Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marokko speelt op WK gelijk tegen Kroatië, Mazraoui valt uit

Marokko speelt op WK gelijk tegen Kroatië, Mazraoui valt uit

AL KHOR (ANP) - Marokko heeft zijn eerste WK-wedstrijd in Qatar gelijkgespeeld tegen vicewereldkampioen Kroatië. In een wedstrijd met maar weinig goede kansen konden ook voormalig Eredivisiespelers Hakim Ziyech, Noussair Mazraoui en Sofyan Amrabat het verschil niet maken: 0-0. Mazraoui viel na een uur geblesseerd uit.

Van de oud-Eredivisiespelers in de Marokkaanse selectie begon alleen Zakaria Aboukhlal op de bank. In de loop van de eerste helft werd Chelsea-speler Ziyech enkele keren dreigend, maar tot echt uitgespeelde kansen kwam de ploeg van de nieuwe bondscoach Walid Regragui niet. Vlak voor rust kreeg Kroatië via Nikola Vlasic en aanvoerder Luka Modric de beste mogelijkheden, maar de Marokkaanse doelman redde een inzet van dichtbij. Modric schoot hard over.

Oud-Ajacied Mazraoui kreeg zo'n 5 minuten na rust een moeilijke kopkans om de score te openen, waarbij hij zich blesseerde aan een zij. Even daarna werd de verdediger van Bayern München gewisseld. In het restant van de tweede helft was Kroatië gevaarlijker, maar de massaal aanwezige fans van Marokko zagen het een paar keer net goed aflopen.

De andere landen in groep F, België en Canada, spelen vanaf 20.00 uur tegen elkaar. Kroatië verloor op het vorige WK, in 2018, de finale van Frankrijk.

Meer uit Voetbal

Manchester City verovert ten koste van Chelsea FA Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.

24 minuten geleden
FC Heidenheim en Sankt Pauli degraderen uit Bundesliga

HAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.

30 minuten geleden
Celtic verslaat Hearts en verovert landstitel in Schotland

GLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).

2 uur geleden
Spits Lewandowski neemt afscheid van FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."

5 uur geleden
De Jong mist ook thuisduel van FC Barcelona met Real Betis

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."

5 uur geleden
Reuters: FIFA wil Iran in Istanbul geruststellen over WK

ISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.

9 uur geleden
Godts respecteert de keuze van Belgische bondscoach volledig

AMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.

9 uur geleden