Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marokko speelt op WK gelijk tegen Kroatië, Mazraoui valt uit

Marokko speelt op WK gelijk tegen Kroatië, Mazraoui valt uit

AL KHOR (ANP) - Marokko heeft zijn eerste WK-wedstrijd in Qatar gelijkgespeeld tegen vicewereldkampioen Kroatië. In een wedstrijd met maar weinig goede kansen konden ook voormalig Eredivisiespelers Hakim Ziyech, Noussair Mazraoui en Sofyan Amrabat het verschil niet maken: 0-0. Mazraoui viel na een uur geblesseerd uit.

Van de oud-Eredivisiespelers in de Marokkaanse selectie begon alleen Zakaria Aboukhlal op de bank. In de loop van de eerste helft werd Chelsea-speler Ziyech enkele keren dreigend, maar tot echt uitgespeelde kansen kwam de ploeg van de nieuwe bondscoach Walid Regragui niet. Vlak voor rust kreeg Kroatië via Nikola Vlasic en aanvoerder Luka Modric de beste mogelijkheden, maar de Marokkaanse doelman redde een inzet van dichtbij. Modric schoot hard over.

Oud-Ajacied Mazraoui kreeg zo'n 5 minuten na rust een moeilijke kopkans om de score te openen, waarbij hij zich blesseerde aan een zij. Even daarna werd de verdediger van Bayern München gewisseld. In het restant van de tweede helft was Kroatië gevaarlijker, maar de massaal aanwezige fans van Marokko zagen het een paar keer net goed aflopen.

De andere landen in groep F, België en Canada, spelen vanaf 20.00 uur tegen elkaar. Kroatië verloor op het vorige WK, in 2018, de finale van Frankrijk.

Meer uit Voetbal

Oranje traint met reserves die mogelijk tegen Ecuador starten

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.

7 uur geleden
Senegalese spelers tonen Afrika Cup tijdens ereronde in Parijs

PARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.

9 uur geleden
International Dimarco: juichen voor Bosnië instinctieve reactie

COVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.

9 uur geleden
FC Barcelona in kwartfinales Champions League zonder Raphinha

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.

16 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

1 dag geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

1 dag geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

1 dag geleden