Marokko speelt op WK gelijk tegen Kroatië, Mazraoui valt uit
AL KHOR (ANP) - Marokko heeft zijn eerste WK-wedstrijd in Qatar gelijkgespeeld tegen vicewereldkampioen Kroatië. In een wedstrijd met maar weinig goede kansen konden ook voormalig Eredivisiespelers Hakim Ziyech, Noussair Mazraoui en Sofyan Amrabat het verschil niet maken: 0-0. Mazraoui viel na een uur geblesseerd uit.
Van de oud-Eredivisiespelers in de Marokkaanse selectie begon alleen Zakaria Aboukhlal op de bank. In de loop van de eerste helft werd Chelsea-speler Ziyech enkele keren dreigend, maar tot echt uitgespeelde kansen kwam de ploeg van de nieuwe bondscoach Walid Regragui niet. Vlak voor rust kreeg Kroatië via Nikola Vlasic en aanvoerder Luka Modric de beste mogelijkheden, maar de Marokkaanse doelman redde een inzet van dichtbij. Modric schoot hard over.
Oud-Ajacied Mazraoui kreeg zo'n 5 minuten na rust een moeilijke kopkans om de score te openen, waarbij hij zich blesseerde aan een zij. Even daarna werd de verdediger van Bayern München gewisseld. In het restant van de tweede helft was Kroatië gevaarlijker, maar de massaal aanwezige fans van Marokko zagen het een paar keer net goed aflopen.
De andere landen in groep F, België en Canada, spelen vanaf 20.00 uur tegen elkaar. Kroatië verloor op het vorige WK, in 2018, de finale van Frankrijk.
Meer uit Voetbal
GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
3 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
7 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
10 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
12 uur geleden