Marokko strijdt zonder Mazraoui en Ziyech met Congo om WK-ticket
CASABLANCA (ANP) - De Marokkaanse voetbalploeg gaat zich zonder Noussair Mazraoui en Hakim Ziyech proberen te plaatsen voor het WK van eind dit jaar in Qatar. De rechtsback van Ajax en de aanvallende middenvelder van Chelsea ontbreken in de selectie die bondscoach Vahid Halilhodzic presenteerde voor de twee duels met Congo.
Ook NEC-verdediger Souffian El Karouani en aanvaller Zakaria Aboukhlal van AZ kregen geen uitnodiging. Zij maakten begin dit jaar wel deel uit van de Marokkaanse selectie op het toernooi om de Afrika Cup.
Congo en Marokko treffen elkaar volgende week vrijdag (25 maart) in Kinshasa, vier dagen later is de return in Casablanca. Inzet is een ticket naar het WK.
De Marokkaanse bondsvoorzitter Fouzi Lekjaa zei onlangs dat Mazraoui en Ziyech zouden worden opgenomen in de voorlopige selectie van Halilhodzic, met wie beiden vorig jaar botsten. Via de sociale media lieten Mazraoui (24) en Ziyech (28) echter direct weten niets te voelen voor een terugkeer in de nationale ploeg zolang het conflict met de bondscoach niet is opgelost.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
20 uur geleden