan Amrabat (Huizen) buffelde op het middenveld en Noussair Mazraoui (Leiderdorp) bewaakte de positie links in de defensie, totdat hij in de slotfase van de reguliere speeltijd werd gewisseld.
Marokko vocht voor iedere meter, aangevuurd door duizenden fanatieke fans op de tribune. Zij schreeuwden hun favorieten naar voren. En als Spanje de bal had, dan klonk er een oorverdovend fluitconcert in het Education City-stadion. Spanje had het lastig, ook vanwege het soms harde spel van de tegenstander. De beste kans voor rust was ook voor Marokko. Nayef Aguerd kopte rakelings over.
Spanje startte met Marco Asensio in het centrum van de aanval. Hij kreeg de voorkeur boven Álvaro Morata, de spits die al driemaal scoorde op het WK in Qatar. De aanvaller van Atlético Madrid mocht na een uur invallen. Want Spanje was na rust veel in balbezit maar creëerde nauwelijks kansen. In de verlenging werd duidelijk dat Marokko met krachten had gesmeten, al miste de ingevallen Walid Cheddira nog wel een grote kans. De Spanjaard Sarabia raakte in de 33e minuut van de extra tijd de paal.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
6 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
8 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
9 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
10 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
11 uur geleden